HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Buldoci si smlsli na Dracích

Buldoci si smlsli na Dracích

Ve středu večer se v rámci 25. kola druhé ligy střetly dva celky, které měly nejhorší formu, co se posledních pěti zápasů týče. Bílina se sice dostala do vedení již v první minutě, Řisuty se však dokázaly probrat a svému soupeři nasázeli sedm gólů.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky
: 3. Krpata (Vyskočil), 6. Vyskočil (Krpata), 17. Babický (Kos), 31. Schildhabel (Keszi, Havelka), 46. Vyskočil (Kos), 47. Zderadička (Dostál, Kalla), 59. Schildhabel (Keszi, Fortelka) – 1. Hrdlička (Mála, Kýhos), 49. Sýkora (Vošta, Gevorkian)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Matula, Keller – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Zderadička, Kalla, Záleský – Fortelka, Schildhabel, Keszi
HC Draci Bílina: Spěšný – Polák (A), Fryč, Jirkovský, Běhula, Fučík, Vošta, Kuncl – Hrdlička, Böhm ©, Gevorkian – Kýhos (A), Sýkora, Mála – Doležal, Lenart, Vykouk

Ze začátku utkání to nevypadalo, že by Řisuty měly vyhrát rozdílem pěti branek. Po půl minutě hry totiž musel Ilašenko lovit puk ze sítě po přesné trefě Lukáše Hrdličky. Buldoci se ale nevzdali a soupeři to vrátili i s úroky. Ondřej KRPATA si z pravé strany najel před branku a backhandovou střelou překonal Spěšného v brance Bíliny. Odpovědět za hosty mohl přesně o dvě minuty později František Mála, ten tváří v tvář s Ilašenkem selhal, skóre se tedy měnilo až po dalším útoku Řisut. Znovu to byla dvojice Krpata – Vyskočil, která po první brance zařídila i tuto. Krpata navezl puk po pravé straně do útočného pásma, jeho střela byla vyražena přesně na hokejku Davida VYSKOČILA, jehož dorážka skončila mezi betony gólmana. Ilašenko se blýskl dalším zákrokem proti Málovi, ten zůstal sám za obránci, brankář jeho střelu vykopl betonem. V závěru první části hry se ke střele z levého kruhu dostal Matěj Kos, puk ještě tečoval Tomáš BABICKÝ, brankář byl bez šance, do kabin se tedy šlo za stavu 3:1.

Zanedlouho po začátku druhé části hry byl za podražení vyloučen Ilašenko a Draci měli k dispozici přesilovou hru, kterou nevyužili. Samou výhodu měly i Řisuty, ale největší šanci si v těchto dvou minutách vypracovali hosté, když Procházka vystřelil po pasu z pravé strany, Ilašenko skvěle na poslední chvíli vykopl kotouč těsně před brankovou čarou. Po uplynutí poloviny třetiny se Buldoci prosadili počtvrté, konkrétně to byla kladenská spolupráce. Ta začla u Dominik Havelky, ten přihrál Keszimu. Ten vyvezl puk do útočného pásma, přidržel puk, na levé straně našel Krešimira SCHILDHABLA, který z následné střely překonal brankáře. Po přihrávce Zderadičky mohl zvýšit na 5:1 Jiří Kalla, jeho střela ale skončila na břevně. Na konci periody Fortelka dostal přihrávku před branku, již se připravoval puk uklidit do branky, na poslední chvíli mu v tom zabránil Spěšný.

Po třech minutách hry v poslední třetině byl vyloučen Filip Zderadička a hosté měli šanci ještě něco s vývojem utkání udělat. Tak však neučinili a tak Řisuty rozhodly. Nejdříve se ještě v oslabení trefil podruhé v utkání a sezóně David VYSKOČIL, minutu poté se prosadil Filip ZDERADIČKA půl minuty poté, co vyjel z trestné lavice. Za dvě minuty našla odpověď na branky Buldoků nová akvizice hostů, tedy Ondřej SÝKORA. Minutu a půl před koncem ještě upravil na konečných 7:2 po přihrávce Kesziho Krešimir SCHILDHABEL.

13.12. v 21:40 |

Aktuality

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák