MOSTEČTÍ LVI VS. TJ HC Řisuty
4. KOLO // 17:30 22.9., ZS Most

Ve středu proti Bílině

Další týdenní pauza je téměř za námi, to znamená, že Řisuty znovu budou hrát druhou ligu. Tentokrát se na domácím ledě představí proti hokejistům Bíliny.

Proti Drakům byli Buldoci v loňské sezóně stoprocentní, se skóre 25:12 totiž brali ze čtyř vzájemných zápasů všech 12 bodů. Letos je však vše jinak. Řisuty nehrají ideálně a to se ukázalo i v zápasech s Bílinou, které oba prohrály. Doma 2:4, venku pak 4:6.

V posledním kole Řisuty cestovaly směrem na sever, konkrétně tedy do Děčína, kde vyzvaly místní Medvědy. Po slušném startu propadly v první třetině a nakonec si odvezly porážku 2:4. Tým již v tomto utkání posílil Michail Potěchin, více posil bude oznámeno v budoucích dnech/týdnech. S týmem dnes znovu trénoval Michal Fortelka, který vynechal zápas s Děčínem kvůli poraněnému ramenu ze zápasu s Trutnovem, s týmem byl také Jiří Kalla.

Bílina sice začala sezónu dobře, v posledních zápasech se jí však vůbec nedaří. Z posledních pěti zápasů mají dokonce vůbec nejhorší formu z celé skupiny západ. Tento zápas také znamená to, že se do Řisut znovu vrátí Petr Kail, tentokrát však v dresu soupeře. Jak již bylo zmíněno, z posledních pěti zápasů má Bílina nejhorší bilanci v soutěži. Postupně prohrála s Jabloncem 1:6, s Kobrou 5:7, v Sokolově 5:8, doma s Trutnovem 3:4 v prodloužení a v posledním kole V Děčíně 3:6.

Poslední zápas Draků:

HC Draci Bílina – HC Děčín 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
: 11. Mála (Kýhos, Hrdlička), 30. Mála (Hrdlička, Polák), 56. Mála (Hrdlička) – 24. Zdvořáček (Kaltenböck, Sladkovský), 27. Zajan (Volráb, Hašek), 27. Sladkovský (Macek, Oliverius), 38. Chmel (Vacek, Faigl), 57. Volráb (Oliverius, Kaltenböck), 60. Oliverius (Volráb, Hašek)
HC Draci Bílina: Michajlov (58. Kurakou) – Polák, Fryč, Jirkovský, Brettschneider, Fučík, Vošta, Kuncl – Hrdlička, Kolíček, Kail – Procházka, Böhm, Gevorkian – Kýhos, Mical, Mála – Doležal, Vykouk

Bodově Draky vedou hlavně tři hráči. František Mála má 31 bodů, (21+10), Vladimír Kýhos 30 (12+18) a třetí je Lukáš Hrdlička s 26 body (5+21).

Jak již bylo zmíněno, Řisuty ani jednou v letošním ročníku druhé ligy nedokázaly Bílinu porazit. V obou případech prohrály o dvě branky. V posledním zápase, který se hrál prvního listopadu Buldoci prohrávali 1:3, skóre však dokázali srovnat na 4:4. Pět minut před koncem však rozhodl Gevorkian, výhru Bíliny potvrdil ještě deset sekund před koncem Kuncl.

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)
: 13. Bohm (Komínek, Procházka), 19. Hrdlička (Kýhos), 19. Doležal (Fučík, Gevorkian), 32. Jirkovský (Procházka, Mical), 56. Gevorkian (Mical, Doležal), 60. Kuncl (Fučík) – 5. Janeček (Kalla), 23. Schildhabel (Keszi, Krpata), 35. Keszi (Kužel, Kos), 54. Fortelka (Kalla, Havelka)

HC Draci Bílina: Odložilík (Kurakou), Fryč, Jirkovský, Brettschnaider, Kolíček, Fučík, Kuncl, Hrdlička, Komínek, Procházka, Bohm, Gevorkian, Kýhos, Mical, Mála, Doležal, Lenart
TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr), Babický, Kužel, Havelka, Bílek, Keller, Petržílka, Zderadička, Krpata, Kos, Keszi, Fortelka, Janeček, Kalla, Hampe, Schildhabel, Kail, Choc

Utkání začíná ve středu v 18:00, Vy jej můžete sledovat buď na zimním stadionu ve Slaném, nebo pomocí online přenosu.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák