HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Dokáží Buldoci porazit Kobru potřetí v řadě?

Buldoci mají kromě posledních zápasů v soutěži také dobrou formu v posledních zápasech s Kobrou. Dokázali ji totiž skolit třikrát v řadě. Jedno v přípravě a dvakrát v aktuální sezóně, i když pouze za dva body po nájezdech.

Kobra je na tom i výsledkově v poslední době poměrně špatně. Poslední utkání totiž vyhrála na začátku posledního měsíce loňského roku, 4:3 v Letňanech. Od té doby podlehla v Jablonci, Trutnově, doma s Vrchlabím a v posledním kole v Děčíně.

Řisutům se poprvé v sezóně podařilo získat formu na svou stranu a v posledních pěti zápasech hned čtyřikrát zvítězit. Stalo se tak s Bílinou, ve Dvoře Králové, doma s Letňany a v posledním kole senzačně na půdě prvního Jablonce. Jediná prohra přišla po zápase se Sokolovem, který vyhrál 3:2.

Obrana Buldoků si budou muset nejvíce hlídat nejproduktivnější čtyři hráče Kobry. Těmi jsou Jakub Jedlička s 31 body (15+16), Dominik Novák, ten má bodu 25 (9+16), o třetí místo se dělí Filip Hlinka (10+13) a Martin Čurda (7+16), oba mají 23 bodů. V brance Pražanů se střídají Pavel Bílek s Václavem Moučkem, první jmenovaný odehrál 14 utkání, druhý 13.

Po vlažnějším startu než je obvyklé, se rozjel kapitán mužstva Matěj Kos. Ten má na svém kontě 24 bodů za pět gólů a 19 asistencí. Hned 11 jich totiž posbíral v pěti posledních zápasech! Druhý v pořadí je nejlepší střelec týmu, Ondřej Krpata (22 bodů, 16+6), který má dokonce dvakrát více branek než druhý nejlepší střelec Michal Fortelka. Třetí je asistent kapitána, Tomáš Babický (17 bodů, 6+11).

Poslední zápas Kobry:

HC Kobra Praha – HC Děčín 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
: 30. Hlinka (Šteiner Dominik, Skočovský), 50. Novák (Antončík)
HC Kobra Praha: Mouček – Valík, Semrád, Šteiner Dominik (A), Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Novák, Jedlička, Matějček (A), Tuma, Šteiner David, Hlinka, Antončík, Šmerha

Poslední vzájemné utkání měly Řisuty velice dobře rozehrané. Minutu před koncem dokonce vedli o dvě branky, domácí se ale dokázali vzchopit a při hře bez brankáři dokázali dvakrát skórovat a dotáhnout zápas do prodloužení a následných nájezdů. V těch rozhodl až v 10. sérii Dominik Havelka.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:5 sn. (0:0; 1:2; 3:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Novák (Tuma), 44. Skočovský (Čurda, Chlapík), 60. Jedlička (Semrád, Kolařík), 60. Semrád (Skočovský, Doležal) – 21. Náprstek (Babický, Kos), 25. Patyk (Babický, Ilašenko), 45. Schildhabel (Janeček), 53. Babický (Bílek), rozh. náj. Havelka

HC Kobra Praha: Mouček – Kolařík, Šteiner ©, Semrád, Verbík R., Skočovský, Verbík J., Vacek, Vokurka – Jedlička, Doležal, Hlinka, Novák (A), Kellner, Tuma, Čurda, Matějček (A), Chlapík.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Petržílka, Dostál, Bílek F., Havelka, Zderadička, Matula – Krpata , Kos ©, Fortelka, Janeček, Záleský, Hampl, Náprstek, Choc, Schildhabel, Patyk.

Utkání s Kobrou začíná v sobotu od 17:00 na zimním stadionu ve Slaném, přijďte Buldoky podpořit i Vy! Když se nebudete moci dostavit na stadion, budete jej moci sledovat pomocí textového přenosu.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák