HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Josef Urbanec novou posilou!

Nejnovější posilou týmu Řisut je 33letý zkušený útočník strávil celou svou kariéru , kromě jedné sezóny, ve třetí nejvyšší soutěži ČR. Ve 2. lize postupně prošel týmy Teplic, Milevska, Písku, znovu Milevska a Písku a v minulé sezóně si zahrál také za Tábor.

Ve druhé lize odehrál 337 zápasů a nasbíral celkem 248 bodů (v základní části). Urbanec se vrací do okolí Prahy poprvé od sezóny 2001/02, kdy působil v juniorce PZ Kladno. „Nejsem nejmladší a chtěl jsem si ještě zkusit život v Praze. Řisuty mi vycházely z mých variant nejlépe. Za ty léta jsem se proti nim nahrál dost, takže jsem věděl, do čeho jdu,“ poznamenal Urbanec.

Příchodu zkušeného forwarda pomohl také Tomáš Rod, který v Řisutech působí od zimy. „Jasně, Roďas (Tomáš Rod, pozn. red.) v tom sehrál svou roli. Známe se už nějaký ten rok z Písku a trošku mi o tom povyprávěl. Dal mi číslo na manažera, s tím jsem se sešel a domluvili jsme se,“ řekl.

Svůj první zápas odehrál již včera na půdě Letňan, předtím absolvoval s týmem pouze čtvrteční tréninkovou jednotku. „Nebylo to úplně ono. S klukama jsem měl jen jeden trénink a ani předtím jsem toho moc nenatrénoval. Do začátku soutěže jsou ale ještě nějaké dva týdny, tak doufám, že to bude už jenom lepší,“ dodal Urbanec.

Nová posila se s největší pravděpodobností představí poprvé v domácím zápase jako hráč Řisut v úterý, kdy Buldoci v 19:00 přivítají Kobru Praha.

18.08. První příprava - Výsledek prvního přípravného utkání: TJ HC Řisuty - HK Lev Slaný 10:4 (4:0, 3:3, 3:1)

16.08. První příprava - První přípravné utkání odehrají v Řisuty v neděli, 18. 8., proti HK Lev Slaný. Začátek už ve 14:30

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. HK Lev Slaný - Řisuty 14:30