HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Řisuty potvrdily svou skvělou formu a porazily Jablonec

Buldoci vyhráli tři z posledních čtyř zápasů a na tuto úctyhodnou sérii chtěli navázat v Jablonci. Rozhodně to nebyl lehký úkol, Vlci jsou totiž první a nejlepší na domácím ledě, to je však nezastavilo, dokázali zvítězit 3:2 a připsat si další důležité tři body do tabulky.

HC Vlci Jablonec – TJ HC Řisuty 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
: 31. Babec (Havlas, Mulač), 36. Babec (Brokeš) – 15. Rod (Kos, Kužel), 38. Krpata (Kužel, Kos), 53. Kos (Krpata, Rod)

HC Vlci Jablonec: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Kopecký, Babec, Bříška, Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina
TJ HC Řisuty: Švihálek (Odložilík) – Babický (A), Kužel, Dostál, Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Rod, Patyk, Fortelka, Hampl, Mařík, Choc, Vyskočil, Kellerstein, Zderadička, Keszi

Domácí měli po šesti minutách hry k dispozici přesilovou hru, kterou nevyužili. V samé situaci se v 15. minutě po vyloučení Mulače ocitli i Buldoci. Ti zakombinovali a na konci přihrávky Matěje Kosa byl Tomáš ROD – 0:1! Do konce prvního dějství byl znovu vyloučen domácí Mulač a řisutští Keller s Kuželem.

Právě po konci trestu druhého jmenovaného hráče šli Buldoci do přečíslení dva na jednoho, ale právě Lukáš Kužel trefil z úhlu pouze boční síť. Minutovou přesilovou hru pět na tři poté Řisuty využít nedokázaly a tak udeřili Vlci. Nejprve se Jiří Babec uvolnil přes tři hráče a zakončil pod břevno, o pět minut později to byl znovu on, kdo po přihrávce zpoza branky překonal Švihálka. Jablonec tedy poprvé v zápase vedl, znovu jej však srazilo vyloučení. Tentokrát to byl Víšek, kdo dostal dvě minuty za držení hole, toho využil Ondřej KRPATA, který dorazil puk do branky po zákroku Hosnedla.

V poslední části hry se toho příliš nedělo, až na rozhodnutí výsledku zápasu. O to se postaral kapitán, Matěj KOS, který se tváří v tvář Hosnedlovi nemýlil a strhl všechny body na stranu Řisut.

Martin Procházka: Pro nás to byl zápas s dobrým závěrem, získali jsme tři body na prvním týmu tabulky. I když zápas byl vyrovnaný, podali jsme obětavý výkon, byli jsme si vědomi síly Jablonce, s trochou štěstí jsme splnili, co jsme chtěli, plánovali jsme alespoň bod, získali jsme tři, takže nadstandard. Jablonec hrál taky dobrý zápas, štěstí bylo ale na naší straně. (převzato z hcvlci.cz)

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák