TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Kobra znovu padla

Buldoci se v sobotu v podvečer utkali s Kobrou, která před tímto zápasem prohrála hned čtyři zápasy v řadě. Řisuty toho dokázaly využít a i potřetí v sezóně Pražany porazit.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:4 (3:1, 1:1, 2:1)
: 14. Kos (Rod, Babický), 16. Krpata (Rod, Kos), 18. Choc (Kos, Babický), 31. Babický (Rod, Kužel), 50. Kos (Rod, Kužel) – 10. Chlapík (Antončík), 25. Drahorád (Čurda), 45. Šteiner (Semrád, Jedlička), 60. Novák

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Fortelka, Zderadička – Mařík, Choc
HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek – Novák, Jedlička, Matějček (A) – Tůma, Chlapík, Hlinka – Antončík (C)

Od začátku utkání to ale nevypadalo, že Kobra prohrála čtyři zápasy v řadě. Začala aktivněji a Řisuty moc do šancí nepouštěla. Ve čtvrté minutě mohl hosty dostat do vedení Novák, jeho backhandový pokus ale skončil na tyči. Poté si domácí obrana mohla trochu odpočinout, protože byl vyloučen Martin Semrád. Početní výhodu ale Řisuty využít nedokázaly. Krátce před začátkem druhé poloviny první třetiny dostal skvělou přihrávku od Antončíka po vhazování Adam Chlapík a ten neměl problém dostat puk za záda brankáře – 0:1. Následovalo další vyloučení u hostů a první využití Řisut. Střelu z levé strany tečoval Matěj KOS a kotouč zapadl s pomocí břevna do sítě – 1:1!.

O dvě minuty šli Buldoci do vedení, trefili se totiž znovu v početní výhodě, když Ondřej KRPATA proměnil přihrávku Roda v gól – 2:1!. Domácí nepolevili ani ve zbytku třetiny a vsítili další branku, když se do úniku dostali Choc s Kosem. Kapitán týmu přihrál na pravou stranu na Adama CHOCE, který dal třetí gól svého celku a svůj první v dresu Buldoků – 3:1!.

Hosté se ve druhé třetině nevzdali a dali kontaktní branku na 3:2. Karel Drahorád po pravé straně ujel obraně a zakončil přesně k bližší tyči. Ve 30. minutě se hosté znovu nechali vyloučit a Buldoci je znovu potrestali. Nejdříve David Vyskočil trefil pouze břevno, Tomáš BABICKÝ poté dokázal vstřelit gól, když se dostal k puku po přihrávce Roda a vystřelil přesně pod horní tyč.

Krátce po začátku poslední části hry nejdříve Novák nedokázal překonat ležícího Ilašenka, Šteinerovi se to již povedlo. V přesilové hře po vyloučení Dostála střelu Semráda tečoval za záda brankáře právě Dominik Šteiner – 4:3. Řisuty ale dokázaly rychle odpovědět, když Matěj KOS byl znovu na správném místě a dokázal tečovat nahození Kužela – 5:3! Domácí celek poté ještě neproměnil tři gólové šance a Kobra dokázala snížit na rozdíl jediné branky díky Dominiku Novákovi, bylo to však až čtyři sekundy před koncem, tři body tedy znovu zůstaly ve Slaném, Řisuty porazily Kobru Praha 5:4!

Martin Procházka: Toto utkání se mi hodnotí dobře. Nebylo to tak jednoduché pro nás, protože jsme věděli, že je Kobra nepříjemný soupeř. Myslím si, že se nám první třetina moc nevydařila, i když jsme ji vyhráli 3:1, ač nebyla podle našich představ. Bylo to téměř vyrovnané až do konce utkání. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a že jsme dali o branku víc . Nebylo to jednoduché utkání , ale i tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. (převzato z hckobra.cz)

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák