HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Letci konečně poraženi!

Po prohře se Sokolovem se Buldoci dokázali rychle oklepat a znovu zvítězit, když na vlastní půdě porazili Letce Letňany 3:2 poté, co ve třetí třetině museli otáčet nepříznivý stav. Rozhodující gól střelil ze vzduchu Ondřej Krpata

TJ HC Řisuty – HC Letci Letňany 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Kos (Babický, Kužel), 45. Rod (Kužel, Kos), 56. Krpata (Rod, Kos) – 34. Dyrynk (Volek, Švarc), 44. Hozák (Kadaně)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Letci Letňany: Pírs – Gebell, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Chvála, Saňa (A) – Honetschläger, Švarc, Prchal Vo., – Dyrynk, Kadaně (A), Volek – Kučera, Koryta ©, Hozák – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.

V úvodní části hry měly více ze hry Řisuty. Nejdříve sice musely bránit vlastní oslabení po vyloučení Maříka, poté ale také dostaly k dispozici početní výhodu. V té nejprve po přihrávce Matěje Kosa střílel Ondřej Krpata, ten ale trefil pouze pravou tyč. Následoval závar před hostující brankou, k dorážkám se dostali Kos s Rodem, ani jeden ale nepřekonal Pírse. V 16. minutě se Ondřej Hampl dostal za obranu Letců a jel sám na gólmana, ten vyrazil ramenem. V oslabení po vyloučení Zderadičky se poté Buldoci dokázali ubránit, do kabin se tedy šlo za bezbrankového sta­vu.

V prostřední třetině byly dokonce k vidění i góly. Tu první vstřelil ve 27. minutě Matěj KOS, když si zpracoval přihrávku Babického, otočil se čelem k brance a překonal Pírse střelou k levé tyči, 1:0! Letňany se ale dokázaly vzpamatovat a po přihrávce Volka se prosadil Tomáš Dyrynk, který vyrovnal skóre na 1:1. O dvě minuty později, tedy ve 36. minutě byl hostující Václav Beran vyloučen na 5 minut + osobní trest do konce utkání, ošklivě totiž narazil Ondřeje Hampla na hrazení. Domácí útočník musel jít na šití, do utkání se ještě vrátil. Minutu po začátku přesilovky byla k vidění perfektní souhra prvního útoku Řisut. Puk putoval po ose Kos, Krpata, Rod, poslední jmenovaný dostal pas před téměř prázdnou branku, vystřelil z první, Pírs se parádně natáhl a uklidil puk do lapačky.

Po dvou minutách třetí periody byl vykázán na trestnou lavici podruhé v utkání Filip Zderadička a následnou přesilovku Letňany využily. Jiří Hozák si najel do útočného pásma a rychlou střelou zaskočil Ilašenka a kotouč zapadl do sítě, 1:2. Netrvalo ale dlouho a bylo znovu vyrovnáno. Krpata dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu a předložil ho svému kapitánovi. Ten našel na modré Kužela, jehož nahození na branku tečoval Tomáš ROD a od jeho hokejky se puk odrazil přesně do míst, kde nebyl Pírs, 2:2! V 54. minutě se Letci dostali do protiútoku dva na jednoho a mohli rozhodnout, Volek se rozhodl vzít to na sebe, to se nakonec ukázalo jako špatné rozhodnutí, Ilašenko vychytal. O pár minut později Řisuty strhly zápas na svou stranu. Tomáš Rod dostal kotouč na pravé straně a dostal se do útočného pásma. Před branku si najížděl Ondřej KRPATA, který obdržel přihrávku do vzduchu a perfektně ji ze vzduchu uklidil k tyči, 3:2! Do konce utkání se již nic nestalo, Buldoci tedy mohli slavit třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.

Slow motion video ze zápasu

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák