TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Proti Kobře znovu za dva body

Proti tomuto pražskému celku se prostě Buldokům letos daří, popáté dokázali zvítězit. Po výhře v přípravě, dvou vítězstvích na nájezdy a jednomu v základní hrací době dokázaly Řisuty vyhrát v prodloužení zásluhou branky Tomáše Roda.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 2:3 p. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
: 15. Semrád (Šteiner, Matějček), 39. Gron (Tuma, Novák) – 8. Havelka (Fortelka), 56. Kos (Babický), 62. Rod (Kos)

HC Kobra Praha: Bílek – Skočovský, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina, Kellner, Hlinka, Gron, Malovický
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Dostál, Havelka, Babický, Zderadička, Potechin – Kellerstein, Kos, Mařík, Vyskočil, Záleský, Fortelka, Hampl, Rod, Krpata

První třetina začala velice vlažně, ani jeden tým si nedokázal vypracovat žádnou vyloženou šanci. První šance přišla až v 8. minutě a hned byla gólová. Z protiútoku se prosadil Dominik HAVELKA, bekhendovou střelou propálil Bílka mezi betony – 0:1!. Hra nadále moc šancí nepřinášela. Řisuty měly možnost početní výhody, ani ta ale další branku nepřinesla. Možnost přesilové hry dostala i domácí Kobra, která ji využila a vyrovnala stav utkání na 1:1 po přesné trefě Martina Semráda – 1:1. Do konce třetiny hráli přesilovou hru znovu hráči Řisut, kteří další trefu nepřidali.

Druhá část se hrála nahoru dolu, šance měly oba týmy, zakončení bylo však často nepřesné a končilo mimo branku. Do obrovské šance se dostal domácí Lukáš Tuma, trefil ale jen horní tyč. Do vedení se nakonec dostal tým domácích, když se ve 39. minutě trefil Tomáš Gron, který ujel do přečíslení 2 na 1 s Lukášem Tumou a přesnou střelou pod horní víko poslal Kobru do vedení – 2:1.

Třetí třetina začala znovu vyloučením, ani tentokrát se ale tým Řisut v početní výhodě neprosadil. Po několika šancích na obou stranách se do gólové příležitosti dostal domácí Šteiner, Ilašenka však ani nadvakrát nepřekonal. Na další branku si diváci museli počkat až do 56. minuty, kdy se trefil Matěj KOS, který protlačil puk mezi betony domácího gólmana a Řisuty se tak necelých 5 minut před koncem dočkaly vyrovnání – 2:2! I přes stupňující se tlak hostů se skóre do konce třetiny neměnilo a zápas tak: dospěl znovu do prodloužení. To trvalo pouze 1 minutu a 4 vteřiny, když o vítězi rozhodl přesnou střelou hostující Tomáš ROD – 2:3! Řisuty tak stále mají šanci na playoff, ze zbývajících dvou zápasů musí uhrát minimálně čtyři body a doufat, že ostatní výsledky tomu napomůžou.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák