TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Třetí prohra v řadě

Po dvou prohrách chtěli Buldoci prolomit výsledkovou smůlu proti Děčínu a vybojovat tři body, to ale nedokázali, podlehli 2:3. Do sestavy se vrátili Ondřej Hampl či Ivan Záleský, naopak v této sezóně dohráli Šimon Náprstek a Jiří Kalla.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
: 12. Dostál (Hampl), 33. Krpata (Dostál, Mařík) – 2. Petráš (Balcar), 9. Petráš, 31. Petráš (Vacek, Kaltenböck)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Dostál, Babický (A), Kužel, Keller, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos ©, Rod – Hampl, Vyskočil, Záleský – Kellerstein, Mařík, Fortelka
HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Michaljičenko, Tenkrát, Chmel, Molnár (A) – Zajan, Volráb, Horák – Faigl, Oliverius ©, Chovanec – Petráš, Vacek, Hašek (A) – Kopta, Amirov

První momenty utkání se odehrávaly jen a pouze ve třetině Medvědů, ti se ale i tak dokázali po necelých dvou minutách prosadit. Zdeněk Petráš ujel obraně a jeho střela překonala Ilašenka – 0:1. Řisuty pokračovaly v tlaku, ale po devíti minutách inkasovaly podruhé. Byl to opět Zdeněk Petráš, který si převzal puk a z levé strany vystřelil přesně – 0:2. Buldoci se ale nevzdali, nejprve se do samostatného úniku dostal Matěj Kos, ten ještě Lavingera nepřekonal, ale střela Jiřího DOSTÁLA o pár desítek sekund později zapadla přesně k pravé tyči branky – 1:2!

Buldoci museli řešit nepříjemnost hned ze začátku druhé části hry, když dostali dvě minuty za pozdní nástup, naštěstí se dokázali ubránit. To již neplatilo po vyloučení Dostála, které využil s velkou porcí štěstí Zdeněk Petráš, ten tak dokonal svůj hattrick – 1:3. Netrvalo to však dlouho a bylo to znovu pouze o jednu branku, když od Maříka dostal puk Ondřej KRPATA. Ten si počkal na pohyb brankáře a vystřelil pod víko, Lavinger byl bez šance – 2:3! Domácí tým měl ještě k dispozici na konci druhé a na začátku poslední třetiny přesilovou hru, kterou nedokázali využít.

Děčín se ve 44. minutě již radoval ze čtvrtého gólu, ten ale rozhodčí neuznali, puk přešel brankovou čáru až po hvizdu hlavního. Zbytek utkání nenabídl moc gólových příležitostí, pouze několik přesilových her, nejblíže skórování byl v poslední minutě Michal Oliverius, ten ale nedokázal zasunout puk do odkryté klece. Zápas tedy skončil 2:3 pro HC Děčín, Řisuty prohrály třetí zápas v řadě.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák