HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Souboj s Letňany - klíčový v boji o playoff

Krátce před vánoci se hokejisté Řisut ocitli v nezáviděníhodné situaci. Po 28. kole jsou totiž na poslední pozici (vynecháme-li Most) a na příčky, které zaručují postup do playoff, ztrácí šest bodů. Čtveřice Letňany, Dvůr Králové, Bílina a Řisuty se totiž přetahuje o pouze dvě postupové pozice.

Nejlépe je na tom celek z Prahy. Ten má na svém kontě 28 bodů, Rodos 27, Draci 23 a Buldoci 21. Bílina má však o dva zápasy méně, jeden zápas k dobru mají také Letňany a právě Řisuty.

V případě výhry by se Buldoci posunuli právě před Draky, ti ale o dva dny přivítají na vlastním ledě právě Letce Letňany. No a třetí důležitý zápas odehrají Pražané týden po setkání s Řisuty, když přivítají i Dvůr Králové.

Řisuty se po dvou vyhraných zápasech v řadě musí rychle oklepat z těsné prohry proti Sokolovu, když padly 2:3 a a ni potřetí nedokázaly na tohoto soupeře vyzrát. Tomuto zápasu předcházely střety doma s Bílinou (7:2) a ve Dvoře Králové.

Letňany na tom dlouho byly podobně, jako Řisuty. Z prvních dvanácti zápasů totiž dokázaly získat pouhých sedm bodů, z toho tři za výhru 10:4 nad Buldoky. Poté se ale něco zlomilo a Pražané z druhých dvanácti utkání dokázali zvítězit hned sedmkrát.

Na lídra individuálních statistik, tedy Ondřeje Krpatu (19 bodů, 14+5), se dotáhl kapitán mužstva, Matěj Kos. Ten se přesně trefil třikrát a hned na 16 gólů nahrál. V pořadí třetí hráč je Tomáš Babický, jehož 16 bodů (6+10) je o čtyři více, než má duo Dominik Havelka (3+9) a Michal Fortelka (8+4), které má 12 kanadských bodů.

U Letňan vede kapitán, Martin Kotyra, i když odehrál pouze 16 zápasů, ve vstřelil 14 gólů a na 11 nahrál. Lukáš Lojka je na místě druhém, když dal i přihrál na stejný počet gólů, devět. Třetí je bývalý hráč HC Řisuty – Petr Havlůj, ten odehrál 22 utkání, trefil se pětkrát a připsal si i devět asistencí.

Kromě Petra Havlůje bude tento zápas mít o trošku větší význam také pro Václava Maříka. Ten přišel do Řisut právě z Letňan a zatím si ve dvou zápasech v dresu Buldoků připsal jeden gól.

Obě vzájemná střetnutí těchto dvou soupeřů v Letňanech skončily lépe pro domácí celek. Nejprve zvítězili vysoko, 10:4, ve druhém zápase to již bylo těsnější, ale stejně dokázali vyhrát i podruhé, tentokrát 3:2.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 3:2 (1:0; 1:1; 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Volek (Beran, Havlůj), 30. Kučera L. (Volek, Havlůj), 58. Volek (Dubský, Lojka) – 38. Patyk (Hampl, Kalla), 60. Krpata (Janeček, Havelka)

HC Letci Letňany: Pírs (Hamalčik) – Gebell, Kučera L. – Uhlíř, Lytvynov – Beran, Novák – Chvála – Soukup, Honetschläger, Švarc – Prchal Vo., Kadaně ©, Kučera J.- Dubský, Kučera F., Volek (A) – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.
HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Havelka, Matula – Babický (A), Kužel – Zderadička, Bílek – Petržílka, Dostál – Krpata, Kos ©, Kalla – Fortelka, Janeček, Kail – Hampl, Patyk, Keszi.

Zápas s Letňany se odehraje 28.12. v 18:00 – netradičně až ve čtvrtek. Přijďte všichni na zimní stadion do Slaného podpořit Buldoky v posledním zápase tohoto kalendářního roku!

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák