TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Další prohra v Děčíně

Oproti minulému zápasu s Trutnovem hrály Řisuty v Děčíně s rozšířenou sestavou. Například o Schildhabela, Kesziho či Kellera. Poprvé navíc v dresu Buldoků nastoupil Michail Potěchin, který naposledy působil v Polsku.

Buldoci měli skvělý start do utkání. již po čtyřech minutách se dostal do samostatného úniku Vincent Keszi, na Lavingera však nevyzrál. Následoval delší tlak, další větší šanci si však vypracovali domácí. Macek číhal před brankou Švihálka a tečoval ve vzduchu puk, právě Švihálek vyrazil. Poté se již skóre měnilo poprvé. V desáté minutě si Dominik HAVELKA převzal kotouč ve vlastním pásmu, dostal se s ním do levého kruhu a přesně zakončil na zadní tyč, 0:1! Šanci na zvýšení skóre měl o pár minut poté Vincent Keszi, po střele z pravé strany znovu zasáhl Lavinger. A když nedali gól Buldoci, tak tak učinili Medvědi. Z nenápadné akce se prosadil po přihrávce Vacka Tomáš Faigl. Po obdržené brance byly Řisuty v problémech, byl totiž vyloučen Keller a domácí měli k dispozici přesilovou hru, tu naštěstí nevyužili. Poté se do potyčky před brankou Švihálka dostali Ondřej Hříbal a nová akvizice Řisut, Michail Potěchin. Oba dostali dvě minuty na trestné lavici. Pár sekund před sirénou Lavinger povyjel z branky a chyboval. K volnému puku se dostal jeden z Buldoků, ten odkrytou klec netrefil.

Ve druhé třetině se domácí herně zvedli a ukázali, proč tuto sezónu patří mezi nejlepší celky soutěže. Neuběhly ani čtyři minuty a už vedli, když Roman Navarra uklidil puk do sítě po pasu Baránka. Zanedlouho poté to již bylo o dvě branky, když se prosadil střelou z prvního dotyku Pavel Zajan. Autor druhé branky šel půl minuty po třetím gólu Medvědů na trestnou lavici za hákování, následovná přesilová hra neznamenala žádnou větší šanci pro Řisuty. Po přelomu poloviny třetiny se hned do dvou šancí v rychlém sledu dostal Adam Choc, v obou případech zasáhl Lavinger, Choc tak na svůj první bod v dresu Řisut stále čeká. Jaroslav Hašek poté zužitkoval chybu obrany Řisut na jedničku, jeho střela totiž šla přímo mezi betony Švihálka. Deset sekund po obdržené brance vyl vyloučen Jiří Dostál, ani tato přesilová hra Děčína neznamenala nebezpečí pro hostující branku.

Poslední třetinu začal mezi třemi tyčemi hostující branky Jan Ilašenko, který nahradil Jiřího Švihálka. Přesně dvě minuty po začátku periody zakončil kladenskou souhru po ose Schildhabel – Keszi zakončil Petr PATYK. Buldoci tedy prohrávali už jen o dvě branky a byli zpět v zápase. Nově příchozí Ilašenko poté skvěle zakročil proti Navarrovi, který na něj jel úplně sám, udržel tedy Řisuty ve hře. Své útočné snažení však svěřenci Martina Procházky museli na chivlku odložit, David Vyskočil fauloval a odypkával si trest. Během přesilové hry si domácí snad poprvé v početní výhodě dokázali vypracovat gólovou šanci. To když Zajan před Honzou Ilašenkem tečoval střelu od modré, jeho beton byl proti. Jan Kaltenböck byl následně vyloučen dokonce na pět minut plus do konce utkání za úder do hlavy a oblasti krku. Řisuty měly velikou šanci na snížení skóre, Medvědi však skvěle bránili a po celou dobu oslabení nenechali Buldoky jít do větší šance. Děčín se do konce utkání již ubránil a tři body tedy zůstaly na severu Čech.

HC Děčín – TJ HC Řisuty 4:2 (1:1; 3:0; 0:1)
: 17. Faigl (Vacek, Macek), 24. Navarra (Baránek), 27. Zajan (Hašek, Málek), 35. Hašek – 10. Havelka (Dostál), 42. Patyk (Schildhabel, Kes­zi)

HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Chmel, Molnár, Zdvořáček – Zajan, Volráb, Macek – Faigl, Oliverius, Chovanec – Chmelař, Vacek, Hašek – Kopta, Baránek, Navarra
TJ HC Řisuty: Švihálek (41. Ilašenko) – Dostál, Kužel, Havelka, Zderadička, Potěchin, Petržílka, Keller – Patyk, Kos, Vyskočil – Záleský, Hampl, Schildhabel – Choc, Keszi.

Další utkání sehrají Řisuty příští středu, kdy v rámci 25. kola přivítají ve Slaném Bílinu.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák