HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Matěj Kos po zápase s Bílinou

V domácím zápase s Bílinou se poprvé v nové sezóně objevil na ledě kapitán Matěj Kos. Ten hned při prvním vystoupení vstřelil jednu branku a hned na dvě nahrál a po zápase jsme se ho zeptali na pár otázek.

Připsali jste si první výhru v přípravě, 5:1 proti Bílině, jak hodnotíš utkání?
Utkání bych zhodnotil kladně, protože se vyhrálo. Myslím si, že se utkání rozhodlo již v první třetině, možná už v prvních 10 minutách, kdy jsme se dokázali dostat do vedení 3:0. To vždy tým nakopne a hraje se lépe. Další zlom si myslím, že byl, když jsme v první minutě druhé třetiny dokázali odskočit zase na rozdíl 3 branek. Pak už si myslím, že to bílinští nesli hůře a proto začaly ty šarvátky. Chtěl bych pochválit brankáře a moc se mi líbí, jak hrají – a bojují někteří mladí hráči z Kladna, konkrétně včera druhá lajna se Šimonem Náprstkem, který hrál taky výborně.

Byl to tvůj první zápas v přípravě, jak si se cítil a jak se ti líbil tvůj výkon?
Cítil jsem se hrozně, ale to je tak vždycky. Na trénincích se hodně bruslí, což je ale v létě potřeba. A taky už jsem starší ročník (směje se). Se svým výkonem spokojený nejsem. Jako tým jsme sice dali nějaké branky, ale spíš jsme hráli u nás ve třetině a byla tam spousta nepřesností a nedůrazu.

Ty si se prosadil po vyražené střele Vojty Nováka, jak si viděl tu situaci?
Jak jsem říkal, byl to začátek zápasu, do kterého jsme vstoupili moc dobře. Byl tam tlak od všech formací a spousta střel na branku, hlavně od obránců. Řekl bych, že jsem byl ve správnou dobu na správnem místě. Trenér chce, abychom chodili hodně před branku, když beci střílí, a tak se to vyplatilo. Tuším, že jsme tam v tu chvíli byli před bránou dva a já puk doklepl do branky.

V týmu je jako skoro každý rok hodně nových kluků, jak se začlenili do vaší party?
Myslím si, že kluci kteří přišli vypadají jak z hráčského, tak hlavně z lidského hlediska velice slušně. Což se mi moc líbí, a to jich letos přišlo opravdu hodně.

Jsi zatím spokojený s tím, jak probíhá příprava na sezónu?
Kdyby mi bylo o 10 let méně, tak bych byl spokojenější, protože by to tak nebolelo. Ale jak jsem řekl, je to potřeba. V prvních 3 týdnech se hodně bruslilo, protože nebyl na programu žádný zápas. Teď už se to hodně prokládá přípravnými zápasy, tak přichází na řadu i nějaké taktické věci, aby si to hlavně mladí hráči dokázali dostat do hlavy a byli jsme připraveni na 12.9., kdy nás v Sokolově nečeká nic jednoduchého na rozjezd sezóny.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák