HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
42. KOLO // 18:00 21.2., ZS HC Kobra Praha

Buldoci doplatili na špatnou druhou třetinu a podlehli Trutnovu

Po prohře ve Vrchlabí chtěli Buldoci vyhrát na domácí půdě proti Trutnovu, to se jim ale nepodařilo. V první a třetí třetině se sice hrálo vyrovnaně, ale prostřední třetina, ve které hosté zvítězili 3:1, se ukázala jako rozhodující.

TJ HC Řisuty – HC Trutnov 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
: 33. Rod, 45. Rod (Krpata, Kos), 55. Havelka (Kellerstein, Fortelka) – 4. Půlpán T. (Kastner), 21. Půlpán T. (Kastner), 23. Půlpán T. (Svoboda, Suk), 28. Kubinčák (Chytráček, Půlpán A.), 43. Smékal (Kubinčák, Fedulov), 60. Půlpán A. (Kubinčák, Vácha)

TJ HC Řisuty: Švihálek (od 29. Ilašenko) – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Kalla, Náprstek – Kellerstein, Zderadička, Fortelka – Mařík
HC Trutnov: Ašenbrenner – Píša, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov,Suk, Machač – Půlpán A. ©, Zahradník, Kubinčák – Půlpán T., Svoboda, Kastner – Smékal, Martinec, Chytráček (A) – Voženílek

Skóre se poprvé měnilo hned po necelých čtyřech minutách, když svůj první gól v zápase vstřelil Tomáš Půlpán po střele k pravé tyči – 0:1. Do konce první části hry měl domácí tým tři přesilové hry i několik gólových šancí, na Ašenbrennera však nevyzrál nikdo z hráčů Řisut.

Na začátku druhé třetiny se hosté trefili hned třikrát a prakticky tak rozhodli o osudu zápasu. Nejprve vstřelil další dva góly Tomáš Půlpán, který tak dovršil svůj hattrick, na světelné tabuli svítil čas 22:31. Aby toho nebylo dost, tak ve 28. minutě Vojtěch Kubinčák zakončil skvěle zahraný protiútok a překonal Švihálka – 0:4.. Ten půl minuty poté střídal, nahradil ho Ilašenko. Ten původně neměl být ani na lavičce, nakonec ale musel zaskočit Odložilíka, který onemocněl. Do konce třetiny se podařilo Buldokům alespoň snížit. Puk se zpoza hostující branky dostal mezi kruhy na Tomáše RODA, jehož střelu mezi betony brankář nezastihl – 1:4!

Hned ze začátku poslední periody dovršil takzvaného bůra David Smékal, Ilašenko sice vyrazil původní střelu Kubinčáka, na následnou dorážku již byl krátký – 1:5. O dvě minuty později první formace Řisut skvěle zakombinovala, puk šel po ose Krpata – Kos – Tomáš ROD, když právě poslední jmenovaný dokázal dát svou druhou branku v utkání střelou k pravé tyčce. V 55. minutě se poprvé od zápasu se Sokolovem nepodílel na gólu hráč první formace, když po pasu Kellersteina Dominik HAVELKA napálil kotouč do levého horního rohu – 3:5!. pro Adama Kellersteina to byl první bod v dresu Řisut. V posledních minutách se Řisuty pokusily něco udělat se zápasem v powerplay, to se ale nevydařilo a do prázdné klece se trefil Aleš Půlpán, který upravil skóre na konečných 3:6.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák