TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Dokáží Buldoci porazit Kobru potřetí v řadě?

Buldoci mají kromě posledních zápasů v soutěži také dobrou formu v posledních zápasech s Kobrou. Dokázali ji totiž skolit třikrát v řadě. Jedno v přípravě a dvakrát v aktuální sezóně, i když pouze za dva body po nájezdech.

Kobra je na tom i výsledkově v poslední době poměrně špatně. Poslední utkání totiž vyhrála na začátku posledního měsíce loňského roku, 4:3 v Letňanech. Od té doby podlehla v Jablonci, Trutnově, doma s Vrchlabím a v posledním kole v Děčíně.

Řisutům se poprvé v sezóně podařilo získat formu na svou stranu a v posledních pěti zápasech hned čtyřikrát zvítězit. Stalo se tak s Bílinou, ve Dvoře Králové, doma s Letňany a v posledním kole senzačně na půdě prvního Jablonce. Jediná prohra přišla po zápase se Sokolovem, který vyhrál 3:2.

Obrana Buldoků si budou muset nejvíce hlídat nejproduktivnější čtyři hráče Kobry. Těmi jsou Jakub Jedlička s 31 body (15+16), Dominik Novák, ten má bodu 25 (9+16), o třetí místo se dělí Filip Hlinka (10+13) a Martin Čurda (7+16), oba mají 23 bodů. V brance Pražanů se střídají Pavel Bílek s Václavem Moučkem, první jmenovaný odehrál 14 utkání, druhý 13.

Po vlažnějším startu než je obvyklé, se rozjel kapitán mužstva Matěj Kos. Ten má na svém kontě 24 bodů za pět gólů a 19 asistencí. Hned 11 jich totiž posbíral v pěti posledních zápasech! Druhý v pořadí je nejlepší střelec týmu, Ondřej Krpata (22 bodů, 16+6), který má dokonce dvakrát více branek než druhý nejlepší střelec Michal Fortelka. Třetí je asistent kapitána, Tomáš Babický (17 bodů, 6+11).

Poslední zápas Kobry:

HC Kobra Praha – HC Děčín 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
: 30. Hlinka (Šteiner Dominik, Skočovský), 50. Novák (Antončík)
HC Kobra Praha: Mouček – Valík, Semrád, Šteiner Dominik (A), Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Novák, Jedlička, Matějček (A), Tuma, Šteiner David, Hlinka, Antončík, Šmerha

Poslední vzájemné utkání měly Řisuty velice dobře rozehrané. Minutu před koncem dokonce vedli o dvě branky, domácí se ale dokázali vzchopit a při hře bez brankáři dokázali dvakrát skórovat a dotáhnout zápas do prodloužení a následných nájezdů. V těch rozhodl až v 10. sérii Dominik Havelka.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:5 sn. (0:0; 1:2; 3:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Novák (Tuma), 44. Skočovský (Čurda, Chlapík), 60. Jedlička (Semrád, Kolařík), 60. Semrád (Skočovský, Doležal) – 21. Náprstek (Babický, Kos), 25. Patyk (Babický, Ilašenko), 45. Schildhabel (Janeček), 53. Babický (Bílek), rozh. náj. Havelka

HC Kobra Praha: Mouček – Kolařík, Šteiner ©, Semrád, Verbík R., Skočovský, Verbík J., Vacek, Vokurka – Jedlička, Doležal, Hlinka, Novák (A), Kellner, Tuma, Čurda, Matějček (A), Chlapík.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Petržílka, Dostál, Bílek F., Havelka, Zderadička, Matula – Krpata , Kos ©, Fortelka, Janeček, Záleský, Hampl, Náprstek, Choc, Schildhabel, Patyk.

Utkání s Kobrou začíná v sobotu od 17:00 na zimním stadionu ve Slaném, přijďte Buldoky podpořit i Vy! Když se nebudete moci dostavit na stadion, budete jej moci sledovat pomocí textového přenosu.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák