HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
34. KOLO // 17:00 26.1., ZS Dvůr Králové n.L.

Letci z Letňan sestřeleni

Ve druhém vzájemném zápase v této sezóně Řisuty dokázaly porazit Letňany na jejich ledě a podruhé v přípravném období zvítězit. Výhře pomohl i nový útočník, Josef Urbanec, který přišel z písku. Ve svém prvním zápase v dresu Buldoků si připsal jednu branku.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky
: 26. Hejda, 48. Beran – 5. Patyk, 8. Urbanec, 47. Vyskočil

HC Letci Letňany: Surf – Keller, Hejda, Beran, Gebell, Hanuš, Brabec, Švarc, Procházka, Dyrynk, Bílek, Fabiánek, Kejdana, Horák, Nedorost, Uhlíř, Heldák, Šergl, Šteiner
TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Potěchin, Dostál, Libovický, Kučera J., Rudovský– Rod, Kos ©, Vyskočil – Krpata, Patyk, Urbanec – Fortelka, Hampl, Netolický

Řisuty měly rychlý vstup do utkání. Hned ve třetí minutě byl vyloučen Libovický. Letci tedy měli výhodu přesilové hry, ta jim ale nevyšla ideálně a dokonce v ní inkasovali. Petr PATYK se dostal za obranu, zakončil přesně a zařídil vedení svého týmu. Hráči Řisut se radovali z druhé branky už o dvě minuty později, rozhodčí ale rozpažil, poněvadž domácí brankář vykopl branku ze svého místa a dostal za to dvouminutový trest.A právě v následující přesilovce padl gól, znovu do domácí branky. Na konci kombinace byla nová posila Řisut, Josef URBANEC. Do konce první třetiny musely ještě Řisuty bránit dvě oslabení, úspěšně.

Ze začátku třetiny byly k vidění další dvě vyloučení, po jednom na každé straně. Vyloučen byl Rudovský a za tento faul už Řisuty pykaly. Po půlminutě přesilové hry se k puku dostal Hejda, který překonal Stahla v brance. Do konce prostřední třetiny gól nepadl, po závěrečné siréně se ještě do sebe pustili Krpata s Dyrynkem kvůli tomu, že Beran podkopl brankáře Stahla. Řisutský forward dostal dvě minuty, Dyrynk deseti minutový osobní trest a Beran dvě minuty.

Ve 47. minutě si Buldoci vzali dvoubrankové vedení zpět. Po střele Jiřího Dostála od modré čáry se k vyraženému puku dostal David VYSKOČIL, který doklepl kotouč do odkryté klece. Ani ne minutu potom sice znovu snížil na rozdíl jediné branky Beran, to ale Letcům nestačilo. Na domácím ledě podlehli Řisutům 2:3. Pro Řisuty to byla druhá výhra v přípravě, pro Letňany již pátá porážka.

21.01. Nová posila - Vedení klubu reaguje na odchody útočníků angažováním Vincenta KESZIHO. Mladý útočník v aktuální sezóně nastupoval za Sokolov a Bílinu, ve 26 zápasech si připsal 19 bodů. Vítej v týmu!

17.01. Hampl odchází do Kralup - Po sezóně a půl končí v Řisutech útočník Ondřej Hampl.

18.12. Kalla odchází do Kralup - Po čtyřech letech mění své působiště Jiří Kalla, který bude nově nastupovat v Krajské lize za Kralupy.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák