TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Všechno, nebo nic. Buldoky čeká Vrchlabí

Řisuty se dvě kola před koncem nachází čtyři body od playoff. Kdyby se jim podařilo získat tento počet bodů tak budou muset doufat, že jim do karet zahrají výsledky Bíliny, která se utká doma s Kobrou a také vyzve HC Stadion.

Vrchlabí je momentálně na třetí příčce se stejným počtem bodů jako má Děčín a Jablonec. Na první příčce je mimochodem Sokolov, který si již zajistil prvenství. HC Stadion v posledních zápasech dvakrát zaváhal, stalo se tak po prohře v Jablonci 4:8 a po zápase s Kobrou, když pražané zvítězili 3:2. Poté dokázali východočeši zvítězit na ledě svého rivala z Trutnova a doma rozdrtili Děčín 7:1.

Řisuty se posledními výsledky udržely na dosah první osmičce. Nejprve porazily Letňany vysoko 8:2, poté sice zaváhaly proti Jablonci, proti kterému prohrály těsně 4:5, v posledním kole se ale dokázaly vzchopit výhrou nad Kobrou v prodloužení.

V celku HC Stadion vede kanadské bodování Martin Filip, který si připsal 48 bodů za devět branek a 39 asistencí. Druhý je Patrik Urban (18+26), kterému dýchá na záda Tomáš Šťastný (26+17). Nejproduktivnějším obráncem je David Pojkar (9+19), nejvytíženějším brankářem je Jakub Jelínek, ten odchytal 23 zápasů, ve kterých inkasoval 73 gólů s úspěšností 89,54%.

Po posledním zápase Matěj Kos navýšil své vedení v produktivitě svého týmu, když přidal gól a asistenci, celkem se trefil jedenáctkrát a přihrál na 26 branek. První trojici stále doplňují Ondřej Krpata (20+11) a Tomáš Babický (9+17).

V posledním zápase přijel na led Vrchlabí Děčín, který ve výrazně oslabené sestavě sice bojoval, na slušný výsledek to však nestačilo.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
: 13. Matějček (Niko), 23. Hlaváč (Filip, Šťastný), 38. Bláha (Pšurný, Pojkar), 45. Pojkar (Hlaváč), 49. Pšurný (Bláha), 51. Hlaváč (Filip), 58. Pšurný (Urban)
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Moník J., Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip ©, Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník F., Procházka, Hlaváč.

Vzájemné utkání hovoří jasně v neprospěch Řisut, když tohoto soupeře dokázaly porazit v základní hrací době pouze jednou, a to v listopadu 2014. Poslední zápas byl zhruba do poloviny vyrovnaný, poté ale domácí celek zařadil vyšší rychlostní stupeň a Buldoci prohráli 3:6.

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
: 17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban (TS), 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata)

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip ©, Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka
TJ HC Řisuty: Ilašenko (od 53. Švihálek) – Babický (A), Kužel, Dostál, Potěchin, Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Rod, Kellerstein, Choc, Vyskočil, Rod, Zderadička, Mařík, Kalla

Zápas s Vrchlabím se hraje zítra v 17:00 ve Slaném, ze zápasu jsou připraveny změny stavu.

Foto: Roman Mareš

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák