HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
26. KOLO // 17:00 16.12., ZS Dvůr Králové

Řisuty prohrávají s Vrchlabím

Poslední listopadový zápas nedopadl pro Buldoky dobře. Po vyrovnaném zápase padli s Vrchlabím 2:5. Do týmu se po zranění vrátili Kužel s Vyskočilem, naopak chyběli Náprstek a Janeček. První jmenovaný má po zápase s Kobrou problém se žebry, Janeček odešel do Francie.

Hned po minutě hry mohl Patyk poslat svůj tým do vedení, překonal sice brankáře, střelu však zastavila tyč. Uběhly dvě minuty a třicet sekund a hosté skórovali. Puk se odrazil mezi kruhy, kde se ho zmocnil Filip Moník, jehož následná střela překonala brankáře. Ilašenko si vedl lépe o čtyři minuty později, když skvěle zakročil proti střele Šťastného nad beton svou lapačkou. Do velké příležitosti se dostal po tečované přihrávce Havelky Krpata, ten tváří v tvář s brankářem neuspěl, Jelínek zasáhl svým levým betonem. Po špatném střídání domácích se do samostatného úniku dostal Miškovský, ten na Ilašenka nevyzrál. Poté se však ke kotouči dostal Patrik Urban. Ten si jej zpracoval a překonal gólmana. O dvě minuty později mohl navýšit vedení svého týmu Filip v přesilové hře, Dostál na poslední chvíli zakročil.

Ve druhé třetině bylo k vidění hned šest vyloučení, pět z toho na straně Vrchlabí, Řisuty dokázaly využít dvě. Nejdříve šel na trestnou lavici Ján Niko, tato výhoda ještě šanci pro domácí celek nepřinesla. Poté se hned do několika šancí dostala dvojice Patyk – Schildhabel. Nejnebezpečnější byla ta poslední, když Druhý jmenovaný našel z levé strany před brankou Patyka. Ten vystřelil z první, střela mu však nesedla a Jelínek na poslední chvíli dokázal vyrazit nohou. Ani následná přesilová hra po vyloučení Tomáše Jirků šanci pro Buldoky neznamenala. Vildumetz se ve 33. minutě dostal do nájezdu na brankáře, trefil jen pravou tyč hostující branky. Hosté již v následujících minutách doplatili na svou nekázeň. Pouze minuta a půl dělila vyloučení Oppelta a Moníka, toho Řisuty využily na jedničku. Ve výhodě pět na tři se nejprve po přiklepnutí Matěje Kosa trefil Ondřej KRPATA, poté si pas z levé strany zpracoval Petr PATYK, který překonal Jelínka střelou k pravé tyči. Necelou minutu po gólu dostal dvě minuty Bílek za držení, domácí se ubránili a navíc minutu před koncem periody byl vyloučen znovu Ján Niko.

Pár vteřin po skončení svého trestu se dostal k puku právě Ján Niko. Po pasu z levé strany uklidil puk k levé tyčce. Poté se nic zajímavého nedělo až do přelomu poloviny třetiny. To byl Babický jasně faulován, rozhodčí však nepískal. Také proto Babickému došly nervy a vyjel tak na Tržického, dostal za to dvě minuty. Právě Tržický ho následoval, rozhodčí ho nakonec vyloučili. Pět minut před koncem korunoval svůj skvělý výkon brankou Tomáš Šťastný a po vyloučení Patyka se ještě v přesilovce od modré čáry trefil David Pojkar, který upravil na konečných 2:5.

TJ HC Řisuty – HC Stadion Vrchlabí 2:2 (0:2; 2:0; 0:3)
: 37. Krpata (Babický, Kos), 38. Patyk (Vildumetz, Havelka) – 3. Moník (Chalupa), 15. Urban (Mišovský, Pšurný), 43. Niko (Šťastný), 56. Šťastný (Filip), 59. Pojkar (Urban, Pšurný)

TJ HC Řisuty: Ilašenko (Švihálek) – Babický, Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Schildhabel, Patyk, Vildumetz – Fortelka, Hampl, Záleský – Choc
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Tržický, Niko, Pojkar, Jirků (A), Matějček, Kerekanič – Procházka, Filip ©, Šťastný – Miškovský, Urban, Pšurný – Oppelt, Šimoníček, Bláha (A) – Chalupa, Šlaicher, Moník

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

30.11. Odchody z týmu - Tým v posledních dnech/týdnech opustili dva hráči. Tím prvním je Petr Kail, který šel do Bíliny. Druhým hráčem je zároveň druhý nejlepší střelec Řisut v této sezóně, Petr Janeček, ten zamířil do Francie (Chambéry).

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák