TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Ve středu proti letos oblíbenému soupeři, Kobře Praha.

Tři zápasy, tři výhry. Takovou bilanci mají hráči Řisut proti Kobře Praha v letošní sezóně (nepočítáme-li výhru v přípravě). Ve středu se podruhé vydají na její led a budou se snažit udržet si alespoň teoretickou šanci na playoff. Zápas se hraje zítra na ledě Kobry, začátek v 18:00.

Kobra, které vloni dominovala základní části druhé ligy, je v aktuálním ročníku až na šesté příčce. Klub, který sídlí v Praze na Braníku z posledních pěti zápasů získal sedm bodů za dvě výhry (Letňany, Vrchlabí) a prohru v prodloužení v Děčíně.

Nejproduktivnějším hráčem Kobry je v dosavadním průběhu soutěže Jakub Jedlička (19+21), který já zároveň nejlepším střelcem svého týmu. Druhý v pořadí je nejlepší asistent pražanů, a to sice Dominik Novák (13+22). O pomyslnou třetí příčku se dělí Adam Chlapík (10+17) a Filip Hlinka (11+16). Z obránců má nejvíce kanadských bodů na svém kontě Martin Semrád (11+9).

Řisuty nedokázaly navázat na vysokou výhru s Letňany, i tak si ale připsaly další tři body za kontumaci proti Mostu. Poslední odehrané utkání sehrály na domácím ledě proti Jablonci, proti kterému těsně prohrály (4:5).

Právě v zápase proti Vlkům dva hráči překročili kulaté milníky v kanadských bodech za letošní ročník. Matěj Kos vstřelil svou 10. branku v letošním ročníku (celkově 10+25), Ondřej Krpata svou dvacátou (celkově 20+11). Na první trojici, kterou doplňuje Tomáš Babický (9+17), se dotahuje Tomáš Rod, i když odehrál o 21 zápasů méně než třeba Kos či Krpata.

Jak již bylo zmíněno, Buldoci vládnou vzájmeným utkáním proti Kobře v aktuálním ročníku druhé ligy. Ze čtyř zápasů (tři soutěžních) zvítězili pokaždé, dvakrát až po samostatných nájezdech. Poslední zápas se odehrál na začátku letošního roku, kdy Řisuty ve Slaném přehrály pražany 5:4.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:4 (3:1, 1:1, 2:1)
: 14. Kos (Rod, Babický), 16. Krpata (Rod, Kos), 18. Choc (Kos, Babický), 31. Babický (Rod, Kužel), 50. Kos (Rod, Kužel) – 10. Chlapík (Antončík), 25. Drahorád (Čurda), 45. Šteiner (Semrád, Jedlička), 60. Novák

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Fortelka, Zderadička – Mařík, Choc
HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek – Novák, Jedlička, Matějček (A) – Tůma, Chlapík, Hlinka – Antončík (C)

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák