TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Letci konečně poraženi!

Po prohře se Sokolovem se Buldoci dokázali rychle oklepat a znovu zvítězit, když na vlastní půdě porazili Letce Letňany 3:2 poté, co ve třetí třetině museli otáčet nepříznivý stav. Rozhodující gól střelil ze vzduchu Ondřej Krpata

TJ HC Řisuty – HC Letci Letňany 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Kos (Babický, Kužel), 45. Rod (Kužel, Kos), 56. Krpata (Rod, Kos) – 34. Dyrynk (Volek, Švarc), 44. Hozák (Kadaně)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Letci Letňany: Pírs – Gebell, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Chvála, Saňa (A) – Honetschläger, Švarc, Prchal Vo., – Dyrynk, Kadaně (A), Volek – Kučera, Koryta ©, Hozák – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.

V úvodní části hry měly více ze hry Řisuty. Nejdříve sice musely bránit vlastní oslabení po vyloučení Maříka, poté ale také dostaly k dispozici početní výhodu. V té nejprve po přihrávce Matěje Kosa střílel Ondřej Krpata, ten ale trefil pouze pravou tyč. Následoval závar před hostující brankou, k dorážkám se dostali Kos s Rodem, ani jeden ale nepřekonal Pírse. V 16. minutě se Ondřej Hampl dostal za obranu Letců a jel sám na gólmana, ten vyrazil ramenem. V oslabení po vyloučení Zderadičky se poté Buldoci dokázali ubránit, do kabin se tedy šlo za bezbrankového sta­vu.

V prostřední třetině byly dokonce k vidění i góly. Tu první vstřelil ve 27. minutě Matěj KOS, když si zpracoval přihrávku Babického, otočil se čelem k brance a překonal Pírse střelou k levé tyči, 1:0! Letňany se ale dokázaly vzpamatovat a po přihrávce Volka se prosadil Tomáš Dyrynk, který vyrovnal skóre na 1:1. O dvě minuty později, tedy ve 36. minutě byl hostující Václav Beran vyloučen na 5 minut + osobní trest do konce utkání, ošklivě totiž narazil Ondřeje Hampla na hrazení. Domácí útočník musel jít na šití, do utkání se ještě vrátil. Minutu po začátku přesilovky byla k vidění perfektní souhra prvního útoku Řisut. Puk putoval po ose Kos, Krpata, Rod, poslední jmenovaný dostal pas před téměř prázdnou branku, vystřelil z první, Pírs se parádně natáhl a uklidil puk do lapačky.

Po dvou minutách třetí periody byl vykázán na trestnou lavici podruhé v utkání Filip Zderadička a následnou přesilovku Letňany využily. Jiří Hozák si najel do útočného pásma a rychlou střelou zaskočil Ilašenka a kotouč zapadl do sítě, 1:2. Netrvalo ale dlouho a bylo znovu vyrovnáno. Krpata dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu a předložil ho svému kapitánovi. Ten našel na modré Kužela, jehož nahození na branku tečoval Tomáš ROD a od jeho hokejky se puk odrazil přesně do míst, kde nebyl Pírs, 2:2! V 54. minutě se Letci dostali do protiútoku dva na jednoho a mohli rozhodnout, Volek se rozhodl vzít to na sebe, to se nakonec ukázalo jako špatné rozhodnutí, Ilašenko vychytal. O pár minut později Řisuty strhly zápas na svou stranu. Tomáš Rod dostal kotouč na pravé straně a dostal se do útočného pásma. Před branku si najížděl Ondřej KRPATA, který obdržel přihrávku do vzduchu a perfektně ji ze vzduchu uklidil k tyči, 3:2! Do konce utkání se již nic nestalo, Buldoci tedy mohli slavit třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.

Slow motion video ze zápasu

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák