TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Letci z Letňan sestřeleni

Ve druhém vzájemném zápase v této sezóně Řisuty dokázaly porazit Letňany na jejich ledě a podruhé v přípravném období zvítězit. Výhře pomohl i nový útočník, Josef Urbanec, který přišel z písku. Ve svém prvním zápase v dresu Buldoků si připsal jednu branku.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky
: 26. Hejda, 48. Beran – 5. Patyk, 8. Urbanec, 47. Vyskočil

HC Letci Letňany: Surf – Keller, Hejda, Beran, Gebell, Hanuš, Brabec, Švarc, Procházka, Dyrynk, Bílek, Fabiánek, Kejdana, Horák, Nedorost, Uhlíř, Heldák, Šergl, Šteiner
TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Potěchin, Dostál, Libovický, Kučera J., Rudovský– Rod, Kos ©, Vyskočil – Krpata, Patyk, Urbanec – Fortelka, Hampl, Netolický

Řisuty měly rychlý vstup do utkání. Hned ve třetí minutě byl vyloučen Libovický. Letci tedy měli výhodu přesilové hry, ta jim ale nevyšla ideálně a dokonce v ní inkasovali. Petr PATYK se dostal za obranu, zakončil přesně a zařídil vedení svého týmu. Hráči Řisut se radovali z druhé branky už o dvě minuty později, rozhodčí ale rozpažil, poněvadž domácí brankář vykopl branku ze svého místa a dostal za to dvouminutový trest.A právě v následující přesilovce padl gól, znovu do domácí branky. Na konci kombinace byla nová posila Řisut, Josef URBANEC. Do konce první třetiny musely ještě Řisuty bránit dvě oslabení, úspěšně.

Ze začátku třetiny byly k vidění další dvě vyloučení, po jednom na každé straně. Vyloučen byl Rudovský a za tento faul už Řisuty pykaly. Po půlminutě přesilové hry se k puku dostal Hejda, který překonal Stahla v brance. Do konce prostřední třetiny gól nepadl, po závěrečné siréně se ještě do sebe pustili Krpata s Dyrynkem kvůli tomu, že Beran podkopl brankáře Stahla. Řisutský forward dostal dvě minuty, Dyrynk deseti minutový osobní trest a Beran dvě minuty.

Ve 47. minutě si Buldoci vzali dvoubrankové vedení zpět. Po střele Jiřího Dostála od modré čáry se k vyraženému puku dostal David VYSKOČIL, který doklepl kotouč do odkryté klece. Ani ne minutu potom sice znovu snížil na rozdíl jediné branky Beran, to ale Letcům nestačilo. Na domácím ledě podlehli Řisutům 2:3. Pro Řisuty to byla druhá výhra v přípravě, pro Letňany již pátá porážka.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák