TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Řisuty dvakrát vedly, i tak ale prohrály v prodloužení

Dva kluby s nejhorší formou z posledních pěti zápasu se střetly v sobotu odpoledne v rámci 39. kola druhé ligy. Buldoci sice dvakrát vedli, ale Dvůr Králové dokázal skóre v obou případech vyrovnat a poté rozhodnout v prodloužení.

TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové 2:3(PP) (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
: 26. Potěchin (Babický, Krpata), 49. Rod (Babický, Kos) – 41. Ježek (Kocián), 51. Petira (Fořt), 63. Hlaváč (Hamerský)

TJ HC Řisuty: Švihálek – Babický (A), Havelka, Dostál, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos ©, Rod – Fortelka, Kellerstein, Záleský – Vyskočil, Mařík, Kružík – Choc
HC Rodos Dvůr Králové: Čáp, – Vitebský (A), Hamerský ©, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hejna, Hrazdira – Kmošek, Sedláček, Zmítek – Kocián, Luštinec, Ukhin – Fořt (A), Ježek, Valášek

První část utkání byla převážně v režii hráčů Řisut, ti ale nedokázali využít své šance. Do těch největších se dostali Daniel Kružík a Ondřej Krpata, ani jeden ale nedokázal překonat skvěle chytajícího Čápa v brance hostů.

Prostřední třetina již nabídla i jednu branku. Ta se zrodila poté, co Michail POTĚCHIN podruhé v rychlém sledu vystřelil z vrcholu pravého kruhu a dostal puk do sítě. Byl to také jeho první gól v dresu Řisut – 1:0! Na 2:0 mohl o dvě minuty později zvýšit Dominik Havelka, který chytře tečoval přihrávku Matěje Kosa, ale brankář vykopl betonem. Oba týmy ve zbytku periody nedokázaly využít své přesilové hry, do druhé přestávky se tedy šlo za stavu 1:0.

To však nevydrželo dlouho. Pouhých 16 sekund po začátku poslední části hry Jan Ježek vymetl šibenici domácí branky a vyrovnal na 1:1. Ale Buldoci si vzali své vedení zpátky v 49. minutě, když zachycené nahození dokázal doklepnout za brankovou čáru Tomáš ROD, 2:1! Ale ani tento stav nevydržel déle než tři minuty, HC Rodos dokázal znovu vyrovnat, tentokrát po střele Michala Petiry z velkého úhlu – 2:2. Dvě minuty před koncem základní hrací době měly Řisuty k dispozici dvě skvělé šance, David Vyskočil, ani Matěj Kos však nedokázali překonat Čápa v brance hostů.

Šlo se tedy do prodloužení, které skončilo po dvou a půl minutách. To od modré čáry nahodil puk Ondřej Hamerský, před brankou nahození tečoval Michael Hlaváč a ten rozhodl o výsledku utkání – 2:3.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák