HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Ve středu na led prvního Sokolova

Po loňské zpackané sezóně je Baník Sokolov zpět na špici ligy, a to doslova. Je totiž na prvním místě kam se dostal po poslední fantastické výhře nad Děčínem (9:1). Západočeši mají v poslední době skvělou formu. Vyhráli totiž sedm utkání z posledních deseti. Porazili například dvakrát zmiňovaný Děčín a jednou Jablonec, padli však v Trutnově, Vrchlabí a doma proti Kobře.

Řisuty, na rozdíl od Sokolova, už pět zápasů nevyhrály. Naposledy porazily Kobru Praha, to ale bylo přesně před měsícem (6.2.). Od té doby přišly porážky proti Vrchlabí, Trutnovu, Děčínu, Bílině a v posledním kole proti Dvoru Králové po prodloužení. Buldoci jsou desátí se ztrátou čtyř bodů na devátou Bílinu, respektive osmý Dvůr Králové.

V Baníku jasného vůdce kanadského bodování, hned patnáct hráčů totiž překročilo hranici deseti bodů. Nejvíce jich však nasbíral Pavel Kuběna (10+23), druhý v pořadí je David Hruška (19+13), pomyslné stupně vítězů doplňuje Vojtěch Šik (5+24).

Jak již bylo zmíněno, v posledním zápase Sokolov nadělil Děčínu překvapivě hned devět branek a ujal se tak prvního místa v tabulce.

HC Děčín – HC Baník Sokolov 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)
: 1. Kuběna (Hruška), 5. Harkabus (Šmejc), 10. Hruška (Kuběna), 29. Hruška (Šik), 34. Čejka (Rohan, Račanský), 36. Račanský (Čejka, Šik), 41. Hruška (Přindiš), 45. Rohan (Hruška), 55. Rulík (Harkabus, T.Rohan)
HC Baník Sokolov: Kuchař (Šmídl) – Šafář, Kvapil, Gombár, Rulík, Přindiš, Šik, Hohl – Račanský, Kuběna, Harkabus – Čejka, Šmejc, Trapl – Zadražil, Hruška, Rohan

V posledním vzájemném utkání Řisuty nehrály vůbec špatně, ale i tak Sokolovu podlehly 2:3.

TJ HC Řisuty – HC Baník Sokolov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0,)
: 8. Fortelka (Havelka, Zderadička), 36. Mařík (Zderadička) – 17. Račanský, 23. Michálek (Šmejc), 28. Račanský (Hruška D., Čejka)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Bílek, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Baník Sokolov: Hruška P. – Přindiš (A), Kvapil, Šik ©, Weinhold, Hohl, Michálek, Gombár – Hruška D., Zadražil, Čejka, Rohan, Račanský (A), Davídek, Trapl, Šmejc, Kašpar, Harkabus, Strunz, Sus, Rezek

Čtvrté a poslední vzájemné utkání se odehraje zítra v 18:00 na sokolovském zimním stadionu, zápas bude možné sledovat pomocí online přenosu.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák