HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Na úvod roku do Jablonce

Na první utkání roku 2018 vyjedou hráči Řisut ve středu na led prvního Jablonce.

Jak již bylo zmíněno, Vlci jsou tuto sezónu na první pozici v tabulce, mají stejně bodů jako Sokolov a dva zápasy k dobru.

Jablonec v posledním měsíci loňského roku odehrál pět zápasů, z toho vyhrál tři a dvakrát odešel poražen. Nejprve padl doma proti Sokolovu 4:7, poté si spravil chuť výhrou nad Letňany 5:3. Následovala těsná výhra s Kobrou a přestřelka s Vrchlabím, která skončila lépe pro HC Stadion v poměru 10:5. Poslední zápas Vlci zvládli na vlastní půdě 3:1 proti Trutnovu.

Buldoci se sice nachází na jiném konci tabulky, ale i tak se alespoň můžou pyšnit slušnou formou, kterou mají z posledních pěti utkání třetí nejlepší v soutěži. V posledních pěti zápasech totiž Řisuty nejdříve podlehly Děčínu, poté ale porazily rivaly ze spodních pater tabulky, Bílinu (7:2) a Dvůr Králové (4:2). Následovala těsná porážka od Sokolova a výhra nad Letňany 3:2.

Řisutský kapitán, Matěj Kos, se po posledních zápasech vyšvihl na čelo produktivity svého týmu, když jeho čtyři branky a 17 asistencí stačily na to, aby předskočil Ondřeje Krpatu. Ten má na svém kontě 15 přesných zásahů a pět asistencí. Třetí je asistent kapitána, tedy Tomáš Babický s šesti góly a jedenácti gólovými přihrávkami.

U Jablonce je nejproduktivnějším hráčem Kamil Bříška se sedmnácti přesnými zásahy a osmnácti asistencemi. Druhý je Jan Víšek, ten má na svém kontě 28 kanadských bodů (11+17), tomu dýchá na záda Lukáš Tondr, který má o bod méně (13+14).

Poslední zápas Jablonce:

HC Vlci Jablonec – HC Trutnov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
: 10. Havlas (Víšek, Peřina), 11. L.Tondr (Bříška, Nevyhoštěný), 42. Havlas (Víšek, Peřina)
HC Vlci Jablonec: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Korecký – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina

Poslední vzájemné utkání jasně ovládli Vlci. Ti hned v první třetině vedli 5:0, poté trochu ubrali z plynu a ve druhé části hry nepadla ani jedna branka. Buldoci poté dali gól na 1:5, Jablonec poté vsítil další tři góly.

TJ HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:8 (0:5; 0:0; 1:3)
Branky a nahrávky: 47. Fortelka (Hampl) – 2. Babec (Brokeš, Zeman), 5. Mulač (Tondr L.), 10. Tondr L. (Bříška), 15. Havlas, 20. Zeman (Brokeš, Mulač), 55. Šuráň (Nevyhoštěný), 57. Bříška (Tondr M., Víšek), 58. Nevyhoštěný (Víšek, Havlas)

TJ HC Řisuty: Švihálek (15. Ilašenko) – Babický (A), Petržílka, Bílek, Dostál, Havelka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Náprstek, Vildumetz – Choc
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Tondr M., Žalud, Zeman, Pavlů, Pilař, Šuráň – Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek © – Havlas, Nevyhoštěný, Mulač – Brokeš, Babec, Getzko

Utkání začíná zítra v 18:00 v Jablonci, online přenos.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák