HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
42. KOLO // 18:00 21.2., ZS HC Kobra Praha

Buldoky vyzve Dvůr Králové

Po další týdenní pauze Řisuty vyzvou Dvůr Králové. Tedy tým, který je pouze o jednu pozici před nimi s náskokem tří bodů a jedním zápasem navíc. Hraje se dnes v 17:00.

HC RODOS si na nováčka nevede příliš špatně, ale i tak zatím není na příčkách zaručujících postup do vyřazovací části soutěže. Stejně jako Řisuty nevyhrál poslední čtyři zápasy. Postupně podlehl Vrchlabí, Trutnovu, Děčínu a Sokolovu. Naposledy Dvůr Králové porazil také Kobru Praha.

Řisuty jsou na desáté příčce s čtyřbodovou ztrátou na playoff. Po krátkodobém zvýšení formy znovu prohrály čtyři zápasy v řadě. Stalo se tak ve Vrchlabí, doma s Trutnovem a Děčínem a před týdnem v Bílině. Poslední výhra přišla proti Kobře Praha na začátku ledna.

Dvůr Králové bodově vede hlavně jedna trojice. Ta se skládá z Davida
Hrazdíry
(17+20), Jakuba Luštince (15+17) a Milana Valáška (19+9). Nejproduktivnějším obráncem je Michal Petira (4+14). V drtivé většině zápasů hájil branku Rodosu Josef Čáp.

Na straně Řisut se v pořadí kanadských bodů stále nic nezměnilo. Pořád vede Matěj Kos (9+23), druhý je Ondřej Krpata, a třetí místo okupuje Tomáš Babický (7+14). V brance dnes nenastoupí kvůli zranění Jan Ilašenko, je tedy možné, že si premiéru odbyde Vilém Odložilík.

V pomyslné tabulce vzájemných zápasů jasně vedou Řisuty. Ty totiž dokázaly vyhrát všechny tři utkání s Dvorem se skóre 11:4. Poslední utkání se odehrálo ve Dvoře Králové, Buldoci zvítězili 4:2.

HC Rodos Dvůr Králové – HC Řisuty 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
: 22. Hrazdíra (Fořt), 35. Hrazdíra (Karlík, Hamerský) – 21. Kalla, 26. Krpata (Kos, Rod), 40. Krpata (Kos, Babický), 42. Rod (Kužel, Kos)

HC Rodos Dvůr Králové: Čáp – Hamerský, Petira, Vitebský, Junek, Karlík, Hlaváč, Klust – Luštinec, Hrazdíra, Valášek – Kmošek, Fořt, Ukhin – Zmítko, Ježek, Kocián – Filip, Lelka, Sedláček
HC Řisuty: Ilašenko – Babický, Kužel, Dostál, Potěchin, Havelka, Matula, Bílek – Krpata, Kos, Rod – Fortelka, Kalla, Vyskočil – Mařík, Zderadička, Kellerstein – Choc

Utkání začíná dnes v 17:00 na zimním stadionu ve Slaném, je možné jej sledovat i pomocí online přenosu

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák