MOSTEČTÍ LVI VS. TJ HC Řisuty
4. KOLO // 17:30 22.9., ZS Most

Na úvod roku do Jablonce

Na první utkání roku 2018 vyjedou hráči Řisut ve středu na led prvního Jablonce.

Jak již bylo zmíněno, Vlci jsou tuto sezónu na první pozici v tabulce, mají stejně bodů jako Sokolov a dva zápasy k dobru.

Jablonec v posledním měsíci loňského roku odehrál pět zápasů, z toho vyhrál tři a dvakrát odešel poražen. Nejprve padl doma proti Sokolovu 4:7, poté si spravil chuť výhrou nad Letňany 5:3. Následovala těsná výhra s Kobrou a přestřelka s Vrchlabím, která skončila lépe pro HC Stadion v poměru 10:5. Poslední zápas Vlci zvládli na vlastní půdě 3:1 proti Trutnovu.

Buldoci se sice nachází na jiném konci tabulky, ale i tak se alespoň můžou pyšnit slušnou formou, kterou mají z posledních pěti utkání třetí nejlepší v soutěži. V posledních pěti zápasech totiž Řisuty nejdříve podlehly Děčínu, poté ale porazily rivaly ze spodních pater tabulky, Bílinu (7:2) a Dvůr Králové (4:2). Následovala těsná porážka od Sokolova a výhra nad Letňany 3:2.

Řisutský kapitán, Matěj Kos, se po posledních zápasech vyšvihl na čelo produktivity svého týmu, když jeho čtyři branky a 17 asistencí stačily na to, aby předskočil Ondřeje Krpatu. Ten má na svém kontě 15 přesných zásahů a pět asistencí. Třetí je asistent kapitána, tedy Tomáš Babický s šesti góly a jedenácti gólovými přihrávkami.

U Jablonce je nejproduktivnějším hráčem Kamil Bříška se sedmnácti přesnými zásahy a osmnácti asistencemi. Druhý je Jan Víšek, ten má na svém kontě 28 kanadských bodů (11+17), tomu dýchá na záda Lukáš Tondr, který má o bod méně (13+14).

Poslední zápas Jablonce:

HC Vlci Jablonec – HC Trutnov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
: 10. Havlas (Víšek, Peřina), 11. L.Tondr (Bříška, Nevyhoštěný), 42. Havlas (Víšek, Peřina)
HC Vlci Jablonec: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Korecký – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina

Poslední vzájemné utkání jasně ovládli Vlci. Ti hned v první třetině vedli 5:0, poté trochu ubrali z plynu a ve druhé části hry nepadla ani jedna branka. Buldoci poté dali gól na 1:5, Jablonec poté vsítil další tři góly.

TJ HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:8 (0:5; 0:0; 1:3)
Branky a nahrávky: 47. Fortelka (Hampl) – 2. Babec (Brokeš, Zeman), 5. Mulač (Tondr L.), 10. Tondr L. (Bříška), 15. Havlas, 20. Zeman (Brokeš, Mulač), 55. Šuráň (Nevyhoštěný), 57. Bříška (Tondr M., Víšek), 58. Nevyhoštěný (Víšek, Havlas)

TJ HC Řisuty: Švihálek (15. Ilašenko) – Babický (A), Petržílka, Bílek, Dostál, Havelka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Náprstek, Vildumetz – Choc
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Tondr M., Žalud, Zeman, Pavlů, Pilař, Šuráň – Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek © – Havlas, Nevyhoštěný, Mulač – Brokeš, Babec, Getzko

Utkání začíná zítra v 18:00 v Jablonci, online přenos.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák