HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
42. KOLO // 18:00 21.2., ZS HC Kobra Praha

Letňany podruhé za sebou doma

Po dvou vzájemných utkáních v Letňanech se Řisuty s Letci utkají podruhé v řadě na svém ledě. V posledních třech střetnutích dokázali Buldoci vyhrát pouze jednou, dokáží to znovu?

Letňany jsou prozatím na osmé pozici, tedy na té poslední, která zaručuje postup do playoff. Mají jednobodový náskok na Bílinu, ta však má o jeden odehraný zápas méně. Na sedmý Dvůr Králové Letci ztrácí dva body. Ani Pražané nejsou v nejlepší formě, z posledních pěti zápasů totiž dokázali získat pouze dva body za výhru s Vrchlabím po nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Martin Kotyra (15+17), Druhý je Petr Havlůj (8+12), který vloni působil právě v Řisutech. O třetí místo se dělí Lukáš Lojka (9+9) a Ivan Lytvynov (1+17). V brance Letců se v letošní sezóně představili již čtyři brankáři, tím nejvytíženějším je David Pírs, který zasáhl do devatenácti zápasů.

Řisuty jsou na tom s formou jako jediný tým ve skupině hůře, než Letňany. Posledních pět utkání prohrály, dokázaly vybojovat pouze jeden bod za prohru v prodloužení s Dvorem Králové, když týden před tím prohrály klíčový zápas v Bílině (1:5).

Hráčem s nejvíce kanadskými body u Buldoků je stále Matěj Kos (9+24), na druhém místě Ondřej Krpata (18+9), na bronzové příčce se nachází Tomáš Babický (7+16). Na čtvrtém místě je Tomáš Rod (7+8), který na svých 15 bodů potřeboval pouhých jedenáct utkání v dresu Řisut.

Letci odehráli své poslední utkání netradičně již v pondělí místo středy, doma proti Děčínu. Medvědi se však ukázali nad jejich síly, a i když Volek snížil na jednobrankový rozdíl minutu před koncem, tak to na body nestačilo.

HC Letci Letňany – HC Děčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
: 33. Chvála (Prchal, Gebell), 59. Volek (Lytvynov)
HC Letci Letňany: Pirs – Gebell, Kučera L., Uhlíř, Lytvynov, Kučera J., Chvála, Saňa (A) – Švarc, Prchal, Dyrynk, Kadaně (A), Volek, Slavík, Kotyra ©, Nárovec, Soukup, Horák, Havlůj, Prchal

V posledním měření sil těchto dvou soupeřů na konci roku 2017 zvítězily Řisuty, když dokázaly otočit nepříznivé skóre a zvítězily 3:2. Po jednom gólu dal každý hráč prvního útoku – Matěj Kos, Tomáš Rod a Ondřej Krpata.

TJ HC Řisuty – HC Letci Letňany 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Kos (Babický, Kužel), 45. Rod (Kužel, Kos), 56. Krpata (Rod, Kos) – 34. Dyrynk (Volek, Švarc), 44. Hozák (Kadaně)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Letci Letňany: Pírs – Gebell, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Chvála, Saňa (A) – Honetschläger, Švarc, Prchal Vo., – Dyrynk, Kadaně (A), Volek – Kučera, Koryta ©, Hozák – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.

Utkání se hraje dnes v 17:00 na zimním stadionu ve Slaném, je možno ho sledovat také pomocí online přenosu.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák