HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

V nové sezóně ve čtyřech skupinách

V sezóně 2018/19 dojde v třetí nejvyšší soutěži v ČR k výrazným změnám. Poslední dva roky se hrálo ve třech skupinách, předtím dokonce ve dvou a nyní budou hned čtyři. Sever, Střed, Jih a Východ.

Rozdělení skupin

Skupina Sever: HC Kobra Praha, HC Děčín, HC Řisuty, HC Baník Sokolov, SHC Klatovy, HC Draci Bílina, Mostečtí Lvi.

Skupina Střed: SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Trutnov, HC Rodos Dvůr Králové, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Vrchlabí, HC Letci Letňany.

Skupina Jih: HC David servis České Budějovice, IHC Písek, HC Lední Medvědi Pelhřimov, BK Havlíčkův Brod, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Tábor.

Skupina Východ: Draci Šumperk, SHK Hodonín, HC Orlová, HK Opava, HC Nový Jičín, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Tatra Kopřivnice.

Týmy se utkají čtyřkolově každý s každým v rámci své skupiny, dále se družstva ze skupiny „Sever“ utkají dvoukolově s družstvy ze skupiny „Střed“ a družstva ze skupiny „Jih“ se utkání dvoukolově s družstvy ze skupiny „Východ“ (38 utkání).

Následné play-off se bude hrát na tři vítězné zápasy, kdy tým na prvním místě skupiny Sever vyzve čtvrtý tým ve skupině Střed atd. Ve všech kolech play-off se první, třetí a případně páté hraje u lépe umístěného družstva po 1. části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře.

„Tenhle systém se zdá být přijatelný. Čtyři kola relativně v okolí a následně jen pár dálek do podkrkonoší. Za mě se to rozlosovaní letos povedlo", řekl k novému systému soutěže Matěj Kos, který s největší pravděpodobností bude nosit dres Řisut i nadále. „Asi to bude příjemnější sezóna co se týká cestování, ale rozhodně nebude lehčí. Do playoff postupují jen čtyři týmy a v takovéto konkurenci to bude hodně těžké", dodal zkušený centr.

Nový soutěžní ročník začne ve středu 12. září, kdy Řisuty jedou do Sokolova, hned na začátek tedy podstoupí nejdelší výjezd v rámci své skupiny. První domácí zápas Buldoky čeká rovněž ve středu, 19. září přijede do Slaného Bílina.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák