HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

První výhra přípravy

V zápase proti Bílině si Buldoci připsali první výhru v přípravném období na novou sezónu. Na domácím ledě ve vyhroceném zápase svého soupeře porazili 5:1.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 5:1 (3:1; 1:0; 1:0)
: 3. Kučera M. (Mařík, Frič), 10. Kos (Novák), 12. Chládek (Řepka), 21. Vyskočil (Kos), 56. Frič (Kos, Vyskočil) – 16. Petržílka

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Rudovský, Kučera J., Šíma, Chládek, Zderadička, Novák V. – Patyk, Kos ©, Vyskočil – Piovarči, Řepka, Náprstek – Frič, Mařík, Kučera Michal.
HC Draci Bílina: Krejčí, od 30. Siniakin – Voloschin, Jugvirth, Dvořák, Remnev, Petržílka, Novák A., Demarche, Cikánek – Jirskovský, Kobes, Kučera T. – Laitner, Kučera Martin, Havlíček – Šmejc, Mašek, Kolíček – Brzek, Kurulis, Vašíček

Utkání začalo ve vysokém tempu, v první třetině padly hned čtyři branky. Ta první již ve třetí minutě. Václav Mařík dostal puk za u mantinelu a před brankou našel Michala KUČERU, který dal svůj třetí gól v přípravě střelou k pravé tyči. Ve svém prvním zápase v sezóně se prosadil také Matěj KOS. Po střelách Zderadičky a Nováka se dostal k odraženému puku, který dokázal doklepnout do odkryté branky. Ve dvanácté minutě to bylo již tři nula, když bílinský Tomáš Kolíček po skrumáži před brankou odvrátil kotouč jen na Davida CHLÁDKA, jehož přesná střela do odkryté klece znamenala třetí gól Buldoků. Bílina se ale nevzdala, o čtyři minuty později totiž napřáhl z vrcholu levého kruhu Hanuš Petržílka, který překonal Ilašenka střelou do pravého horního rohu – 3:1.

Hned na začátku druhé části hry zapracovala znovu první formace. Kos byl s pukem mezi kruhy, a našel Davida VYSKOČILA vedle branky. Ten se dostal až před brankáře a na druhý pokus překonal brankáře. Na konci druhé třetiny ještě byl vyloučen Patyk do konce utkání, stejně tak hráč Bíliny Remněv za rvačku. Pátou a poslední branku přidal čtyři minuty před koncem Adam FRIČ. Kos ujel obraně a vystřelil, brankář vyrazil. Neuspěl ani David Vyskočil, Adam Frič byl ale ve správný čas na správném místě a dokázal se štěstím překonat brankáře.

Buldoci tedy porazili Bílinu 5:1 a připsali si první výhru v přípravném období. Bílina na svoji první výhru stále čeká.

Slovo Martina Procházky: Jsme v půlce přípravných zápasů a myslím, že ti hráči, kteří hráli již třetí utkání, konečně začali plnit pokyny. Líbilo se mi, jak hráči přistoupili k tomu systému, který bych chtěl, aby hráli. Myslím, že jsme odvedli poměrně dobrý výkon. Hráli jsme opět jen na tři formace, takže to bylo pro některé hráče náročné, protože hráli už třetí zápas. Teď dostanou někteří hráči volno a dostanou šanci jiní, většinou už to budou zkušenější hráči, kteří se potřebují rozehrát.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák