TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Řisuty prohrávají s Vrchlabím

Poslední listopadový zápas nedopadl pro Buldoky dobře. Po vyrovnaném zápase padli s Vrchlabím 2:5. Do týmu se po zranění vrátili Kužel s Vyskočilem, naopak chyběli Náprstek a Janeček. První jmenovaný má po zápase s Kobrou problém se žebry, Janeček odešel do Francie.

Hned po minutě hry mohl Patyk poslat svůj tým do vedení, překonal sice brankáře, střelu však zastavila tyč. Uběhly dvě minuty a třicet sekund a hosté skórovali. Puk se odrazil mezi kruhy, kde se ho zmocnil Filip Moník, jehož následná střela překonala brankáře. Ilašenko si vedl lépe o čtyři minuty později, když skvěle zakročil proti střele Šťastného nad beton svou lapačkou. Do velké příležitosti se dostal po tečované přihrávce Havelky Krpata, ten tváří v tvář s brankářem neuspěl, Jelínek zasáhl svým levým betonem. Po špatném střídání domácích se do samostatného úniku dostal Miškovský, ten na Ilašenka nevyzrál. Poté se však ke kotouči dostal Patrik Urban. Ten si jej zpracoval a překonal gólmana. O dvě minuty později mohl navýšit vedení svého týmu Filip v přesilové hře, Dostál na poslední chvíli zakročil.

Ve druhé třetině bylo k vidění hned šest vyloučení, pět z toho na straně Vrchlabí, Řisuty dokázaly využít dvě. Nejdříve šel na trestnou lavici Ján Niko, tato výhoda ještě šanci pro domácí celek nepřinesla. Poté se hned do několika šancí dostala dvojice Patyk – Schildhabel. Nejnebezpečnější byla ta poslední, když Druhý jmenovaný našel z levé strany před brankou Patyka. Ten vystřelil z první, střela mu však nesedla a Jelínek na poslední chvíli dokázal vyrazit nohou. Ani následná přesilová hra po vyloučení Tomáše Jirků šanci pro Buldoky neznamenala. Vildumetz se ve 33. minutě dostal do nájezdu na brankáře, trefil jen pravou tyč hostující branky. Hosté již v následujících minutách doplatili na svou nekázeň. Pouze minuta a půl dělila vyloučení Oppelta a Moníka, toho Řisuty využily na jedničku. Ve výhodě pět na tři se nejprve po přiklepnutí Matěje Kosa trefil Ondřej KRPATA, poté si pas z levé strany zpracoval Petr PATYK, který překonal Jelínka střelou k pravé tyči. Necelou minutu po gólu dostal dvě minuty Bílek za držení, domácí se ubránili a navíc minutu před koncem periody byl vyloučen znovu Ján Niko.

Pár vteřin po skončení svého trestu se dostal k puku právě Ján Niko. Po pasu z levé strany uklidil puk k levé tyčce. Poté se nic zajímavého nedělo až do přelomu poloviny třetiny. To byl Babický jasně faulován, rozhodčí však nepískal. Také proto Babickému došly nervy a vyjel tak na Tržického, dostal za to dvě minuty. Právě Tržický ho následoval, rozhodčí ho nakonec vyloučili. Pět minut před koncem korunoval svůj skvělý výkon brankou Tomáš Šťastný a po vyloučení Patyka se ještě v přesilovce od modré čáry trefil David Pojkar, který upravil na konečných 2:5.

TJ HC Řisuty – HC Stadion Vrchlabí 2:2 (0:2; 2:0; 0:3)
: 37. Krpata (Babický, Kos), 38. Patyk (Vildumetz, Havelka) – 3. Moník (Chalupa), 15. Urban (Mišovský, Pšurný), 43. Niko (Šťastný), 56. Šťastný (Filip), 59. Pojkar (Urban, Pšurný)

TJ HC Řisuty: Ilašenko (Švihálek) – Babický, Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Schildhabel, Patyk, Vildumetz – Fortelka, Hampl, Záleský – Choc
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Tržický, Niko, Pojkar, Jirků (A), Matějček, Kerekanič – Procházka, Filip ©, Šťastný – Miškovský, Urban, Pšurný – Oppelt, Šimoníček, Bláha (A) – Chalupa, Šlaicher, Moník

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák