HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Dvůr Králové poražen i potřetí

Potřetí se v této sezóně utkaly Řisuty s Dvorem Králové, potřetí dokázaly zvítězit! Největší měrou se na tom podílela první formace Buldoků, když pouze v prvním gólu Řisut neměla prsty.

HC Rodos Dvůr Králové – TJ HC Řisuty 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
: 22. Hrazdíra (Fořt), 35. Hrazdíra (Karlík, Hamerský) – 21. Kalla, 26. Krpata (Kos, Rod), 40. Krpata (Kos, Babický), 42. Rod (Kužel, Kos)

HC Rodos Dvůr Králové: Čáp – Hamerský, Petira, Vitebský, Junek, Karlík, Hlaváč, Klust – Luštinec, Hrazdíra, Valášek – Kmošek, Fořt, Ukhin – Zmítko, Ježek, Kocián – Filip, Lelka, Sedláček
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický, Kužel, Dostál, Potěchin, Havelka, Matula, Bílek – Krpata, Kos, Rod – Fortelka, Kalla, Vyskočil – Mařík, Zderadička, Kellerstein – Choc

V úvodní třetině utkání se toho moc zajímavého neudálo. Ani jeden tým si nevytvořil vážnější šanci ani delší tlak na soupeřovu obranu, pouze se třikrát vylučovalo, jednou na straně domácích a dvakrát museli na trestnou lavici hráči Řisut, početní výhodu nevyužil ani jeden z týmů.

Skóre se tedy měnilo až ve druhé třetině. To se ještě během oslabení po vyloučení Kužela z první třetiny dostal k puku Jiří KALLA, byl sice zády k brance, skvěle však nachytal Čápa v brance backhandovou střelou, která zapadla mezi betony domácího brankáře – 0:1. Buldoci se ještě radovali ze vstřelené branky a již bylo znovu vyrovnáno. Po pravé straně totiž ujel obraně David Hrazdira a střelou na přední tyč překonal Ilašenka – 1:1. Ve 26. minutě se Řisuty usadily v třetině domácích. Po parádní kombinaci první formace dostal puk na levou stranu Matěj Kos, jehož následná přihrávka byla na milimetr přesná a našla před brankovištěm volného Ondřeje KRPATU, ten měl již úlohu velice jednoduchou, brankář se totiž nestihl včas přesunout – 1:2!

Krátce po polovině zápasu byl u mantinelu takzvaně okopáván David Vyskočil, tomu došly nervy, naskočil na jednoho z domácích hráčů a udeřil ho přitom do hlavy. Vysloužil si za to trest na pět minut + do konce utkání. Necelé tři minuty Buldoci odvraceli nápor domácího celku, poté ale tečoval nahození Karlíka pod břevno David Hrazdira – 2:2. Již to vypadalo, že se půjde do kabin znovu za nerozhodného stavu, třicet sekund před koncem se ale hosté dostali do protiútoku, Kos přihrál na pravou stranu,
kde byl Ondřej KRPATA a ten dostal kotouč do sítě – 2:3!

Ze začátku poslední periody Buldoci zařadili nejvyšší rychlostní stupeň. Jejich první formace totiž na celé dvě minuty uzamkla Rodos ve své vlastní třetině i ve hře pět na pět. Kos nahrál na modrou čáru na Lukáše Kužela, ten z nápřahu vypálil na branku, mezi kruhy ještě tečoval kotouč Tomáš ROD, který si ve svém prvním zápase za Řisuty připsal po asistenci také vstřelený gól – 2:4! Dvůr Králové měl ještě ve zbytku poslední části hry k dispozici dvě přesilovky, ty však nevyužil a Buldoci se mohli radovat z druhého vyhraného utkání v řadě.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák