TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Řisuty potvrdily svou skvělou formu a porazily Jablonec

Buldoci vyhráli tři z posledních čtyř zápasů a na tuto úctyhodnou sérii chtěli navázat v Jablonci. Rozhodně to nebyl lehký úkol, Vlci jsou totiž první a nejlepší na domácím ledě, to je však nezastavilo, dokázali zvítězit 3:2 a připsat si další důležité tři body do tabulky.

HC Vlci Jablonec – TJ HC Řisuty 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
: 31. Babec (Havlas, Mulač), 36. Babec (Brokeš) – 15. Rod (Kos, Kužel), 38. Krpata (Kužel, Kos), 53. Kos (Krpata, Rod)

HC Vlci Jablonec: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Kopecký, Babec, Bříška, Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina
TJ HC Řisuty: Švihálek (Odložilík) – Babický (A), Kužel, Dostál, Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Rod, Patyk, Fortelka, Hampl, Mařík, Choc, Vyskočil, Kellerstein, Zderadička, Keszi

Domácí měli po šesti minutách hry k dispozici přesilovou hru, kterou nevyužili. V samé situaci se v 15. minutě po vyloučení Mulače ocitli i Buldoci. Ti zakombinovali a na konci přihrávky Matěje Kosa byl Tomáš ROD – 0:1! Do konce prvního dějství byl znovu vyloučen domácí Mulač a řisutští Keller s Kuželem.

Právě po konci trestu druhého jmenovaného hráče šli Buldoci do přečíslení dva na jednoho, ale právě Lukáš Kužel trefil z úhlu pouze boční síť. Minutovou přesilovou hru pět na tři poté Řisuty využít nedokázaly a tak udeřili Vlci. Nejprve se Jiří Babec uvolnil přes tři hráče a zakončil pod břevno, o pět minut později to byl znovu on, kdo po přihrávce zpoza branky překonal Švihálka. Jablonec tedy poprvé v zápase vedl, znovu jej však srazilo vyloučení. Tentokrát to byl Víšek, kdo dostal dvě minuty za držení hole, toho využil Ondřej KRPATA, který dorazil puk do branky po zákroku Hosnedla.

V poslední části hry se toho příliš nedělo, až na rozhodnutí výsledku zápasu. O to se postaral kapitán, Matěj KOS, který se tváří v tvář Hosnedlovi nemýlil a strhl všechny body na stranu Řisut.

Martin Procházka: Pro nás to byl zápas s dobrým závěrem, získali jsme tři body na prvním týmu tabulky. I když zápas byl vyrovnaný, podali jsme obětavý výkon, byli jsme si vědomi síly Jablonce, s trochou štěstí jsme splnili, co jsme chtěli, plánovali jsme alespoň bod, získali jsme tři, takže nadstandard. Jablonec hrál taky dobrý zápas, štěstí bylo ale na naší straně. (převzato z hcvlci.cz)

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák