HC Baník Sokolov VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 12.9., ZS Sokolov

Buldoci budou čelit rozjetému Vrchlabí

Rozjetý vlak se jménem HC Stadion Vrchlabí bude ve středu stát v cestě hokejistům Řisut, kteří budou znovu chtít obrat favorita o body. Povedlo se jim to v Jablonci a doma proti Kobře, podaří se jim to znovu?

Vrchlabí má úctyhodnou formu. Z posledních deseti utkání ztratilo pouze pět bodů a dokázalo nasázet desítku Jablonci a jedenáct branek Děčínu, tedy dvěma celkům, které se drží na špici tabulky. Dvě ztráty přišly po prohře 2:3 v Sokolově, jeden bod zůstal den před Štědrým dnem také v Praze, kde HC Stadion porazil Kobru 4:3 po nájezdech.

Buldoci z posledních deseti utkání získali 17 bodů, což je více než polovina co mají celkově (33 bodů). Nejprve vyhráli po nájezdech na Kobře, následovaly porážky od Vrchlabí, Trutnova a Děčína, i když všechny zápasy byly vyrovnané. Poté s lepšími výkony přišly i výsledky. Řisuty totiž porazily Bílinu, Dvůr Králové, Letňany, silný Jablonec a v posledním kole Kobru. Jedinou porážku si mezi těmito pěti výhrami připsaly doma se Sokolovem.

Tabulku kanadských bodů Vrchlabí vede Patrik Urban čtyřiceti body (14+26), osm bodů za ním je Martin Filip (8+24), o třetí místo se dělí dva hráči. Tím prvním je Michal Pšurný (8+23) a nejlepší střelec týmu (společně s Danielem Miškovským), Tomáš Šťastný (17+14). Nejproduktivnějším obráncem je Tomáš Jirků, který si sice připsal pouze jediný gól, ale také 18 asistencí.

Na straně Řisut je v čele Matěj Kos, který má 28 bodů, z kterých si rovných 10 (!!) připsal v posledních třech utkáních (Letňany, Jablonec, Kobra). Druhý je nejlepší kanonýr týmu Ondřej Krpata (17+6) a první trojku uzavírá nejvíce bodující obránce Tomáš Babický (7+13).

Poslední zápas Vrchlabí:

HC Děčín – HC Stadion Vrchlabí 2:11 (1:4, 1:3, 0:4)
: 1. Šťastný (Havránek, Filip), 6. Filip (Procházka, Abraham), 10. Miškovský (Chleborád, Urban), 15. Miškovský (Urban, Moník), 28. Kerekanič (Šimoníček, Bláha), 28. Tržický, 34. Kerekanič (Šimoníček, Pojkar), 45. Bláha (Šimoníček, Pojkar), 47. Pojkar (Miškovský), 55. Havránek (Šťastný, Filip), 60. Miškovský (Urban, Jirků).
HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků, Chleborád, Havránek, Matějček – Oppelt, Miškovský, Šimoníček – Urban, Kerekanič, Filip – Bláha, Šťastný, Moník – Procházka

Poslední setkání těchto dvou soupeřů se odehrálo na konci listopadu, Řisuty sice držely do třetí třetiny krok a držely nerozhodné skóre, HC Stadion ale poté zápas rozhodl třemi brankami v závěrečné části.

TJ HC Řisuty – HC Stadion Vrchlabí 2:2 (0:2; 2:0; 0:3)
: 37. Krpata (Babický, Kos), 38. Patyk (Vildumetz, Havelka) – 3. Moník (Chalupa), 15. Urban (Mišovský, Pšurný), 43. Niko (Šťastný), 56. Šťastný (Filip), 59. Pojkar (Urban, Pšurný)

TJ HC Řisuty: Ilašenko (Švihálek) – Babický, Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Schildhabel, Patyk, Vildumetz – Fortelka, Hampl, Záleský – Choc
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Tržický, Niko, Pojkar, Jirků (A), Matějček, Kerekanič – Procházka, Filip ©, Šťastný – Miškovský, Urban, Pšurný – Oppelt, Šimoníček, Bláha (A) – Chalupa, Šlaicher, Moník

Utkání se odehrají zítra v 18:00 ve Vrchlabí, online přenos zde.

(foto: Roman Mareš)

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 18:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák