TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Buldoci doplatili na špatnou druhou třetinu a podlehli Trutnovu

Po prohře ve Vrchlabí chtěli Buldoci vyhrát na domácí půdě proti Trutnovu, to se jim ale nepodařilo. V první a třetí třetině se sice hrálo vyrovnaně, ale prostřední třetina, ve které hosté zvítězili 3:1, se ukázala jako rozhodující.

TJ HC Řisuty – HC Trutnov 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
: 33. Rod, 45. Rod (Krpata, Kos), 55. Havelka (Kellerstein, Fortelka) – 4. Půlpán T. (Kastner), 21. Půlpán T. (Kastner), 23. Půlpán T. (Svoboda, Suk), 28. Kubinčák (Chytráček, Půlpán A.), 43. Smékal (Kubinčák, Fedulov), 60. Půlpán A. (Kubinčák, Vácha)

TJ HC Řisuty: Švihálek (od 29. Ilašenko) – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Kalla, Náprstek – Kellerstein, Zderadička, Fortelka – Mařík
HC Trutnov: Ašenbrenner – Píša, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov,Suk, Machač – Půlpán A. ©, Zahradník, Kubinčák – Půlpán T., Svoboda, Kastner – Smékal, Martinec, Chytráček (A) – Voženílek

Skóre se poprvé měnilo hned po necelých čtyřech minutách, když svůj první gól v zápase vstřelil Tomáš Půlpán po střele k pravé tyči – 0:1. Do konce první části hry měl domácí tým tři přesilové hry i několik gólových šancí, na Ašenbrennera však nevyzrál nikdo z hráčů Řisut.

Na začátku druhé třetiny se hosté trefili hned třikrát a prakticky tak rozhodli o osudu zápasu. Nejprve vstřelil další dva góly Tomáš Půlpán, který tak dovršil svůj hattrick, na světelné tabuli svítil čas 22:31. Aby toho nebylo dost, tak ve 28. minutě Vojtěch Kubinčák zakončil skvěle zahraný protiútok a překonal Švihálka – 0:4.. Ten půl minuty poté střídal, nahradil ho Ilašenko. Ten původně neměl být ani na lavičce, nakonec ale musel zaskočit Odložilíka, který onemocněl. Do konce třetiny se podařilo Buldokům alespoň snížit. Puk se zpoza hostující branky dostal mezi kruhy na Tomáše RODA, jehož střelu mezi betony brankář nezastihl – 1:4!

Hned ze začátku poslední periody dovršil takzvaného bůra David Smékal, Ilašenko sice vyrazil původní střelu Kubinčáka, na následnou dorážku již byl krátký – 1:5. O dvě minuty později první formace Řisut skvěle zakombinovala, puk šel po ose Krpata – Kos – Tomáš ROD, když právě poslední jmenovaný dokázal dát svou druhou branku v utkání střelou k pravé tyčce. V 55. minutě se poprvé od zápasu se Sokolovem nepodílel na gólu hráč první formace, když po pasu Kellersteina Dominik HAVELKA napálil kotouč do levého horního rohu – 3:5!. pro Adama Kellersteina to byl první bod v dresu Řisut. V posledních minutách se Řisuty pokusily něco udělat se zápasem v powerplay, to se ale nevydařilo a do prázdné klece se trefil Aleš Půlpán, který upravil skóre na konečných 3:6.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák