HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
34. KOLO // 17:00 26.1., ZS Dvůr Králové n.L.

Matěj Kos po zápase s Bílinou

V domácím zápase s Bílinou se poprvé v nové sezóně objevil na ledě kapitán Matěj Kos. Ten hned při prvním vystoupení vstřelil jednu branku a hned na dvě nahrál a po zápase jsme se ho zeptali na pár otázek.

Připsali jste si první výhru v přípravě, 5:1 proti Bílině, jak hodnotíš utkání?
Utkání bych zhodnotil kladně, protože se vyhrálo. Myslím si, že se utkání rozhodlo již v první třetině, možná už v prvních 10 minutách, kdy jsme se dokázali dostat do vedení 3:0. To vždy tým nakopne a hraje se lépe. Další zlom si myslím, že byl, když jsme v první minutě druhé třetiny dokázali odskočit zase na rozdíl 3 branek. Pak už si myslím, že to bílinští nesli hůře a proto začaly ty šarvátky. Chtěl bych pochválit brankáře a moc se mi líbí, jak hrají – a bojují někteří mladí hráči z Kladna, konkrétně včera druhá lajna se Šimonem Náprstkem, který hrál taky výborně.

Byl to tvůj první zápas v přípravě, jak si se cítil a jak se ti líbil tvůj výkon?
Cítil jsem se hrozně, ale to je tak vždycky. Na trénincích se hodně bruslí, což je ale v létě potřeba. A taky už jsem starší ročník (směje se). Se svým výkonem spokojený nejsem. Jako tým jsme sice dali nějaké branky, ale spíš jsme hráli u nás ve třetině a byla tam spousta nepřesností a nedůrazu.

Ty si se prosadil po vyražené střele Vojty Nováka, jak si viděl tu situaci?
Jak jsem říkal, byl to začátek zápasu, do kterého jsme vstoupili moc dobře. Byl tam tlak od všech formací a spousta střel na branku, hlavně od obránců. Řekl bych, že jsem byl ve správnou dobu na správnem místě. Trenér chce, abychom chodili hodně před branku, když beci střílí, a tak se to vyplatilo. Tuším, že jsme tam v tu chvíli byli před bránou dva a já puk doklepl do branky.

V týmu je jako skoro každý rok hodně nových kluků, jak se začlenili do vaší party?
Myslím si, že kluci kteří přišli vypadají jak z hráčského, tak hlavně z lidského hlediska velice slušně. Což se mi moc líbí, a to jich letos přišlo opravdu hodně.

Jsi zatím spokojený s tím, jak probíhá příprava na sezónu?
Kdyby mi bylo o 10 let méně, tak bych byl spokojenější, protože by to tak nebolelo. Ale jak jsem řekl, je to potřeba. V prvních 3 týdnech se hodně bruslilo, protože nebyl na programu žádný zápas. Teď už se to hodně prokládá přípravnými zápasy, tak přichází na řadu i nějaké taktické věci, aby si to hlavně mladí hráči dokázali dostat do hlavy a byli jsme připraveni na 12.9., kdy nás v Sokolově nečeká nic jednoduchého na rozjezd sezóny.

21.01. Nová posila - Vedení klubu reaguje na odchody útočníků angažováním Vincenta KESZIHO. Mladý útočník v aktuální sezóně nastupoval za Sokolov a Bílinu, ve 26 zápasech si připsal 19 bodů. Vítej v týmu!

17.01. Hampl odchází do Kralup - Po sezóně a půl končí v Řisutech útočník Ondřej Hampl.

18.12. Kalla odchází do Kralup - Po čtyřech letech mění své působiště Jiří Kalla, který bude nově nastupovat v Krajské lize za Kralupy.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák