Třetí prohra v řadě

Po dvou prohrách chtěli Buldoci prolomit výsledkovou smůlu proti Děčínu a vybojovat tři body, to ale nedokázali, podlehli 2:3. Do sestavy se vrátili Ondřej Hampl či Ivan Záleský, naopak v této sezóně dohráli Šimon Náprstek a Jiří Kalla.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
: 12. Dostál (Hampl), 33. Krpata (Dostál, Mařík) – 2. Petráš (Balcar), 9. Petráš, 31. Petráš (Vacek, Kaltenböck)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Dostál, Babický (A), Kužel, Keller, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos ©, Rod – Hampl, Vyskočil, Záleský – Kellerstein, Mařík, Fortelka
HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Michaljičenko, Tenkrát, Chmel, Molnár (A) – Zajan, Volráb, Horák – Faigl, Oliverius ©, Chovanec – Petráš, Vacek, Hašek (A) – Kopta, Amirov

První momenty utkání se odehrávaly jen a pouze ve třetině Medvědů, ti se ale i tak dokázali po necelých dvou minutách prosadit. Zdeněk Petráš ujel obraně a jeho střela překonala Ilašenka – 0:1. Řisuty pokračovaly v tlaku, ale po devíti minutách inkasovaly podruhé. Byl to opět Zdeněk Petráš, který si převzal puk a z levé strany vystřelil přesně – 0:2. Buldoci se ale nevzdali, nejprve se do samostatného úniku dostal Matěj Kos, ten ještě Lavingera nepřekonal, ale střela Jiřího DOSTÁLA o pár desítek sekund později zapadla přesně k pravé tyči branky – 1:2!

Buldoci museli řešit nepříjemnost hned ze začátku druhé části hry, když dostali dvě minuty za pozdní nástup, naštěstí se dokázali ubránit. To již neplatilo po vyloučení Dostála, které využil s velkou porcí štěstí Zdeněk Petráš, ten tak dokonal svůj hattrick – 1:3. Netrvalo to však dlouho a bylo to znovu pouze o jednu branku, když od Maříka dostal puk Ondřej KRPATA. Ten si počkal na pohyb brankáře a vystřelil pod víko, Lavinger byl bez šance – 2:3! Domácí tým měl ještě k dispozici na konci druhé a na začátku poslední třetiny přesilovou hru, kterou nedokázali využít.

Děčín se ve 44. minutě již radoval ze čtvrtého gólu, ten ale rozhodčí neuznali, puk přešel brankovou čáru až po hvizdu hlavního. Zbytek utkání nenabídl moc gólových příležitostí, pouze několik přesilových her, nejblíže skórování byl v poslední minutě Michal Oliverius, ten ale nedokázal zasunout puk do odkryté klece. Zápas tedy skončil 2:3 pro HC Děčín, Řisuty prohrály třetí zápas v řadě.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák