HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
26. KOLO // 17:00 16.12., ZS Dvůr Králové

Ve středu proti Vrchlabí

Řisuty se ve středu v rámci dohrávky 21. kola setkají s HC Vrchlabí. Na tohoto soupeře nemají dobré vzpomínky – naposledy jej v základní hrací době dokázali porazit v roce 2014.

Tuto sezónu toho Buldokům příliš nevychází. V základní hrací době dokázali vyhrát pouze třikrát, to dvakrát proti Dvoru Králové (3:1 a 4:1) a fotbalovým skóre s Trutnovem (1:0). K tomu přidali ještě tři výhry po nájezdech s Děčínem (4:3) a s pražskou Kobrou (6:5 a 5:4). Navíc jsou až na poslední pozici, tři body za Mostem. Navíc je v minulém týdnu definitivně opustil Petr Kail, který se po necelém půl roce s Buldoky přesunul do Bíliny, kde již působil v sezóně 2012/13.

Tým z Krkonoš je po necelé polovině soutěže lehce za očekáváním. Je na páté pozici za Jabloncem, Děčínem, Sokolovem a Kobrou a jednu pozici před svým rivalem z Trutnova. Velkým překvapením je, že Vrchlabí v této sezóně již třikrát padlo proti nováčkům. Jednou proti Dvoru Králové (3:5) a dvakrát s Letňany (3:6 a 1:8). Naopak dokázali jednou porazit Jablonec (4:3) a v posledním kole taktéž Děčín (2:1).

Jak již bylo zmíněno, HC Stadion v posledním utkání dokázal přehrát Děčín. Na vlastním stadionu o tom rozhodly první dvě třetiny, ve které padly všechny branky, Vrchlabí tedy slavilo výhru 2:1.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 2:1 (1:0; 1:1; 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Bláha (Pojkar, Jirků), 29. Bláha (Šťastný, Filip) – 29. Oliverius (Zajan)
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Niko, Pojkar, Jirků (A), Erban, Chleborád – Chalupa, Filip ©, Šťastný, Moník, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Mach, Kerekanič, Krsek

Nejlepším střelcem je s deseti zásahy Ondřej Krpata, za ním je Petr Janeček se sedmi góly, tomu dýchá na záda jeho parťák z formace, Michal Fortelka se sedmi trefami. Nejvíce asistenci posbíral kapitán celku Matěj Kos, konkrétně devět. Za ním je jeho asistent Tomáš Babický s osmi gólovými přihrávkami. Třetí je Ondřej Hampl se sedmi asistencemi.

Střelecké tabulky severočechů vedou Daniel MiškovskýPatrikem Maďarem, oba mají na svém kontě 10 branek. Za nimi je Tomáš Šťastný, ten má o gól méně. Nejlepší nahrávač je Patrik Urban, ten má 19 asistencí, za ním jsou Michal Pšurný a Filip Martin, kteří mají 17, respektive 14 gólových nahrávek.

Vzájemným utkáním těchto dvou soupeřů jasně vládne Vrchlabí. Buldoci totiž dokázali poslední utkání v základní hrací době vyhrát V listopadu 2014. Od té doby HC Stadion vyhrál sedm z osmi utkání. Jedno, konkrétně v prosinci 2015 prohrál ve Slaném 3:2 v prodloužení, o výhře Řisut tehdy rozhodl Matěj Kos.

Poslední zápas se odehrál v Krkonoších. Středočeši dlouho drželi šanci na body, po brankách Filipa a Šimoníčka ze závěru utkání nakonec odešli poraženi 3:5.

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 5:3 (1:0; 2:1; 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Filip, Abraham), 25. Šimoníček (Bláha), 40. Filip (Moník, Maďar), 57. Filip (Urban, Šťastný), 59. Šimoníček (Bláha, Pojkar) – 26. Keller (Záleský), 45. Babický (Krpata, Kos), 55. Krpata (Babický, Náprstek)

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Abraham, Chleborád, Niko, Matějček, Pojkar, Moník, Erban – Maďar, Filip, Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Kerekanič, Krsek, Mach
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Keller, Dostál, Havelka, Bílek, Babický, Kužel, Petržílka – Krpata, Kos ©, Náprstek, Fortelka, Janeček, Záleský, Vildumetz, Hampl, Kalla, Kail, Choc (15:07:01)

Utkání začíná ve středu 29.11. v 18:00 na zimním stadionu ve Slaném, online přenos.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

30.11. Odchody z týmu - Tým v posledních dnech/týdnech opustili dva hráči. Tím prvním je Petr Kail, který šel do Bíliny. Druhým hráčem je zároveň druhý nejlepší střelec Řisut v této sezóně, Petr Janeček, ten zamířil do Francie (Chambéry).

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák