HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Matěj Kos po zápase ve Vrchlabí

Matěj Kos se po vlažnějším startu ,co se kanadských bodů týče, rozjel. V posledních zápasech byl pro svůj tým, společně se svými parťáky z první formace (Rod, Krpata, Babický, Kužel) klíčem k vítězství. Co řekl po prohraném zápase ve Vrchlabí?

Když jste vyrazili naposledy na sever do Jablonce bylo z toho překvapení, proč to dnes nevyšlo ve Vrchlabí?
S Vrchlabím se nám dlouhodobě nedaří, já si ani nepamatuji, kdy jsme je naposledy porazili. Možná takové to podvědomí tam bylo, ale myslím, že alespoň polovinu zápasu jsme nehráli špatný hokej, docela i vyrovnaný. Od poloviny zápasu, kde jsme inkasovali branku z nájezdu se to asi zlomilo a Vrchlabí začalo být jasně lepší.

Právě do té druhé třetiny jste vstoupili, oproti té první, výborně, vyrovnali jste a poté padl ten gól. Co se stalo? Protože jste vážně hráli dobře…
Ta první třetina byla hlavně kvůli té dlouhé cestě sem. Dvě a půl hodiny sem v autobuse, než se člověk rozhýbe, to chvíli trvá. O přestávce jsme dostáli docela zpucováno od trenéra, tak se to trochu zlepšilo. Máme spoustu mladých hráčů v kádru, nedodržovali jsme to, co jsme si představovali. Srazily nás hlavně individuální chyby.

Dali jste tři góly, u všech tří jsi znovu byl, to znamená že sis znovu vylepšil svou bilanci, která je v posledních kolech úžasná. Hraješ s větší lehkostí v zápasech nebo jak to je?
Já musím říct, že jsme to trochu pozměnili. Já jsem měl Krpatu nalevo, řekli jsme si, že bude hrát napravo a přišel Tomáš Rod z Mostu. Myslím, že se naší lajně od té doby nadmíru daří, bodujeme všichni, ale je to malá náplast. My potřebujeme vyhrávat, protože jsme v té dolní polovině tabulky a chceme to play-off hrát. Je to sice hezké, že nám to tam padá, ale bohužel ty další lajny dostávají góly.

V sobotu hrajete doma s Trutnovem, jak se na tento zápas připravíte a hodíte ten dnešek za hlavu?
Jasně, my jsme teď měli docela dobrou sérii zápasů, z posledních šesti zápasů jsme vlastně pětkrát vyhráli, což se nám letos ještě nepovedlo, teď jsme prohráli po delší době. Hodíme to za hlavu, Vrchlabí je kvalitní mančaft, který určitě bude hrát nahoře, bude hrát o ty nejvyšší příčky a na Trutnov se musíme připravit znovu od nuly.

Předpokládám, že chcete do play-off, sledujete i ty zápasy ostatních soupeřů?
Samozřejmě, proto se ten hokej hraje, play-off, to je vyvrcholení té sezóny. Chtěli bychom tam, to je jasné. Sledujeme hlavně ty týmy, které jsou okolo nás, protože nad námi tam je asi deset bodů mezera, takže Dvůr Králové, Letňany a Bílina. To jsou ti soupeři, které sledujem a ty musíme porážet a přes ty se tam musíme dostat.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák