HC Stadion byl nad síly Buldoků

HC Stadion byl nad síly Buldoků

Dva týmy s nejlepší formou ve skupině se utkaly v rámci 32. kola ve Vrchlabí, kde domácí HC Stadion vyzval Řisuty. Buldoci byli pro tým z Krkonoš vyrovnaným soupeřem, ten ale dokázal využít své šance a po zásluze zvítězit. Do sestavy se vrátili Adam Kellerstein a Jiří Kalla, Matěj Kos si připsal další tři kanadské body, na výhru to však nestačilo.

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky
: 17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban (TS), 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata)

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip ©, Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka
TJ HC Řisuty: Ilašenko (od 53. Švihálek) – Babický (A), Kužel, Dostál, Potěchin, Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Rod, Kellerstein, Choc, Vyskočil, Rod, Zderadička, Mařík, Kalla

Utkání začalo velice divoce. Ve velkých příležitostech se ocitli domácí Filip, Šimoníček, Bláha a Moník, ani jeden ale nedokázal překonat Ilašenka. Šanci si vytvořili také hosté, konkrétně Vyskočil a dvakrát Rod, ani jeden nedostal puk za záda Abraháma. Poté se hra trochu uklidnila a až do 15. minuty se toho příliš nedělo. Michal Procházka nedokázal trefit branku, to se ale poté podařilo Tomáši Šťastnému. Ten dostal puk do pravého kruhu a svou střelou nedal Ilašenkovi šanci – 1:0. Za necelé dvě minuty mohl odpovědět Filip Zderadička, který si počkal u pravé tyčky, kam i dostal puk, ten se mu ale zamotal mezi bruslemi a nedokázal ho doklepnout do odkryté klece domácích.

Druhá část hry ze začátku vypadala podobně jako ta první, akorát s tím rozdílem, že se dokázaly prosadit po pěti minutách Řisuty. Matěj KOS skvěle vymíchal domácího brankáře a chladnokrevně zakončil – 1:1! HC Stadion poté zařadil vyšší rychlostní stupeň a ukázal, proč se dlouhodobě nachází v horních patrech tabulky. Nejprve využil trestné střílení po podražení od Havelky Patrik Urban, zanedlouho poté dokázal využít přesilovou hru David Pojkar po přihrávce Michala Procházky na modrou čáru – 3:1. V čase 34:39 byl znovu v akci Michal Procházka, ten tentokrát branku sám vstřelil, když zučitkoval krásnou přihrávku Šťastného – 4:1. Následovaly tři přesilové hry Buldoků, ti nedokázali využít ani jednu.

Dvanáct sekund po skončení trestu Šťastného se prosadil Patrik Urban střelou nad vyrážečku Ilašenka. Řisuty dokázaly odpovědět díky brance Tomáše RODA, ale Vrchlabí si vzalo zpět čtyřbrankový náskok, Ján Niko totiž chytře ukryl svou střelu za obránce a brankář neměl nárok zakročit – 6:2. V 53. minutě nahradil Ilašenka v brance Švihálek, který do konce utkání neinksaoval. Matěj KOS svým druhým gólem v zápase ještě korigoval skóre na konečných 6:3 pro HC Stadion Vrchlabí.

10.01. v 20:17 |

Aktuality

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák