TJ HC Řisuty VS. HC Děčín
41. KOLO // 17:00 23.2., ZS Slaný

Buldoci si smlsli na Dracích

Buldoci si smlsli na Dracích

Ve středu večer se v rámci 25. kola druhé ligy střetly dva celky, které měly nejhorší formu, co se posledních pěti zápasů týče. Bílina se sice dostala do vedení již v první minutě, Řisuty se však dokázaly probrat a svému soupeři nasázeli sedm gólů.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky
: 3. Krpata (Vyskočil), 6. Vyskočil (Krpata), 17. Babický (Kos), 31. Schildhabel (Keszi, Havelka), 46. Vyskočil (Kos), 47. Zderadička (Dostál, Kalla), 59. Schildhabel (Keszi, Fortelka) – 1. Hrdlička (Mála, Kýhos), 49. Sýkora (Vošta, Gevorkian)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Matula, Keller – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Zderadička, Kalla, Záleský – Fortelka, Schildhabel, Keszi
HC Draci Bílina: Spěšný – Polák (A), Fryč, Jirkovský, Běhula, Fučík, Vošta, Kuncl – Hrdlička, Böhm ©, Gevorkian – Kýhos (A), Sýkora, Mála – Doležal, Lenart, Vykouk

Ze začátku utkání to nevypadalo, že by Řisuty měly vyhrát rozdílem pěti branek. Po půl minutě hry totiž musel Ilašenko lovit puk ze sítě po přesné trefě Lukáše Hrdličky. Buldoci se ale nevzdali a soupeři to vrátili i s úroky. Ondřej KRPATA si z pravé strany najel před branku a backhandovou střelou překonal Spěšného v brance Bíliny. Odpovědět za hosty mohl přesně o dvě minuty později František Mála, ten tváří v tvář s Ilašenkem selhal, skóre se tedy měnilo až po dalším útoku Řisut. Znovu to byla dvojice Krpata – Vyskočil, která po první brance zařídila i tuto. Krpata navezl puk po pravé straně do útočného pásma, jeho střela byla vyražena přesně na hokejku Davida VYSKOČILA, jehož dorážka skončila mezi betony gólmana. Ilašenko se blýskl dalším zákrokem proti Málovi, ten zůstal sám za obránci, brankář jeho střelu vykopl betonem. V závěru první části hry se ke střele z levého kruhu dostal Matěj Kos, puk ještě tečoval Tomáš BABICKÝ, brankář byl bez šance, do kabin se tedy šlo za stavu 3:1.

Zanedlouho po začátku druhé části hry byl za podražení vyloučen Ilašenko a Draci měli k dispozici přesilovou hru, kterou nevyužili. Samou výhodu měly i Řisuty, ale největší šanci si v těchto dvou minutách vypracovali hosté, když Procházka vystřelil po pasu z pravé strany, Ilašenko skvěle na poslední chvíli vykopl kotouč těsně před brankovou čarou. Po uplynutí poloviny třetiny se Buldoci prosadili počtvrté, konkrétně to byla kladenská spolupráce. Ta začla u Dominik Havelky, ten přihrál Keszimu. Ten vyvezl puk do útočného pásma, přidržel puk, na levé straně našel Krešimira SCHILDHABLA, který z následné střely překonal brankáře. Po přihrávce Zderadičky mohl zvýšit na 5:1 Jiří Kalla, jeho střela ale skončila na břevně. Na konci periody Fortelka dostal přihrávku před branku, již se připravoval puk uklidit do branky, na poslední chvíli mu v tom zabránil Spěšný.

Po třech minutách hry v poslední třetině byl vyloučen Filip Zderadička a hosté měli šanci ještě něco s vývojem utkání udělat. Tak však neučinili a tak Řisuty rozhodly. Nejdříve se ještě v oslabení trefil podruhé v utkání a sezóně David VYSKOČIL, minutu poté se prosadil Filip ZDERADIČKA půl minuty poté, co vyjel z trestné lavice. Za dvě minuty našla odpověď na branky Buldoků nová akvizice hostů, tedy Ondřej SÝKORA. Minutu a půl před koncem ještě upravil na konečných 7:2 po přihrávce Kesziho Krešimir SCHILDHABEL.

13.12. v 21:40 |

Aktuality

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák