MOSTEČTÍ LVI VS. TJ HC Řisuty
4. KOLO // 17:30 22.9., ZS Most

Dvůr Králové poražen i potřetí

Potřetí se v této sezóně utkaly Řisuty s Dvorem Králové, potřetí dokázaly zvítězit! Největší měrou se na tom podílela první formace Buldoků, když pouze v prvním gólu Řisut neměla prsty.

HC Rodos Dvůr Králové – TJ HC Řisuty 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
: 22. Hrazdíra (Fořt), 35. Hrazdíra (Karlík, Hamerský) – 21. Kalla, 26. Krpata (Kos, Rod), 40. Krpata (Kos, Babický), 42. Rod (Kužel, Kos)

HC Rodos Dvůr Králové: Čáp – Hamerský, Petira, Vitebský, Junek, Karlík, Hlaváč, Klust – Luštinec, Hrazdíra, Valášek – Kmošek, Fořt, Ukhin – Zmítko, Ježek, Kocián – Filip, Lelka, Sedláček
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický, Kužel, Dostál, Potěchin, Havelka, Matula, Bílek – Krpata, Kos, Rod – Fortelka, Kalla, Vyskočil – Mařík, Zderadička, Kellerstein – Choc

V úvodní třetině utkání se toho moc zajímavého neudálo. Ani jeden tým si nevytvořil vážnější šanci ani delší tlak na soupeřovu obranu, pouze se třikrát vylučovalo, jednou na straně domácích a dvakrát museli na trestnou lavici hráči Řisut, početní výhodu nevyužil ani jeden z týmů.

Skóre se tedy měnilo až ve druhé třetině. To se ještě během oslabení po vyloučení Kužela z první třetiny dostal k puku Jiří KALLA, byl sice zády k brance, skvěle však nachytal Čápa v brance backhandovou střelou, která zapadla mezi betony domácího brankáře – 0:1. Buldoci se ještě radovali ze vstřelené branky a již bylo znovu vyrovnáno. Po pravé straně totiž ujel obraně David Hrazdira a střelou na přední tyč překonal Ilašenka – 1:1. Ve 26. minutě se Řisuty usadily v třetině domácích. Po parádní kombinaci první formace dostal puk na levou stranu Matěj Kos, jehož následná přihrávka byla na milimetr přesná a našla před brankovištěm volného Ondřeje KRPATU, ten měl již úlohu velice jednoduchou, brankář se totiž nestihl včas přesunout – 1:2!

Krátce po polovině zápasu byl u mantinelu takzvaně okopáván David Vyskočil, tomu došly nervy, naskočil na jednoho z domácích hráčů a udeřil ho přitom do hlavy. Vysloužil si za to trest na pět minut + do konce utkání. Necelé tři minuty Buldoci odvraceli nápor domácího celku, poté ale tečoval nahození Karlíka pod břevno David Hrazdira – 2:2. Již to vypadalo, že se půjde do kabin znovu za nerozhodného stavu, třicet sekund před koncem se ale hosté dostali do protiútoku, Kos přihrál na pravou stranu,
kde byl Ondřej KRPATA a ten dostal kotouč do sítě – 2:3!

Ze začátku poslední periody Buldoci zařadili nejvyšší rychlostní stupeň. Jejich první formace totiž na celé dvě minuty uzamkla Rodos ve své vlastní třetině i ve hře pět na pět. Kos nahrál na modrou čáru na Lukáše Kužela, ten z nápřahu vypálil na branku, mezi kruhy ještě tečoval kotouč Tomáš ROD, který si ve svém prvním zápase za Řisuty připsal po asistenci také vstřelený gól – 2:4! Dvůr Králové měl ještě ve zbytku poslední části hry k dispozici dvě přesilovky, ty však nevyužil a Buldoci se mohli radovat z druhého vyhraného utkání v řadě.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák