HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Na úvod druhé poloviny soutěže do Děčína

Druhá liga západ má za sebou (kromě dvou zápasů) první polovinu. Řisuty jsou stále poslední, za to Děčín se pořád drží v popředí tabulky.

Buldoci chtěli po prohře s Vrchlabím zlepšit svou pověst v Trutnově, jenže tam po solidním výkonu padli vinou branky v předposlední minutě. Nutno dodat, že Řisuty v tomto utkání hrály pouze se sedmi útočníky, kterým v útočné fázi pomáhali Petržílka se Zderadičkou, druhý jmenovaný navíc první branku svého týmu vstřelil sám.

Děčín po skvělém vstupu do sezóny sice trochu ubral z plynu, stále se však pohybuje na předních příčkách, konkrétně na třetí. Pro Medvědy to bude první utkání v prosinci, poslední zápas proti Trutnovu totiž hráli ještě v prosinci a prohráli, stejně jako Řisuty, 3:4, avšak po nájezdech. Tomuto zápasu předcházely ještě dvě prohry. Ve Vrchlabí (1:2) a na Kobře (2:5).

Poslední utkání Děčína:

HC Děčín – HC Trutnov 3:4 sn. (2:1; 1:2; 0:0 – 0:0)
: 8. Chytráček (Zahradník, Fedulov), 22. Zahradník (Fedulov, Bezděk), 31. Smékal (Chytráček, Suvorov), rozh. náj. Chytráček
HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Tenkrát B., Chmel, Vaněk, Molnár (A) – Zajan, Sladkovský, Volráb – Fojt, Faigl, Oliverius © – Chovanec, Chmelař, Vacek R. – Hašek (A), Kopta, Amirov

Děčínští mají v týmu dva z nejvíce bodujících hráčů v celé soutěži. Po čtrnácti kolech byl dokonce první Michal Oliverius, ten měl na kontě 25 bodů za sedm gólů a 18 asistencí, pár míst za ním byl Daniel Volráb s devíti brankami a čtrnácti asistencemi. Jako třetí byl Jaroslav Hašek, ten se jako nejlepší střelec týmu prosadil třináctkrát a k tomu přidal šest gólových nahrávek.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo na stadionu ve Slaném a Buldoci v něm překvapivě zvítězili, když v poslední třetině dorovnali skóre a nakonec dokázali zvítězit na nájezdy.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 4:3 sn. (1:1; 0:1; 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Janeček (Havelka, Fortelka), 50. Schildhabel, 53. Kos (Babický, Kružík), rozh. náj. Babický – 9. Volráb, 31. Chovanec (Kopta), 45. Vacek (Oliverius)

TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Keller, Dostál – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Fortelka, Janeček, Náprstek – Hampl, Kalla, Kail – Schildhabel, Vildumetz, Keszi
HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Hříbal – Chmel, Kaltenböck – Balcar, Loukota – Vacek, Baranek, Hašek (A) – Volráb, Zajan, Amirov – Oliverius ©, Chovanec, Kopta – Chmelař

Utkání začíná zítra v 18:00, Vy jej můžete sledovat buď na zimním stadionu v Děčíně, nebo pomocí online přenosu.

foto: Roman Mareš

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák