HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Plno neproměněných šancí, ale stále vysoká výhra

Buldoci šli do zápasu s Letňany s nutností výhry, jinak by snad definitivně vypadli z boje o playoff. I přes hodně nevyužitých šancí nakonec dokázali Letce udolat a zvítězit vysoko, 8:2.

TJ HC Řisuty – HC Letci Letňany 8:2 (0:0, 3:1, 5:1)
: 29. Patyk (Kružík, Schildhabel), 33. Krpata (Rod), 38. Schildhabel (Matula, Kružík), 52. Schildhabel (Matula), 54. Kružík (Patyk), 58. Matula (Schildhabel, Patyk), 58. Babický (Rod), 60. Patyk – 27. Kotyra (Dyrynk, Saňa), 60. Švarc (Volek, Lytvynov)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Matula – Krpata, Kos ©, Rod – Záleský, Vyskočil, Kružík – Bláha, Patyk, Schildhabel – Kellerstein, Mařík, Fortelka – Zderadička, Choc
HC Letci Letňany: Pírs – Gebell, Kučera L., Uhlíř, Lytvynov, Beran, Kučera J., Chvála, Saňa (A) – Švarc, Prchal Vo., Dyrynk – Kadaně (A), Volek, Janiurek – Kotyra ©, Nárovec, Soukup – Horák, Havlůj, Prchal Vá.

Dlouho to vypadalo všelijak. Velké šance neproměněné na obou stranách a skvělé výkony brankářů. Ten domácí, tedy Jan Ilašenko, dnes slaví své 26. narozeniny (Přejeme vše nejlepší!). V první části hry se neměnilo skóre ani se nevylučovalo. Pouze své příležitosti neproměnili hostující Horák ani Volek. Na straně Řisut nedokázali dostat puk za brankovou čáru Patyk, Kružík ani Krpata.

Ze začátku prostřední třetiny hostující brankář vyjel z branky, kterou nechal úplně volnou a vyjel si pro puk. Ten však minul a David Vyskočil jen tak tak prázdnou klec netrefil. Vzápětí šel na trestnou lavici Ivan Záleský, Letci tuto přesilovou hru nevyužili, ale dvě minuty poté i tak skórovali. Po střele Dyrynka se nejlépe zorientoval Martin Kotyra, na jeho dorážku již Ilašenko neměl nárok – 0:1. Přesně minut po obdržené brance se do přečíslení dostali Bláha se Záleským, první jmenovaný to vzal na sebe, Pírs ale vyrazil. Zanedlouho poté již Buldoci svou šanci využili, když si Petr PATYK převzal puk na levé straně a překvapivě vystřelil na přední tyč a překonal tak brankáře – 1:1! Netrvalo to dlouho a Řisuty strhly vedení na svou stranu. Stalo se tak poté, co Tomáš Rod zkušeně podržel puk mezi kruhy a našel na zadní tyči Ondřeje KRPATU, který překonal Pírse svým 19. gólem v sezóně – 2:1! Do konce druhé třetiny Buldoci přidali ještě jednu branku, když Křešimír SCHILDHABEL v přesilové hře vystřelil přesně k tyči v přesilové hře – 3:1!

První polovina poslední periody vypadala podobně jako první třetina, ale v té druhé polovině se s góly pomyslně roztrhl pytel – Řisuty se trefily hned pětkrát! Vše to začalo znovu u Křešimíra SCHILDHABELA. Ten si převzal puk za brankou a přihrál ho do předbrankového prostoru, k překvapení všech se kotouč objevil za brankovou čárou! Necelé dvě minuty poté jel Daniel KRUŽÍK sám na brankáře a počínal si náramně, puk uklidil do levého dolního rohu. Po menší šarvátce mezi Krpatou a Václavem Prchalem pokračovaly gólové hody, když skvělou kombinaci zakončil po přihrávce Schildhabela František MATULA do odkryté klece. Uběhla půlminuta a Tomáš BABICKÝ vystřelil od modré, Pírsovi puk propadl. A aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě Petr PATYK přihrával před branku a jeden z obránců si kotouč srazil do vlastní sítě. Sedmnáct sekund před koncem se ještě čestného úspěchu pro Letce dočkal Michael Švarc, ten ujel obraně a zakončil na přední tyč. Konečný stav utkání – 8:2!

10.02. v 20:05 |