HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Na poslední zápas základní části do Trutnova

Poslední zápas základní části. Poslední šance na playoff. Toto čeká hokejisty Řisuty zítra v 18:00, když se utkají s Trutnovem na jeho vlastním ledě. Aby Buldoci postoupili do playoff, musí získat minimálně bod. Jeden bod by jim stačil v případě, že Dvůr neboduje na půdě Kobry. Jestliže Řisuty vyhrají za tři body a Bílina (venku proti Vrchlabí) ani Dvůr Králové neuspějí, tak skončí na sedmé příčce.

Již teď je jasné, že Trutnov skončí na páté pozici v tabulce, v playoff se tedy střetne s Děčínem. Tuto příčku v tabulce si zajistil minulé kolo, když vyhrál právě v Děčíně 2:0. Tomuto zápasu předcházela prohra proti rivalovi z Vrchlabí, výhra na Kobře a domácí porážka s Jabloncem.

Poslední zápas Trutnova:

HC Děčín – HC Trutnov (0:0, 0:2, 0:0)
: 21. Aleš Půlpán, 24. Aleš Půlpán (Kubinčák, Fedulov)
HC Trutnov: Ašenbrenner – Vácha, Poul, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk, Vacek – Kubinčák, Baránek, Půlpán A., Půlpán T., Martinec, Kastner, Chytráček, Zahradník, Smékal, Voženílek, Malík, Svoboda

Řisuty na konci základní části získaly zpět ztracenou formu a z posledních pěti zápasů dokázaly třikrát vyhrát. Nejdříve sice podlehly Sokolovu 2:7, poté ale porazily ve veledůležitém zápase Letňany 8:2. Po slušném výkonu byl nad jejich síly Jablonec, poté ale přišly výhry nad Kobrou v prodloužení a v napínavém zápase doma s Vrchlabím.

Trutnovské kanadské bodování vede Aleš Půlpán, nejlepší střelec a zároveň nahrávač týmu (18+20). Na druhé příčce je Tomáš Půlpán (17+16), první trojku uzavírá Lukáš Kastner (12+19). Obráncem s největším počtem bodů je Lukáš Vácha (6+13).

Po roční pauze opět vyhraje kanadské bodování Matěj Kos, kterého vloni předstihl Michal Borovanský. Kapitán týmu si letos zatím připsal 11 gólů a 28 asistencí. Druhý je Ondřej Krpata (21+11), na bronzové příčce je Tomáš Babický (9+18), pro kterého poslední zápas skončil dříve vinou zranění.

V letošní sezóně vedou na vzájemné zápasy hráči Trutnova. Ti sice nejdříve prohrály ve Slaném 0:1 díky jedinému gólu zápasu, který vstřelil Michal Fortelka, poté ale dokázali zvítězit doma 4:3 a na ledě Buldoků 6:3.

Poslední vzájemný zápas:

TJ HC Řisuty – HC Trutnov 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
: 33. Rod, 45. Rod (Krpata, Kos), 55. Havelka (Kellerstein, Fortelka) – 4. Půlpán T. (Kastner), 21. Půlpán T. (Kastner), 23. Půlpán T. (Svoboda, Suk), 28. Kubinčák (Chytráček, Půlpán A.), 43. Smékal (Kubinčák, Fedulov), 60. Půlpán A. (Kubinčák, Vácha)

TJ HC Řisuty: Švihálek (od 29. Ilašenko) – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Kalla, Náprstek – Kellerstein, Zderadička, Fortelka – Mařík
HC Trutnov: Ašenbrenner – Píša, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov,Suk, Machač – Půlpán A. ©, Zahradník, Kubinčák – Půlpán T., Svoboda, Kastner – Smékal, Martinec, Chytráček (A) – Voženílek

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák