HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Kobra znovu padla

Buldoci se v sobotu v podvečer utkali s Kobrou, která před tímto zápasem prohrála hned čtyři zápasy v řadě. Řisuty toho dokázaly využít a i potřetí v sezóně Pražany porazit.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:4 (3:1, 1:1, 2:1)
: 14. Kos (Rod, Babický), 16. Krpata (Rod, Kos), 18. Choc (Kos, Babický), 31. Babický (Rod, Kužel), 50. Kos (Rod, Kužel) – 10. Chlapík (Antončík), 25. Drahorád (Čurda), 45. Šteiner (Semrád, Jedlička), 60. Novák

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Fortelka, Zderadička – Mařík, Choc
HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek – Novák, Jedlička, Matějček (A) – Tůma, Chlapík, Hlinka – Antončík (C)

Od začátku utkání to ale nevypadalo, že Kobra prohrála čtyři zápasy v řadě. Začala aktivněji a Řisuty moc do šancí nepouštěla. Ve čtvrté minutě mohl hosty dostat do vedení Novák, jeho backhandový pokus ale skončil na tyči. Poté si domácí obrana mohla trochu odpočinout, protože byl vyloučen Martin Semrád. Početní výhodu ale Řisuty využít nedokázaly. Krátce před začátkem druhé poloviny první třetiny dostal skvělou přihrávku od Antončíka po vhazování Adam Chlapík a ten neměl problém dostat puk za záda brankáře – 0:1. Následovalo další vyloučení u hostů a první využití Řisut. Střelu z levé strany tečoval Matěj KOS a kotouč zapadl s pomocí břevna do sítě – 1:1!.

O dvě minuty šli Buldoci do vedení, trefili se totiž znovu v početní výhodě, když Ondřej KRPATA proměnil přihrávku Roda v gól – 2:1!. Domácí nepolevili ani ve zbytku třetiny a vsítili další branku, když se do úniku dostali Choc s Kosem. Kapitán týmu přihrál na pravou stranu na Adama CHOCE, který dal třetí gól svého celku a svůj první v dresu Buldoků – 3:1!.

Hosté se ve druhé třetině nevzdali a dali kontaktní branku na 3:2. Karel Drahorád po pravé straně ujel obraně a zakončil přesně k bližší tyči. Ve 30. minutě se hosté znovu nechali vyloučit a Buldoci je znovu potrestali. Nejdříve David Vyskočil trefil pouze břevno, Tomáš BABICKÝ poté dokázal vstřelit gól, když se dostal k puku po přihrávce Roda a vystřelil přesně pod horní tyč.

Krátce po začátku poslední části hry nejdříve Novák nedokázal překonat ležícího Ilašenka, Šteinerovi se to již povedlo. V přesilové hře po vyloučení Dostála střelu Semráda tečoval za záda brankáře právě Dominik Šteiner – 4:3. Řisuty ale dokázaly rychle odpovědět, když Matěj KOS byl znovu na správném místě a dokázal tečovat nahození Kužela – 5:3! Domácí celek poté ještě neproměnil tři gólové šance a Kobra dokázala snížit na rozdíl jediné branky díky Dominiku Novákovi, bylo to však až čtyři sekundy před koncem, tři body tedy znovu zůstaly ve Slaném, Řisuty porazily Kobru Praha 5:4!

Martin Procházka: Toto utkání se mi hodnotí dobře. Nebylo to tak jednoduché pro nás, protože jsme věděli, že je Kobra nepříjemný soupeř. Myslím si, že se nám první třetina moc nevydařila, i když jsme ji vyhráli 3:1, ač nebyla podle našich představ. Bylo to téměř vyrovnané až do konce utkání. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a že jsme dali o branku víc . Nebylo to jednoduché utkání , ale i tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. (převzato z hckobra.cz)

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák