HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Matěj Kos po zápase ve Vrchlabí

Matěj Kos se po vlažnějším startu ,co se kanadských bodů týče, rozjel. V posledních zápasech byl pro svůj tým, společně se svými parťáky z první formace (Rod, Krpata, Babický, Kužel) klíčem k vítězství. Co řekl po prohraném zápase ve Vrchlabí?

Když jste vyrazili naposledy na sever do Jablonce bylo z toho překvapení, proč to dnes nevyšlo ve Vrchlabí?
S Vrchlabím se nám dlouhodobě nedaří, já si ani nepamatuji, kdy jsme je naposledy porazili. Možná takové to podvědomí tam bylo, ale myslím, že alespoň polovinu zápasu jsme nehráli špatný hokej, docela i vyrovnaný. Od poloviny zápasu, kde jsme inkasovali branku z nájezdu se to asi zlomilo a Vrchlabí začalo být jasně lepší.

Právě do té druhé třetiny jste vstoupili, oproti té první, výborně, vyrovnali jste a poté padl ten gól. Co se stalo? Protože jste vážně hráli dobře…
Ta první třetina byla hlavně kvůli té dlouhé cestě sem. Dvě a půl hodiny sem v autobuse, než se člověk rozhýbe, to chvíli trvá. O přestávce jsme dostáli docela zpucováno od trenéra, tak se to trochu zlepšilo. Máme spoustu mladých hráčů v kádru, nedodržovali jsme to, co jsme si představovali. Srazily nás hlavně individuální chyby.

Dali jste tři góly, u všech tří jsi znovu byl, to znamená že sis znovu vylepšil svou bilanci, která je v posledních kolech úžasná. Hraješ s větší lehkostí v zápasech nebo jak to je?
Já musím říct, že jsme to trochu pozměnili. Já jsem měl Krpatu nalevo, řekli jsme si, že bude hrát napravo a přišel Tomáš Rod z Mostu. Myslím, že se naší lajně od té doby nadmíru daří, bodujeme všichni, ale je to malá náplast. My potřebujeme vyhrávat, protože jsme v té dolní polovině tabulky a chceme to play-off hrát. Je to sice hezké, že nám to tam padá, ale bohužel ty další lajny dostávají góly.

V sobotu hrajete doma s Trutnovem, jak se na tento zápas připravíte a hodíte ten dnešek za hlavu?
Jasně, my jsme teď měli docela dobrou sérii zápasů, z posledních šesti zápasů jsme vlastně pětkrát vyhráli, což se nám letos ještě nepovedlo, teď jsme prohráli po delší době. Hodíme to za hlavu, Vrchlabí je kvalitní mančaft, který určitě bude hrát nahoře, bude hrát o ty nejvyšší příčky a na Trutnov se musíme připravit znovu od nuly.

Předpokládám, že chcete do play-off, sledujete i ty zápasy ostatních soupeřů?
Samozřejmě, proto se ten hokej hraje, play-off, to je vyvrcholení té sezóny. Chtěli bychom tam, to je jasné. Sledujeme hlavně ty týmy, které jsou okolo nás, protože nad námi tam je asi deset bodů mezera, takže Dvůr Králové, Letňany a Bílina. To jsou ti soupeři, které sledujem a ty musíme porážet a přes ty se tam musíme dostat.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák