TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

V poslední domácí přípravě výhra nad Kobrou

V posledním přípravném zápase na domácí půdě hokejisté Řisut porazili Kobru Praha 5:2. Po první třetině sice prohrávali 0:2, poté se ale dokázali vzpamatovat a zvítězit. Velkou mírou pomohl k výhře brankář Jan Ilašenko, který vychytal několik velkých šancí hostů.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
: 27. Náprstek (Fortelka), 31. Libovický (Vyskočil), 48. Hampl (Libovický, Ilašenko), 55. Krpata (Urbanec), 60. Kos (Urbanec) – 15. Karoch (Jedlička), 23. Verbík J. (Kellner, Šťastný)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Rudovský, Šíma, Chládek, Kučera J., Libovický – Krpata, Kos, Urbanec – Fortelka, Hampl, Náprstek – Vyskočil, Řepka, Kučera M.
HC Kobra Praha: Mouček – Drahorád, Ryzák, Verbík R., Skočovský, Karoch, Verbík J. – Kellner, Šteiner, Kysela – Šťastný, Jedlička, Tůma – Slabý, Hlinka, Bořík

Utkání ze strany Řisut nezačalo vůbec dobře. Buldoci nestačili na rychlé tempo hostů a od tlaku je osvobozovala častá vyloučení Pražanů. Ani jednu ze tří přesilových her z první třetiny nedokázali využít. V 15. minutě naopak Martin Karoch z mezikruží překonal Jana Ilašenka v domácí brance. V následujících dvou přesilovkách tým Martina Procházky zatlačil na obranu Kobry, ta ale odolávala.

Hned po osmi sekundách druhého dějství dostal dvě minuty Marek Ryzák a za zdržování hry. Přesilovku pět na tři, která trvala něco málo pod minutu Buldoci nevyužili. To co se jim ale nepovedlo, se povedlo Kobře. Ta se dostala do dvoubrankového vedení ve 23. minutě díky přesné střele Jakuba Verbíka. V čase 26:44 se ke střele dostal Šimon NÁPRSTEK, který překonal Moučka. Skóre 1:2 ale vydrželo pouhé čtyři minuty, potom se totiž dopředu vydal obránce Tomáš LIBOVICKÝ, jehož průnik skončil druhou brankou Řisut. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Poslední třetinu už domácí zvládli na jedničku a přidali další tři branky. Nejdříve se po rychlé rozehrávce z obrany v přesilové hře dostal ke kotouči Ondřej HAMPL, který se prosmýkl kolem obránce a zasunul puk za záda gólmana. Pět minut před koncem dostal puk do levého kruhu Ondřej KRPATA, ten neváhal a pohotově vypálil a propálil Moučka mezi betony. Pátou branku vstřelil dvacet sekund před koncem zápasu Matěj KOS, do odkryté branky, hostům powerplay nevyšla.

Po skóre 5:2 tedy Řisuty mohly slavit třetí výhru v řadě. Poslední přípravný zápas na ně čeká již ve čtvrtek, kdy zajíždějí na půdu Bíliny.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák