TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Poslední čtvrtinu zahájí duel s Děčínem

Do konce soutěže zbývá Buldokům odehrát pouhých devět utkání. Momentálně jsou na 10. místě se ztrátou tří bodů na poslední místo zaručující play-off, které zatím okupuje Dvůr Králové. Jeden ze zápasů se odehraje zítra na zimním stadionu ve Slaném od 17:00.

Děčín se po parádním startu do sezóny výsledkově mírně zhoršil, stále je ale na dosah první trojce. Tu tvoří Sokolov, Jablonec a Vrchlabí, to má na Medvědy náskok tří bodů. Z posledních pěti zápasů dokázal Děčín zvítězit pouze jednou, a to v Praze proti Kobře Praha (6:2). Před tím prohrál v Sokolově na nájezdy a následovaly porážky s Vrchlabím (2:11), Trutnovem (7:2) a Letňany (6:2).

Jak již bylo zmíněno, Řisuty jsou desáté s tříbodovou ztrátou na osmý Dvůr Králové, který má, stejně jako Bílina, zápas k dobru (Bílina dokonce dva). V posledních pěti zápasech dokázali svěřenci Martina Procházky zvítězit třikrát. Stalo se tak proti Letňanům, Jablonci a Kobře, následovaly porážky od Vrchlabí a Trutnova.

V žebříčku kanadského bodování Medvědů vede Michal Oliverius se 42 body (10+32), druhý je Jaroslav Hašek (20+20) a na pomyslné třetím místě je Daniel Volráb (17+22). Nejproduktivnějším obráncem je Jan Kaltenböck (7+14).

V týmu Řisut je v bodování první Matěj Kos, který asistoval na 23 branek a dal devět gólů. Druhý je nejlepší střelec týmu, Ondřej Krpata (17+8), třetí příčku drží obránce Tomáš Babický (7+13). Na čtvrtou příčku se dotáhl Tomáš Rod, který za pouhých sedm utkání posbíral 14 bodů (6+8), tedy přesně dva body za zápas.

Poslední zápas Děčína:

HC Děčín – HC Letci Letňany 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
: 17. Oliverius (Vacek, Petráš), 43. Hašek (Zajan, Volráb)
HC Děčín: Havlík Š. – Hříbal, Kaltenböck, Havlík D., Michajličenko, Tenkrát, Chmel, Molnár – Zajan, Volráb, Horák K. – Faigl, Oliverius, Chovanec – Petráš, Vacek, Hašek – Kopta, Amirov

Řisutům se obecně proti Děčínu nedaří. Od roku 2015 totiž nedokázaly Medvědy porazit v základní hrací době v soutěžním utkání. V posledním vzájemném utkání se Buldoci sice ujali vedení, Děčín ale skóre otočil a dokázal zvítězit pohodlným náskokem.

HC Děčín – TJ HC Řisuty 4:2 (1:1; 3:0; 0:1)
: 17. Faigl (Vacek, Macek), 24. Navarra (Baránek), 27. Zajan (Hašek, Málek), 35. Hašek – 10. Havelka (Dostál), 42. Patyk (Schildhabel, Kes­zi)

HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Chmel, Molnár, Zdvořáček – Zajan, Volráb, Macek – Faigl, Oliverius, Chovanec – Chmelař, Vacek, Hašek – Kopta, Baránek, Navarra
TJ HC Řisuty: Švihálek (41. Ilašenko) – Dostál, Kužel, Havelka, Zderadička, Potěchin, Petržílka, Keller – Patyk, Kos, Vyskočil – Záleský, Hampl, Schildhabel – Choc, Keszi.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák