HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Řisuty dvakrát vedly, i tak ale prohrály v prodloužení

Dva kluby s nejhorší formou z posledních pěti zápasu se střetly v sobotu odpoledne v rámci 39. kola druhé ligy. Buldoci sice dvakrát vedli, ale Dvůr Králové dokázal skóre v obou případech vyrovnat a poté rozhodnout v prodloužení.

TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové 2:3(PP) (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
: 26. Potěchin (Babický, Krpata), 49. Rod (Babický, Kos) – 41. Ježek (Kocián), 51. Petira (Fořt), 63. Hlaváč (Hamerský)

TJ HC Řisuty: Švihálek – Babický (A), Havelka, Dostál, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos ©, Rod – Fortelka, Kellerstein, Záleský – Vyskočil, Mařík, Kružík – Choc
HC Rodos Dvůr Králové: Čáp, – Vitebský (A), Hamerský ©, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hejna, Hrazdira – Kmošek, Sedláček, Zmítek – Kocián, Luštinec, Ukhin – Fořt (A), Ježek, Valášek

První část utkání byla převážně v režii hráčů Řisut, ti ale nedokázali využít své šance. Do těch největších se dostali Daniel Kružík a Ondřej Krpata, ani jeden ale nedokázal překonat skvěle chytajícího Čápa v brance hostů.

Prostřední třetina již nabídla i jednu branku. Ta se zrodila poté, co Michail POTĚCHIN podruhé v rychlém sledu vystřelil z vrcholu pravého kruhu a dostal puk do sítě. Byl to také jeho první gól v dresu Řisut – 1:0! Na 2:0 mohl o dvě minuty později zvýšit Dominik Havelka, který chytře tečoval přihrávku Matěje Kosa, ale brankář vykopl betonem. Oba týmy ve zbytku periody nedokázaly využít své přesilové hry, do druhé přestávky se tedy šlo za stavu 1:0.

To však nevydrželo dlouho. Pouhých 16 sekund po začátku poslední části hry Jan Ježek vymetl šibenici domácí branky a vyrovnal na 1:1. Ale Buldoci si vzali své vedení zpátky v 49. minutě, když zachycené nahození dokázal doklepnout za brankovou čáru Tomáš ROD, 2:1! Ale ani tento stav nevydržel déle než tři minuty, HC Rodos dokázal znovu vyrovnat, tentokrát po střele Michala Petiry z velkého úhlu – 2:2. Dvě minuty před koncem základní hrací době měly Řisuty k dispozici dvě skvělé šance, David Vyskočil, ani Matěj Kos však nedokázali překonat Čápa v brance hostů.

Šlo se tedy do prodloužení, které skončilo po dvou a půl minutách. To od modré čáry nahodil puk Ondřej Hamerský, před brankou nahození tečoval Michael Hlaváč a ten rozhodl o výsledku utkání – 2:3.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák