TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Letňany podruhé za sebou doma

Po dvou vzájemných utkáních v Letňanech se Řisuty s Letci utkají podruhé v řadě na svém ledě. V posledních třech střetnutích dokázali Buldoci vyhrát pouze jednou, dokáží to znovu?

Letňany jsou prozatím na osmé pozici, tedy na té poslední, která zaručuje postup do playoff. Mají jednobodový náskok na Bílinu, ta však má o jeden odehraný zápas méně. Na sedmý Dvůr Králové Letci ztrácí dva body. Ani Pražané nejsou v nejlepší formě, z posledních pěti zápasů totiž dokázali získat pouze dva body za výhru s Vrchlabím po nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Martin Kotyra (15+17), Druhý je Petr Havlůj (8+12), který vloni působil právě v Řisutech. O třetí místo se dělí Lukáš Lojka (9+9) a Ivan Lytvynov (1+17). V brance Letců se v letošní sezóně představili již čtyři brankáři, tím nejvytíženějším je David Pírs, který zasáhl do devatenácti zápasů.

Řisuty jsou na tom s formou jako jediný tým ve skupině hůře, než Letňany. Posledních pět utkání prohrály, dokázaly vybojovat pouze jeden bod za prohru v prodloužení s Dvorem Králové, když týden před tím prohrály klíčový zápas v Bílině (1:5).

Hráčem s nejvíce kanadskými body u Buldoků je stále Matěj Kos (9+24), na druhém místě Ondřej Krpata (18+9), na bronzové příčce se nachází Tomáš Babický (7+16). Na čtvrtém místě je Tomáš Rod (7+8), který na svých 15 bodů potřeboval pouhých jedenáct utkání v dresu Řisut.

Letci odehráli své poslední utkání netradičně již v pondělí místo středy, doma proti Děčínu. Medvědi se však ukázali nad jejich síly, a i když Volek snížil na jednobrankový rozdíl minutu před koncem, tak to na body nestačilo.

HC Letci Letňany – HC Děčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
: 33. Chvála (Prchal, Gebell), 59. Volek (Lytvynov)
HC Letci Letňany: Pirs – Gebell, Kučera L., Uhlíř, Lytvynov, Kučera J., Chvála, Saňa (A) – Švarc, Prchal, Dyrynk, Kadaně (A), Volek, Slavík, Kotyra ©, Nárovec, Soukup, Horák, Havlůj, Prchal

V posledním měření sil těchto dvou soupeřů na konci roku 2017 zvítězily Řisuty, když dokázaly otočit nepříznivé skóre a zvítězily 3:2. Po jednom gólu dal každý hráč prvního útoku – Matěj Kos, Tomáš Rod a Ondřej Krpata.

TJ HC Řisuty – HC Letci Letňany 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Kos (Babický, Kužel), 45. Rod (Kužel, Kos), 56. Krpata (Rod, Kos) – 34. Dyrynk (Volek, Švarc), 44. Hozák (Kadaně)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Letci Letňany: Pírs – Gebell, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Chvála, Saňa (A) – Honetschläger, Švarc, Prchal Vo., – Dyrynk, Kadaně (A), Volek – Kučera, Koryta ©, Hozák – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.

Utkání se hraje dnes v 17:00 na zimním stadionu ve Slaném, je možno ho sledovat také pomocí online přenosu.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák