HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Proti Kobře znovu za dva body

Proti tomuto pražskému celku se prostě Buldokům letos daří, popáté dokázali zvítězit. Po výhře v přípravě, dvou vítězstvích na nájezdy a jednomu v základní hrací době dokázaly Řisuty vyhrát v prodloužení zásluhou branky Tomáše Roda.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 2:3 p. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
: 15. Semrád (Šteiner, Matějček), 39. Gron (Tuma, Novák) – 8. Havelka (Fortelka), 56. Kos (Babický), 62. Rod (Kos)

HC Kobra Praha: Bílek – Skočovský, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina, Kellner, Hlinka, Gron, Malovický
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Dostál, Havelka, Babický, Zderadička, Potechin – Kellerstein, Kos, Mařík, Vyskočil, Záleský, Fortelka, Hampl, Rod, Krpata

První třetina začala velice vlažně, ani jeden tým si nedokázal vypracovat žádnou vyloženou šanci. První šance přišla až v 8. minutě a hned byla gólová. Z protiútoku se prosadil Dominik HAVELKA, bekhendovou střelou propálil Bílka mezi betony – 0:1!. Hra nadále moc šancí nepřinášela. Řisuty měly možnost početní výhody, ani ta ale další branku nepřinesla. Možnost přesilové hry dostala i domácí Kobra, která ji využila a vyrovnala stav utkání na 1:1 po přesné trefě Martina Semráda – 1:1. Do konce třetiny hráli přesilovou hru znovu hráči Řisut, kteří další trefu nepřidali.

Druhá část se hrála nahoru dolu, šance měly oba týmy, zakončení bylo však často nepřesné a končilo mimo branku. Do obrovské šance se dostal domácí Lukáš Tuma, trefil ale jen horní tyč. Do vedení se nakonec dostal tým domácích, když se ve 39. minutě trefil Tomáš Gron, který ujel do přečíslení 2 na 1 s Lukášem Tumou a přesnou střelou pod horní víko poslal Kobru do vedení – 2:1.

Třetí třetina začala znovu vyloučením, ani tentokrát se ale tým Řisut v početní výhodě neprosadil. Po několika šancích na obou stranách se do gólové příležitosti dostal domácí Šteiner, Ilašenka však ani nadvakrát nepřekonal. Na další branku si diváci museli počkat až do 56. minuty, kdy se trefil Matěj KOS, který protlačil puk mezi betony domácího gólmana a Řisuty se tak necelých 5 minut před koncem dočkaly vyrovnání – 2:2! I přes stupňující se tlak hostů se skóre do konce třetiny neměnilo a zápas tak: dospěl znovu do prodloužení. To trvalo pouze 1 minutu a 4 vteřiny, když o vítězi rozhodl přesnou střelou hostující Tomáš ROD – 2:3! Řisuty tak stále mají šanci na playoff, ze zbývajících dvou zápasů musí uhrát minimálně čtyři body a doufat, že ostatní výsledky tomu napomůžou.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák