TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Klíčový zápas s Draky skončil neúspěšně

K převelice důležitému utkání vyrazili v sobotu hráči Řisut do Bíliny, kde se setkali s místními Draky. Zápas jim ale vůbec nevyšel, minutu před koncem prohrávali 0:5, čestný úspěch alespoň zaznamenal Lukáš Kužel v poslední minutě.

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
: 14. Jirkovský (Fučík, Procházka), 35. Kýhos (Mála, Hrdlička), 43. Doležal (Mála), 53. Mála, 54. Böhm – 60. Kužel (Bláha, Babický)

HC Draci Bílina: Spěšný – Polák (A), Běhula, Fučík, Petržílka, Vošta, Jungvirt, Kuncl – Jirkovský, Hrdlička, Gevorkian – Kail, Procházka, Böhm © – Kýhos (A), Kobes, Sýkora – Mála, Doležal, Vykouk
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Havelka, Keller, Potěchin, Dostál – Krpata, Kos ©, Rod – Fortelka, Vyskočil, Záleský – Bláha, Patyk, Keszi – Mařík, Zderadička, Kellerstein

První třetina nepřinesla příliš povedených akcí či střel. Domácí nejdříve nedokázali využít přesilovou hru, až ve 14. minutě se měnilo skóre poprvé. Procházka vystihl špatné vyhození Babického a předložil puk Fučíkovi. Jeho střelu Ilašenko vyrazil, bohužel však jen na místo, kde byl připraven Lukáš Jirkovský, jehož dorážka skončila v brance – 1:0.

V druhé třetině se pokračovalo v téměř stejném duchu, až na větší počet vyloučení. Právě po vyloučení Petra Patyka se k přihrávce Mály dostal Vladimír Kýhos, který si obehrál brankáře a přesně zakončil – 2:0.

Domácí Bílina v poslední části hry dokázala přidat další tři branky a rozhodnout a výsledku utkání. Nejdříve po minele před brankou Řisut dokázal dostat puk za brankovou čáru Filip Doležal – 3:0.

Poté nastala kuriózní situace. Matěj Kos vystřelil z mezikruží a rozhodčí rozpažil. Následně branku uznal a znovu neuznal. Až po skončení utkání bylo ohlášeno, že Matěj Kos přiznal, že kotouč se do branky nedostal.

Draci následně přidali dvě branky v rychlém sledu, pomocí tref Františka Mály a Milana Böhma – 5:0. Necelou minutu před koncem se Řisuty dočkaly čestného úspěchu, když střela Lukáše KUŽELA skončila v síti. Buldoci tedy podlehli Drakům 1:5.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák