HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Ve středu proti Vrchlabí

Řisuty se ve středu v rámci dohrávky 21. kola setkají s HC Vrchlabí. Na tohoto soupeře nemají dobré vzpomínky – naposledy jej v základní hrací době dokázali porazit v roce 2014.

Tuto sezónu toho Buldokům příliš nevychází. V základní hrací době dokázali vyhrát pouze třikrát, to dvakrát proti Dvoru Králové (3:1 a 4:1) a fotbalovým skóre s Trutnovem (1:0). K tomu přidali ještě tři výhry po nájezdech s Děčínem (4:3) a s pražskou Kobrou (6:5 a 5:4). Navíc jsou až na poslední pozici, tři body za Mostem. Navíc je v minulém týdnu definitivně opustil Petr Kail, který se po necelém půl roce s Buldoky přesunul do Bíliny, kde již působil v sezóně 2012/13.

Tým z Krkonoš je po necelé polovině soutěže lehce za očekáváním. Je na páté pozici za Jabloncem, Děčínem, Sokolovem a Kobrou a jednu pozici před svým rivalem z Trutnova. Velkým překvapením je, že Vrchlabí v této sezóně již třikrát padlo proti nováčkům. Jednou proti Dvoru Králové (3:5) a dvakrát s Letňany (3:6 a 1:8). Naopak dokázali jednou porazit Jablonec (4:3) a v posledním kole taktéž Děčín (2:1).

Jak již bylo zmíněno, HC Stadion v posledním utkání dokázal přehrát Děčín. Na vlastním stadionu o tom rozhodly první dvě třetiny, ve které padly všechny branky, Vrchlabí tedy slavilo výhru 2:1.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 2:1 (1:0; 1:1; 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Bláha (Pojkar, Jirků), 29. Bláha (Šťastný, Filip) – 29. Oliverius (Zajan)
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Niko, Pojkar, Jirků (A), Erban, Chleborád – Chalupa, Filip ©, Šťastný, Moník, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Mach, Kerekanič, Krsek

Nejlepším střelcem je s deseti zásahy Ondřej Krpata, za ním je Petr Janeček se sedmi góly, tomu dýchá na záda jeho parťák z formace, Michal Fortelka se sedmi trefami. Nejvíce asistenci posbíral kapitán celku Matěj Kos, konkrétně devět. Za ním je jeho asistent Tomáš Babický s osmi gólovými přihrávkami. Třetí je Ondřej Hampl se sedmi asistencemi.

Střelecké tabulky severočechů vedou Daniel MiškovskýPatrikem Maďarem, oba mají na svém kontě 10 branek. Za nimi je Tomáš Šťastný, ten má o gól méně. Nejlepší nahrávač je Patrik Urban, ten má 19 asistencí, za ním jsou Michal Pšurný a Filip Martin, kteří mají 17, respektive 14 gólových nahrávek.

Vzájemným utkáním těchto dvou soupeřů jasně vládne Vrchlabí. Buldoci totiž dokázali poslední utkání v základní hrací době vyhrát V listopadu 2014. Od té doby HC Stadion vyhrál sedm z osmi utkání. Jedno, konkrétně v prosinci 2015 prohrál ve Slaném 3:2 v prodloužení, o výhře Řisut tehdy rozhodl Matěj Kos.

Poslední zápas se odehrál v Krkonoších. Středočeši dlouho drželi šanci na body, po brankách Filipa a Šimoníčka ze závěru utkání nakonec odešli poraženi 3:5.

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 5:3 (1:0; 2:1; 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Filip, Abraham), 25. Šimoníček (Bláha), 40. Filip (Moník, Maďar), 57. Filip (Urban, Šťastný), 59. Šimoníček (Bláha, Pojkar) – 26. Keller (Záleský), 45. Babický (Krpata, Kos), 55. Krpata (Babický, Náprstek)

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Abraham, Chleborád, Niko, Matějček, Pojkar, Moník, Erban – Maďar, Filip, Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Kerekanič, Krsek, Mach
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Keller, Dostál, Havelka, Bílek, Babický, Kužel, Petržílka – Krpata, Kos ©, Náprstek, Fortelka, Janeček, Záleský, Vildumetz, Hampl, Kalla, Kail, Choc (15:07:01)

Utkání začíná ve středu 29.11. v 18:00 na zimním stadionu ve Slaném, online přenos.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák