V nové sezóně ve čtyřech skupinách

V sezóně 2018/19 dojde v třetí nejvyšší soutěži v ČR k výrazným změnám. Poslední dva roky se hrálo ve třech skupinách, předtím dokonce ve dvou a nyní budou hned čtyři. Sever, Střed, Jih a Východ.

Rozdělení skupin

Skupina Sever: HC Kobra Praha, HC Děčín, HC Řisuty, HC Baník Sokolov, SHC Klatovy, HC Draci Bílina, Mostečtí Lvi.

Skupina Střed: SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Trutnov, HC Rodos Dvůr Králové, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Vrchlabí, HC Letci Letňany.

Skupina Jih: HC David servis České Budějovice, IHC Písek, HC Lední Medvědi Pelhřimov, BK Havlíčkův Brod, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Tábor.

Skupina Východ: Draci Šumperk, SHK Hodonín, HC Orlová, HK Opava, HC Nový Jičín, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Tatra Kopřivnice.

Týmy se utkají čtyřkolově každý s každým v rámci své skupiny, dále se družstva ze skupiny „Sever“ utkají dvoukolově s družstvy ze skupiny „Střed“ a družstva ze skupiny „Jih“ se utkání dvoukolově s družstvy ze skupiny „Východ“ (38 utkání).

Následné play-off se bude hrát na tři vítězné zápasy, kdy tým na prvním místě skupiny Sever vyzve čtvrtý tým ve skupině Střed atd. Ve všech kolech play-off se první, třetí a případně páté hraje u lépe umístěného družstva po 1. části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře.

„Tenhle systém se zdá být přijatelný. Čtyři kola relativně v okolí a následně jen pár dálek do podkrkonoší. Za mě se to rozlosovaní letos povedlo", řekl k novému systému soutěže Matěj Kos, který s největší pravděpodobností bude nosit dres Řisut i nadále. „Asi to bude příjemnější sezóna co se týká cestování, ale rozhodně nebude lehčí. Do playoff postupují jen čtyři týmy a v takovéto konkurenci to bude hodně těžké", dodal zkušený centr.

Nový soutěžní ročník začne ve středu 12. září, kdy Řisuty jedou do Sokolova, hned na začátek tedy podstoupí nejdelší výjezd v rámci své skupiny. První domácí zápas Buldoky čeká rovněž ve středu, 19. září přijede do Slaného Bílina.

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák