HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
34. KOLO // 17:00 26.1., ZS Dvůr Králové n.L.

V poslední domácí přípravě výhra nad Kobrou

V posledním přípravném zápase na domácí půdě hokejisté Řisut porazili Kobru Praha 5:2. Po první třetině sice prohrávali 0:2, poté se ale dokázali vzpamatovat a zvítězit. Velkou mírou pomohl k výhře brankář Jan Ilašenko, který vychytal několik velkých šancí hostů.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
: 27. Náprstek (Fortelka), 31. Libovický (Vyskočil), 48. Hampl (Libovický, Ilašenko), 55. Krpata (Urbanec), 60. Kos (Urbanec) – 15. Karoch (Jedlička), 23. Verbík J. (Kellner, Šťastný)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Rudovský, Šíma, Chládek, Kučera J., Libovický – Krpata, Kos, Urbanec – Fortelka, Hampl, Náprstek – Vyskočil, Řepka, Kučera M.
HC Kobra Praha: Mouček – Drahorád, Ryzák, Verbík R., Skočovský, Karoch, Verbík J. – Kellner, Šteiner, Kysela – Šťastný, Jedlička, Tůma – Slabý, Hlinka, Bořík

Utkání ze strany Řisut nezačalo vůbec dobře. Buldoci nestačili na rychlé tempo hostů a od tlaku je osvobozovala častá vyloučení Pražanů. Ani jednu ze tří přesilových her z první třetiny nedokázali využít. V 15. minutě naopak Martin Karoch z mezikruží překonal Jana Ilašenka v domácí brance. V následujících dvou přesilovkách tým Martina Procházky zatlačil na obranu Kobry, ta ale odolávala.

Hned po osmi sekundách druhého dějství dostal dvě minuty Marek Ryzák a za zdržování hry. Přesilovku pět na tři, která trvala něco málo pod minutu Buldoci nevyužili. To co se jim ale nepovedlo, se povedlo Kobře. Ta se dostala do dvoubrankového vedení ve 23. minutě díky přesné střele Jakuba Verbíka. V čase 26:44 se ke střele dostal Šimon NÁPRSTEK, který překonal Moučka. Skóre 1:2 ale vydrželo pouhé čtyři minuty, potom se totiž dopředu vydal obránce Tomáš LIBOVICKÝ, jehož průnik skončil druhou brankou Řisut. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Poslední třetinu už domácí zvládli na jedničku a přidali další tři branky. Nejdříve se po rychlé rozehrávce z obrany v přesilové hře dostal ke kotouči Ondřej HAMPL, který se prosmýkl kolem obránce a zasunul puk za záda gólmana. Pět minut před koncem dostal puk do levého kruhu Ondřej KRPATA, ten neváhal a pohotově vypálil a propálil Moučka mezi betony. Pátou branku vstřelil dvacet sekund před koncem zápasu Matěj KOS, do odkryté branky, hostům powerplay nevyšla.

Po skóre 5:2 tedy Řisuty mohly slavit třetí výhru v řadě. Poslední přípravný zápas na ně čeká již ve čtvrtek, kdy zajíždějí na půdu Bíliny.

21.01. Nová posila - Vedení klubu reaguje na odchody útočníků angažováním Vincenta KESZIHO. Mladý útočník v aktuální sezóně nastupoval za Sokolov a Bílinu, ve 26 zápasech si připsal 19 bodů. Vítej v týmu!

17.01. Hampl odchází do Kralup - Po sezóně a půl končí v Řisutech útočník Ondřej Hampl.

18.12. Kalla odchází do Kralup - Po čtyřech letech mění své působiště Jiří Kalla, který bude nově nastupovat v Krajské lize za Kralupy.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák