HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

První výhra přípravy

V zápase proti Bílině si Buldoci připsali první výhru v přípravném období na novou sezónu. Na domácím ledě ve vyhroceném zápase svého soupeře porazili 5:1.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 5:1 (3:1; 1:0; 1:0)
: 3. Kučera M. (Mařík, Frič), 10. Kos (Novák), 12. Chládek (Řepka), 21. Vyskočil (Kos), 56. Frič (Kos, Vyskočil) – 16. Petržílka

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Rudovský, Kučera J., Šíma, Chládek, Zderadička, Novák V. – Patyk, Kos ©, Vyskočil – Piovarči, Řepka, Náprstek – Frič, Mařík, Kučera Michal.
HC Draci Bílina: Krejčí, od 30. Siniakin – Voloschin, Jugvirth, Dvořák, Remnev, Petržílka, Novák A., Demarche, Cikánek – Jirskovský, Kobes, Kučera T. – Laitner, Kučera Martin, Havlíček – Šmejc, Mašek, Kolíček – Brzek, Kurulis, Vašíček

Utkání začalo ve vysokém tempu, v první třetině padly hned čtyři branky. Ta první již ve třetí minutě. Václav Mařík dostal puk za u mantinelu a před brankou našel Michala KUČERU, který dal svůj třetí gól v přípravě střelou k pravé tyči. Ve svém prvním zápase v sezóně se prosadil také Matěj KOS. Po střelách Zderadičky a Nováka se dostal k odraženému puku, který dokázal doklepnout do odkryté branky. Ve dvanácté minutě to bylo již tři nula, když bílinský Tomáš Kolíček po skrumáži před brankou odvrátil kotouč jen na Davida CHLÁDKA, jehož přesná střela do odkryté klece znamenala třetí gól Buldoků. Bílina se ale nevzdala, o čtyři minuty později totiž napřáhl z vrcholu levého kruhu Hanuš Petržílka, který překonal Ilašenka střelou do pravého horního rohu – 3:1.

Hned na začátku druhé části hry zapracovala znovu první formace. Kos byl s pukem mezi kruhy, a našel Davida VYSKOČILA vedle branky. Ten se dostal až před brankáře a na druhý pokus překonal brankáře. Na konci druhé třetiny ještě byl vyloučen Patyk do konce utkání, stejně tak hráč Bíliny Remněv za rvačku. Pátou a poslední branku přidal čtyři minuty před koncem Adam FRIČ. Kos ujel obraně a vystřelil, brankář vyrazil. Neuspěl ani David Vyskočil, Adam Frič byl ale ve správný čas na správném místě a dokázal se štěstím překonat brankáře.

Buldoci tedy porazili Bílinu 5:1 a připsali si první výhru v přípravném období. Bílina na svoji první výhru stále čeká.

Slovo Martina Procházky: Jsme v půlce přípravných zápasů a myslím, že ti hráči, kteří hráli již třetí utkání, konečně začali plnit pokyny. Líbilo se mi, jak hráči přistoupili k tomu systému, který bych chtěl, aby hráli. Myslím, že jsme odvedli poměrně dobrý výkon. Hráli jsme opět jen na tři formace, takže to bylo pro některé hráče náročné, protože hráli už třetí zápas. Teď dostanou někteří hráči volno a dostanou šanci jiní, většinou už to budou zkušenější hráči, kteří se potřebují rozehrát.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák