HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Naděje umírá poslední! Řisuty přestřílely Vrchlabí

Buldoci šli do zápasu s Vrchlabím s cílem vyhrát a zůstat v boji o playoff, to se jim také podařilo. Po rychlém startu vedli 3:0, hosté poté dokázali vyrovnat a dokonce se dostat do vedení, Řisuty si ale vzaly vedení zpět. Stalo se tak i poté, co ze hry kvůli zraněním museli odstoupit Tomáš Babický a Adam Kellerstein, Martin Procházka tedy měl k dispozici pouze 14 hráčů do pole.

TJ HC Řisuty – HC Stadion Vrchlabí 7:6 (4:2, 1:3, 2:1)
: 7. Krpata (Kos, Babický), 9. Rod (Kos), 10. Kellerstein (Mařík, Vyskočil), 16. Mařík (Havelka, Kellerstein), 25. Vyskočil (Potěchin), 49. Potěchin (Hampl, Vyskočil), 53. Fortelka – 15. Abraham (Pojkar, Hlaváč), 19. Bláha (Šimoníček), 30. Šťastný (Procházka, Urban), 33. Tržický (Filip, Hlaváč), 38. Hlaváč (Filip), 44. Procházka

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Matula, Dostál, Havelka, Babický (A), Kužel, Zderadička, Potěchin – Kellerstein, Kos ©, Mařík, Vyskočil, Záleský, Fortelka, Hampl, Rod, Krpata (A)
HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (od 16. Jelínek) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Moník J., Erban – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip ©, Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník F., Procházka, Hlaváč

Buldoci šli do utkání jako outsideři, to však nedali na své hře znát a rychle se dostali do vedení. V přesilové hře se trefil Ondřej KRPATA – 1:0! Poté byl vyloučen Adam Kellerstein, ani to ale Řisuty nezpomalilo, dokázaly totiž vstřelit další branku. Po přihrávce Matěje Kosa se dokázal prosadit Tomáš ROD – 2:0! Pouhých osm sekund po skončení domácího oslabení vstřelil třetí gól právě vyloučený Adam KELLERSTEIN – 3:0! Poté se ale postupně dostali do hry také hráči Vrchlabí. Ilašenko nejdříve dostal pukem do masky, hra ale pokračovala a vzápětí snížil na 1:3 Lukáš Abraham. Domácí tým ale dokázal najít odpověď, Václav MAŘÍK dostal prostor na levém křídle a parádně zakončil do pravého horního rohu branky – 4:1! Na konci první třetiny Buldoci hrubě chybovali v rozehrávce a toho ve vlastním oslabení využil Tomáš BLÁHA, který si položil Ilašenka na zem a zakončil přesně – 4:2.

I ve druhé třetině brankové hody pokračovaly a znovu je načaly Řisuty. Ty si vzaly zpět svůj třígólový náskok po brance Davida VYSKOČILA – 5:2! Poté to ale s Buldoky začalo vypadat bledě, Vrchlabí bylo rychlejší a to se odrazilo na skóre, které se po brankách Tomáše Šťastného, Tomáše Tržického a Jana Hlaváče vyrovnalo – 5:5.

Tři minuty po začátku poslední části hry se Vrchlabí dostalo do vedení zásluhou Michala Procházky – 5:6. Řisuty se ale nevzdaly a znovu zabraly. Po přihrávce Ondřeje Hampla přesně zamířil Michail POTĚCHIN, jehož branka znamenala znovu vyrovnaný stav – 6:6! No a o čtyři minuty později, tedy v 53. minutě Michal FORTELKA vystřelil z pravé strany a překonal tak Jelínka a upravil tak skóre na konečných 7:6! Vrchlabí poté zkoušelo powerplay, ani to mu ale nepomohlo, tak to Pojkar zkoušel pěstmi. Vybral si jednoho z nejmenších hráčů na ledové ploše, Václava Maříka a dostal za to čtyři minuty na trestné lavici. Řisuty tak zvítězily ve veledůležitém utkání a k postupu do playoff jim stačí i bod, pokud Dvůr Králové neboduje na Kobře.

24.02. v 21:31 |

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák