HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Matěj Kos po zápase s Bílinou

V domácím zápase s Bílinou se poprvé v nové sezóně objevil na ledě kapitán Matěj Kos. Ten hned při prvním vystoupení vstřelil jednu branku a hned na dvě nahrál a po zápase jsme se ho zeptali na pár otázek.

Připsali jste si první výhru v přípravě, 5:1 proti Bílině, jak hodnotíš utkání?
Utkání bych zhodnotil kladně, protože se vyhrálo. Myslím si, že se utkání rozhodlo již v první třetině, možná už v prvních 10 minutách, kdy jsme se dokázali dostat do vedení 3:0. To vždy tým nakopne a hraje se lépe. Další zlom si myslím, že byl, když jsme v první minutě druhé třetiny dokázali odskočit zase na rozdíl 3 branek. Pak už si myslím, že to bílinští nesli hůře a proto začaly ty šarvátky. Chtěl bych pochválit brankáře a moc se mi líbí, jak hrají – a bojují někteří mladí hráči z Kladna, konkrétně včera druhá lajna se Šimonem Náprstkem, který hrál taky výborně.

Byl to tvůj první zápas v přípravě, jak si se cítil a jak se ti líbil tvůj výkon?
Cítil jsem se hrozně, ale to je tak vždycky. Na trénincích se hodně bruslí, což je ale v létě potřeba. A taky už jsem starší ročník (směje se). Se svým výkonem spokojený nejsem. Jako tým jsme sice dali nějaké branky, ale spíš jsme hráli u nás ve třetině a byla tam spousta nepřesností a nedůrazu.

Ty si se prosadil po vyražené střele Vojty Nováka, jak si viděl tu situaci?
Jak jsem říkal, byl to začátek zápasu, do kterého jsme vstoupili moc dobře. Byl tam tlak od všech formací a spousta střel na branku, hlavně od obránců. Řekl bych, že jsem byl ve správnou dobu na správnem místě. Trenér chce, abychom chodili hodně před branku, když beci střílí, a tak se to vyplatilo. Tuším, že jsme tam v tu chvíli byli před bránou dva a já puk doklepl do branky.

V týmu je jako skoro každý rok hodně nových kluků, jak se začlenili do vaší party?
Myslím si, že kluci kteří přišli vypadají jak z hráčského, tak hlavně z lidského hlediska velice slušně. Což se mi moc líbí, a to jich letos přišlo opravdu hodně.

Jsi zatím spokojený s tím, jak probíhá příprava na sezónu?
Kdyby mi bylo o 10 let méně, tak bych byl spokojenější, protože by to tak nebolelo. Ale jak jsem řekl, je to potřeba. V prvních 3 týdnech se hodně bruslilo, protože nebyl na programu žádný zápas. Teď už se to hodně prokládá přípravnými zápasy, tak přichází na řadu i nějaké taktické věci, aby si to hlavně mladí hráči dokázali dostat do hlavy a byli jsme připraveni na 12.9., kdy nás v Sokolově nečeká nic jednoduchého na rozjezd sezóny.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák