HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Řisuty hostí Trutnov

Řisuty se po prohře ve Vrchlabí budou chtít rychle vrátit na vítěznou vlnu, v cestě jim budou stát Draci z Trutnova.

Ti se momentálně nachází na páté pozici v tabulce, pouhý bod před Kobrou a rovnou 13 bodů pře Dvorem Králové, který je sedmý. Výsledky severočechů v poslední době nejsou nijak oslňující. V posledních pěti zápasech dokázal zvítězit pouze dvakrát, rovnou třikrát poznal hořkost porážky. BAK dokázal porazit pouze Kobru Praha a v posledním kole Děčín. Podlehl Letňanům, Jablonci a Vrchlabí.

Řisuty jsou na poslední pozici, která zaručuje postup do play-off. Avšak pouze dva body před Letňany a tři body před Bílinou, Letci mají k dobru jeden zápas, Bílina hned tři. V posledních pěti střetnutích dokázali svěřenci Martina Procházky vyhrát třikrát a dvakrát prohrát. Porazili Letňany, vyhráli i v Jablonci a doma zdolali Kobru. Podlehli Sokolovu a Vrchlabí.

Nejproduktivnějším hráčem zítřejšího soupeře Řisut je Aleš Půlpán. Ten je první co se branek týče, druhý v počtu asistencí (12+13). Druhý v pořadí je Lukáš Kastner (9+12) a pomyslné stupně vítězů zakončuje Tomáš Půlpán (10+11). Branku Trutnova většinou hájí Oto Jeschke, který naskočil do devatenácti utkání, ve kterých odehrál 1087 minut a obdržel 54 gólů.

Na prvním místě v celku Buldoků se osamostatnil Matěj Kos (9+22), kterému to tam v posledních zápasech padá a je sedm bodů před nejlepším střelcem týmu, Ondřejem Krpatou (17+7). Třetí je Tomáš Babický, který vstřelil 7 gólů a na 13 nahrál. Zároveň se jako obránce může chlubit tím, že za 25 zápasů nasbíral pouze 8 trestných minut. Například Kos s Krpatou jich mají 20, respektive 90.

Poslední zápas Trutnova:

HC Trutnov – HC Děčín 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
: 18. Kubinčák (A. Půlpán), 19. Smékal (Zahradník), 23. Malík (Smékal, Zahradník), 30. Malík, 39. Fedulov (Vácha, Svoboda), 50. Chytráček (A. Půlpán, Machač), 57. Fedulov (Svoboda, Kastner)
HC Trutnov: Jeschke – Mert, Píša, Fedulov, Vácha, Machač, Suvorov – Chytráček, Kubinčák, A. Půlpán – T. Půlpán, Kastner, Svoboda – Smékal, Zahradník, Malík – Voženílek

Poslední vzájemné utkání těchto dvou soupeřů dopadlo lépe pro Trutnov. Řisuty sice dvě minuty před koncem srovnaly díky brance Hampla, domácí si ale vzali vedení zpět díky brance Aleše Půlpána, tři body tedy zůstaly v Trutnově.

HC Trutnov – TJ HC Řisuty 4:3 (0:0; 2:2; 2:1)
Branky a nahrávky: 33. Martinec (Suvorov), 36. Poul (Vácha, A.Půlpán), 52. Kastner (Fedulov, Bezděk), 59. A.Půlpán (Vácha, Martinec) – 27. Zderadička (Vyskočil, Kos), 39. Kos (Bílek, Fortelka), 58. Hampl (Oficiálně Dostál, ve skutečnosti Kužel)

HC Trutnov: Jeschke – Poul (A), Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk, Maacahč – A.Půlpán ©, Zahradník, Chytráček (A), T.Půlpán, Svoboda, Kastner, Smékal, Martinec, Janoušek, Vacek
TJ HC Řisuty: Švihálek – Babický (A), Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos ©, Vyskočil, Fortelka, Hampl, Záleský, Choc

Utkání se odehrají zítra v 17:00, Vy jej můžete sledovat přímo na stadionu ve Slaném nebo pomocí textového přenosu.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák