TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Klíčový zápas s Draky skončil neúspěšně

K převelice důležitému utkání vyrazili v sobotu hráči Řisut do Bíliny, kde se setkali s místními Draky. Zápas jim ale vůbec nevyšel, minutu před koncem prohrávali 0:5, čestný úspěch alespoň zaznamenal Lukáš Kužel v poslední minutě.

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
: 14. Jirkovský (Fučík, Procházka), 35. Kýhos (Mála, Hrdlička), 43. Doležal (Mála), 53. Mála, 54. Böhm – 60. Kužel (Bláha, Babický)

HC Draci Bílina: Spěšný – Polák (A), Běhula, Fučík, Petržílka, Vošta, Jungvirt, Kuncl – Jirkovský, Hrdlička, Gevorkian – Kail, Procházka, Böhm © – Kýhos (A), Kobes, Sýkora – Mála, Doležal, Vykouk
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Havelka, Keller, Potěchin, Dostál – Krpata, Kos ©, Rod – Fortelka, Vyskočil, Záleský – Bláha, Patyk, Keszi – Mařík, Zderadička, Kellerstein

První třetina nepřinesla příliš povedených akcí či střel. Domácí nejdříve nedokázali využít přesilovou hru, až ve 14. minutě se měnilo skóre poprvé. Procházka vystihl špatné vyhození Babického a předložil puk Fučíkovi. Jeho střelu Ilašenko vyrazil, bohužel však jen na místo, kde byl připraven Lukáš Jirkovský, jehož dorážka skončila v brance – 1:0.

V druhé třetině se pokračovalo v téměř stejném duchu, až na větší počet vyloučení. Právě po vyloučení Petra Patyka se k přihrávce Mály dostal Vladimír Kýhos, který si obehrál brankáře a přesně zakončil – 2:0.

Domácí Bílina v poslední části hry dokázala přidat další tři branky a rozhodnout a výsledku utkání. Nejdříve po minele před brankou Řisut dokázal dostat puk za brankovou čáru Filip Doležal – 3:0.

Poté nastala kuriózní situace. Matěj Kos vystřelil z mezikruží a rozhodčí rozpažil. Následně branku uznal a znovu neuznal. Až po skončení utkání bylo ohlášeno, že Matěj Kos přiznal, že kotouč se do branky nedostal.

Draci následně přidali dvě branky v rychlém sledu, pomocí tref Františka Mály a Milana Böhma – 5:0. Necelou minutu před koncem se Řisuty dočkaly čestného úspěchu, když střela Lukáše KUŽELA skončila v síti. Buldoci tedy podlehli Drakům 1:5.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák