HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Po dvou výhrách Buldoci prohrávají

Po vítězných utkáních s Bílinou a ve Dvoře Králové měli Buldoci proti sobě soupeře ze špice tabulky a bylo to znát, prohráli totiž 2:3. Branky Řisut vstřelili Michal Fortelka a Václav Mařík, který si připsal první trefu v jejich dresu.

TJ HC Řisuty – HC Baník Sokolov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0,)
: 8. Fortelka (Havelka, Zderadička), 36. Mařík (Zderadička) – 17. Račanský, 23. Michálek (Šmejc), 28. Račanský (Hruška D., Čejka)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Bílek, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Baník Sokolov: Hruška P. – Přindiš (A), Kvapil, Šik ©, Weinhold, Hohl, Michálek, Gombár – Hruška D., Zadražil, Čejka, Rohan, Račanský (A), Davídek, Trapl, Šmejc, Kašpar, Harkabus, Strunz, Sus, Rezek.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivně a ze začátku zatlačili na hostující obranu a to také vyústilo v první branku utkání. Po vyražené střele od modré čáře se k puku totiž dostal Michal FORTELKA, který ho v pádu dopravil do branky – 1:0! Baník se poté vzpamatoval a začal hrát lépe. Po inkasované branci měli výhodu jednoho hráče na ledě po faulu Hampla, využít ji ale nedokázali. Tři minuty před koncem první části hry se po zaváhání Ilašenka dostal k dorážce Petr Račanský a ten ho se štěstím překonal – 1:1.

Druhou třetinu začal Sokolov velice svižně a ukázal, proč se nachází od začátku soutěže na předních příčkách tabulky. Filip Šmejc se po dvou minutách hry dostal ke střele od modré, Ilašenko pouze vyrazil na hokejku Patrika Michálka , jehož úloha již byla snadná – 1:2. Následovala přesilová hra hostů, v té David Hruška trefil pouze břevno. Tři sekundy po jejím skončení se ale Baník prosadil potřetí. Na konci skvělé akce západočechů totiž byl Petr Račanský – 1:3. Ve 35. minutě se Řisuty dostaly do přečíslení, Rod zleva našel na pravé straně Ondřeje Hampla, jehož střela trefil pouze skvěle chytajícího Petra Hrušku. O minutu později se ale již skóre měnilo. Václav MAŘÍK si najel před branku a přesně zavěsil puk do pravého horního rohu hostující klece 2:3!

Poslední třetina zápasu se odehrávala v nižším tempu. Oba týmy měly k dispozici přesilové hry, ty ale využít nedokázaly. Největší šanci v této části hry si vypracoval hostující Strunz, jeho střela k pravé tyči ale skončila v lapačce Ilašenka. Dále se již nic nestalo, hosté tedy zvítězili 3:2.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák