HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Souboj s Letňany - klíčový v boji o playoff

Krátce před vánoci se hokejisté Řisut ocitli v nezáviděníhodné situaci. Po 28. kole jsou totiž na poslední pozici (vynecháme-li Most) a na příčky, které zaručují postup do playoff, ztrácí šest bodů. Čtveřice Letňany, Dvůr Králové, Bílina a Řisuty se totiž přetahuje o pouze dvě postupové pozice.

Nejlépe je na tom celek z Prahy. Ten má na svém kontě 28 bodů, Rodos 27, Draci 23 a Buldoci 21. Bílina má však o dva zápasy méně, jeden zápas k dobru mají také Letňany a právě Řisuty.

V případě výhry by se Buldoci posunuli právě před Draky, ti ale o dva dny přivítají na vlastním ledě právě Letce Letňany. No a třetí důležitý zápas odehrají Pražané týden po setkání s Řisuty, když přivítají i Dvůr Králové.

Řisuty se po dvou vyhraných zápasech v řadě musí rychle oklepat z těsné prohry proti Sokolovu, když padly 2:3 a a ni potřetí nedokázaly na tohoto soupeře vyzrát. Tomuto zápasu předcházely střety doma s Bílinou (7:2) a ve Dvoře Králové.

Letňany na tom dlouho byly podobně, jako Řisuty. Z prvních dvanácti zápasů totiž dokázaly získat pouhých sedm bodů, z toho tři za výhru 10:4 nad Buldoky. Poté se ale něco zlomilo a Pražané z druhých dvanácti utkání dokázali zvítězit hned sedmkrát.

Na lídra individuálních statistik, tedy Ondřeje Krpatu (19 bodů, 14+5), se dotáhl kapitán mužstva, Matěj Kos. Ten se přesně trefil třikrát a hned na 16 gólů nahrál. V pořadí třetí hráč je Tomáš Babický, jehož 16 bodů (6+10) je o čtyři více, než má duo Dominik Havelka (3+9) a Michal Fortelka (8+4), které má 12 kanadských bodů.

U Letňan vede kapitán, Martin Kotyra, i když odehrál pouze 16 zápasů, ve vstřelil 14 gólů a na 11 nahrál. Lukáš Lojka je na místě druhém, když dal i přihrál na stejný počet gólů, devět. Třetí je bývalý hráč HC Řisuty – Petr Havlůj, ten odehrál 22 utkání, trefil se pětkrát a připsal si i devět asistencí.

Kromě Petra Havlůje bude tento zápas mít o trošku větší význam také pro Václava Maříka. Ten přišel do Řisut právě z Letňan a zatím si ve dvou zápasech v dresu Buldoků připsal jeden gól.

Obě vzájemná střetnutí těchto dvou soupeřů v Letňanech skončily lépe pro domácí celek. Nejprve zvítězili vysoko, 10:4, ve druhém zápase to již bylo těsnější, ale stejně dokázali vyhrát i podruhé, tentokrát 3:2.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 3:2 (1:0; 1:1; 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Volek (Beran, Havlůj), 30. Kučera L. (Volek, Havlůj), 58. Volek (Dubský, Lojka) – 38. Patyk (Hampl, Kalla), 60. Krpata (Janeček, Havelka)

HC Letci Letňany: Pírs (Hamalčik) – Gebell, Kučera L. – Uhlíř, Lytvynov – Beran, Novák – Chvála – Soukup, Honetschläger, Švarc – Prchal Vo., Kadaně ©, Kučera J.- Dubský, Kučera F., Volek (A) – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.
HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Havelka, Matula – Babický (A), Kužel – Zderadička, Bílek – Petržílka, Dostál – Krpata, Kos ©, Kalla – Fortelka, Janeček, Kail – Hampl, Patyk, Keszi.

Zápas s Letňany se odehraje 28.12. v 18:00 – netradičně až ve čtvrtek. Přijďte všichni na zimní stadion do Slaného podpořit Buldoky v posledním zápase tohoto kalendářního roku!

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák