HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Na poslední zápas základní části do Trutnova

Poslední zápas základní části. Poslední šance na playoff. Toto čeká hokejisty Řisuty zítra v 18:00, když se utkají s Trutnovem na jeho vlastním ledě. Aby Buldoci postoupili do playoff, musí získat minimálně bod. Jeden bod by jim stačil v případě, že Dvůr neboduje na půdě Kobry. Jestliže Řisuty vyhrají za tři body a Bílina (venku proti Vrchlabí) ani Dvůr Králové neuspějí, tak skončí na sedmé příčce.

Již teď je jasné, že Trutnov skončí na páté pozici v tabulce, v playoff se tedy střetne s Děčínem. Tuto příčku v tabulce si zajistil minulé kolo, když vyhrál právě v Děčíně 2:0. Tomuto zápasu předcházela prohra proti rivalovi z Vrchlabí, výhra na Kobře a domácí porážka s Jabloncem.

Poslední zápas Trutnova:

HC Děčín – HC Trutnov (0:0, 0:2, 0:0)
: 21. Aleš Půlpán, 24. Aleš Půlpán (Kubinčák, Fedulov)
HC Trutnov: Ašenbrenner – Vácha, Poul, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk, Vacek – Kubinčák, Baránek, Půlpán A., Půlpán T., Martinec, Kastner, Chytráček, Zahradník, Smékal, Voženílek, Malík, Svoboda

Řisuty na konci základní části získaly zpět ztracenou formu a z posledních pěti zápasů dokázaly třikrát vyhrát. Nejdříve sice podlehly Sokolovu 2:7, poté ale porazily ve veledůležitém zápase Letňany 8:2. Po slušném výkonu byl nad jejich síly Jablonec, poté ale přišly výhry nad Kobrou v prodloužení a v napínavém zápase doma s Vrchlabím.

Trutnovské kanadské bodování vede Aleš Půlpán, nejlepší střelec a zároveň nahrávač týmu (18+20). Na druhé příčce je Tomáš Půlpán (17+16), první trojku uzavírá Lukáš Kastner (12+19). Obráncem s největším počtem bodů je Lukáš Vácha (6+13).

Po roční pauze opět vyhraje kanadské bodování Matěj Kos, kterého vloni předstihl Michal Borovanský. Kapitán týmu si letos zatím připsal 11 gólů a 28 asistencí. Druhý je Ondřej Krpata (21+11), na bronzové příčce je Tomáš Babický (9+18), pro kterého poslední zápas skončil dříve vinou zranění.

V letošní sezóně vedou na vzájemné zápasy hráči Trutnova. Ti sice nejdříve prohrály ve Slaném 0:1 díky jedinému gólu zápasu, který vstřelil Michal Fortelka, poté ale dokázali zvítězit doma 4:3 a na ledě Buldoků 6:3.

Poslední vzájemný zápas:

TJ HC Řisuty – HC Trutnov 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
: 33. Rod, 45. Rod (Krpata, Kos), 55. Havelka (Kellerstein, Fortelka) – 4. Půlpán T. (Kastner), 21. Půlpán T. (Kastner), 23. Půlpán T. (Svoboda, Suk), 28. Kubinčák (Chytráček, Půlpán A.), 43. Smékal (Kubinčák, Fedulov), 60. Půlpán A. (Kubinčák, Vácha)

TJ HC Řisuty: Švihálek (od 29. Ilašenko) – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Kalla, Náprstek – Kellerstein, Zderadička, Fortelka – Mařík
HC Trutnov: Ašenbrenner – Píša, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov,Suk, Machač – Půlpán A. ©, Zahradník, Kubinčák – Půlpán T., Svoboda, Kastner – Smékal, Martinec, Chytráček (A) – Voženílek

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák