HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Druhá liga vrcholí - Řisuty čekají již pouze čtyři utkání. První v řadě je Jablonec

Buldoci jdou do posledních čtyř kol letošní sezóny z devátého místa. To však již neznamená, všem jejich soupeřům o místo v tabulce (Letňany, Dvůr Králové, Bílina) se totiž přičtou tři body za kontumaci s Mostem. Řisuty tedy potřebují alespoň dvakrát z poslední čtveřice zápasů zvítězit, aby měli alespoň teoretickou šanci na postup do playoff.

Předposlední domácí zápas odehrají zítra proti Jablonci. Vlci zahájili letošní ročník parádně, z prvních čtrnácti utkání prohráli pouze dvakrát. Poté se ale něco zlomilo a začali prohrávat, podlehli Dvoru Králové, Letňanům a na začátku letošního roku také Buldokům. Ti zvítězili 3:2 po trefách od každého člena prvního útoku (Rod, Krpata, Kos). V posledních pěti zápasech svěřenci Tomáše Demela porazili Kobru 7:3, Vrchlabí 8:4 a Trutnov 2:1. Dvakrát také podlehli Děčínu, nejprve v dohrávce 1:2 a v posledním kole 2:3 po nájezdech.

Řisuty se po řadě porážek dokázaly minulou sobotu vzchopit a v důležitém zápase porazit Letňany 8:2. Předtím podlehly Bílině, Sokolovu, Děčínu a Dvoru Králové po prodloužení.

Kanadskému bodování u severočechů vládne Kamil Bříška, ten vstřelil 25 branek a na 26 jich nahrál. Druhý v pořadí je Lukáš Tondr (16+22) a na třetí pozici je Jan Víšek (15+22). Všechny zápasy za Vlky odchytal v brance Lukáš Hosnedl (33 zápasů).

Poslední zápas Jablonce:

HC Vlci Jablonec – HC Děčín 2:3 sn. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
: 16. Bříška (L.Tondr), 59. Babec (Bříška, Víšek)
HC Vlci Jablonec: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Pulec – Babec, Bříška, Tondr L. Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina.

Poslední vzájemné utkání těchto dvou soupeřů skončilo lépe pro Řisuty. Ty se nejdříve ujaly vedení v první části hry, ve druhé třetině Jablonec skóre otočil. Ještě v prostřední třetině vyrovnal Krpata a vítěznou branku Buldoků však vstřelil v 53. minutě Matěj Kos, který tak zařídil senzační výhru svého týmu.

HC Vlci Jablonec – TJ HC Řisuty 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
: 31. Babec (Havlas, Mulač), 36. Babec (Brokeš) – 15. Rod (Kos, Kužel), 38. Krpata (Kužel, Kos), 53. Kos (Krpata, Rod)

HC Vlci Jablonec: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Kopecký, Babec, Bříška, Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina
TJ HC Řisuty: Švihálek (Odložilík) – Babický (A), Kužel, Dostál, Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Rod, Patyk, Fortelka, Hampl, Mařík, Choc, Vyskočil, Kellerstein, Zderadička, Keszi

Utkání se hraje zítra v 17:00 na zimním stadionu ve Slaném.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák