HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Již dnes do Dvora Králové

Po středečním vítězném utkání budou Buldoci přidat další tři body v zápase s Dvorem Králové, tedy proti soupeři, kterého jako jediného porazili dvakrát za tři body.

Rodos si v dosavadním průběhu soutěže nevedl špatně. Jakožto nováček se nachází na osmé pozici a již teď má jistotu záchrany, byla totiž zrušena baráž o II. ligu, v důsledku odstoupení HC Most. Dvůr Králové je momentálně na nelichotivé šňůře tří zápasů bez bodu. Před tím však dokázali zdolat silný Jablonec na vlastní půdě 8:6 a poté v Praze na Braníku porazil místní Kobru 5:1.

Nejlepším hráčem, co se bodů týče, je David Hrazdíra, který vede suverénně o devět bodů, když jich nasbíral hned 29 za 12 branek a 17 asistencí. Druhý je Pavel Pozdnyakov s dvacítkou bodů (12+8) a pomyslnou bronzovou pozici zatím okupuje Jakub Luštinec s 19ti body (9+10). Nejvytíženějším brankářem východočechů je Josef Čáp, ten branku svého týmu v této sezóně hájil šestnáctkrát, v posledním zápase však chytal František Veselý

Poslední zápas sehrál Rodos na půdě HC Děčín a dle očekávání padl po výsledku 1:6 pro Medvědy. Jedinou branku Dvora vstřelil Milan Valášek.

HC Děčín – HC Rodos Dvůr Králové 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
: 20. Navarra (Oliverius, Vacek), 35. Macek (Oliverius, Navarra), 41. Zajan (Málek, Hašek), 50. Navarra (Oliverius, Zdvořáček), 59. Volráb, 60. Kaltenböck (Oliverius, Navarra) – 49. Valášek (Hamerský)
HC Rodos Dvůr Králové: Veselý – Vitebský, Klust, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek – Sedláček, Lelka, Zmítko – Kocián, Luštinec, Uchin – Fořt, Ježek, Valášek

Jak již bylo zmíněno, Řisuty na Dvůr Králové umí. V letošní sezóně se tito dva soupeři střetli dvakrát a v obou případech z těchto duelů vyšly vítězně Řisuty. Nejprve vyhrály ve Dvoře 3:1, doma poté 4:1.

Poslední vzájemné utkání:

TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
: 33. Patyk (Vildumetz), 33. Krpata (Kos, Babický), 46. Vildumetz, 57. Janeček – 35. Valášek (Hamerský, Luštinec)

TJ HC Řisuty: Chabr (Ilašenko) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Matula, Petržílka – Zderadička – Krpata, Kos ©, Patyk – Fortelka, Janeček, Hampl – Kalla, Kail, Vildumetz – Keszi
HC Rodos Dvůr Králové: Veselý (Čáp) – Vitebský (A), Klust, Antonov, Hamerský, Petira, Junek – Filip, Hejna, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko (A), Kocián, Luštinec ©, Ježek, Valášek

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák