HC Baník Sokolov VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 12.9., ZS Sokolov

Ve středu proti letos oblíbenému soupeři, Kobře Praha.

Tři zápasy, tři výhry. Takovou bilanci mají hráči Řisut proti Kobře Praha v letošní sezóně (nepočítáme-li výhru v přípravě). Ve středu se podruhé vydají na její led a budou se snažit udržet si alespoň teoretickou šanci na playoff. Zápas se hraje zítra na ledě Kobry, začátek v 18:00.

Kobra, které vloni dominovala základní části druhé ligy, je v aktuálním ročníku až na šesté příčce. Klub, který sídlí v Praze na Braníku z posledních pěti zápasů získal sedm bodů za dvě výhry (Letňany, Vrchlabí) a prohru v prodloužení v Děčíně.

Nejproduktivnějším hráčem Kobry je v dosavadním průběhu soutěže Jakub Jedlička (19+21), který já zároveň nejlepším střelcem svého týmu. Druhý v pořadí je nejlepší asistent pražanů, a to sice Dominik Novák (13+22). O pomyslnou třetí příčku se dělí Adam Chlapík (10+17) a Filip Hlinka (11+16). Z obránců má nejvíce kanadských bodů na svém kontě Martin Semrád (11+9).

Řisuty nedokázaly navázat na vysokou výhru s Letňany, i tak si ale připsaly další tři body za kontumaci proti Mostu. Poslední odehrané utkání sehrály na domácím ledě proti Jablonci, proti kterému těsně prohrály (4:5).

Právě v zápase proti Vlkům dva hráči překročili kulaté milníky v kanadských bodech za letošní ročník. Matěj Kos vstřelil svou 10. branku v letošním ročníku (celkově 10+25), Ondřej Krpata svou dvacátou (celkově 20+11). Na první trojici, kterou doplňuje Tomáš Babický (9+17), se dotahuje Tomáš Rod, i když odehrál o 21 zápasů méně než třeba Kos či Krpata.

Jak již bylo zmíněno, Buldoci vládnou vzájmeným utkáním proti Kobře v aktuálním ročníku druhé ligy. Ze čtyř zápasů (tři soutěžních) zvítězili pokaždé, dvakrát až po samostatných nájezdech. Poslední zápas se odehrál na začátku letošního roku, kdy Řisuty ve Slaném přehrály pražany 5:4.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:4 (3:1, 1:1, 2:1)
: 14. Kos (Rod, Babický), 16. Krpata (Rod, Kos), 18. Choc (Kos, Babický), 31. Babický (Rod, Kužel), 50. Kos (Rod, Kužel) – 10. Chlapík (Antončík), 25. Drahorád (Čurda), 45. Šteiner (Semrád, Jedlička), 60. Novák

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Fortelka, Zderadička – Mařík, Choc
HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek – Novák, Jedlička, Matějček (A) – Tůma, Chlapík, Hlinka – Antončík (C)

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 18:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák