HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Třetí výhra nad Kobrou v sezóně!

Se šňůrou sedmi venkovních utkání bez bodu jeli Buldoci na horkou půdu Kobry Praha, kterou dokázali před včerejším zápasem v tomto soutěžním ročníku již dvakrát porazit. A to se podařilo znovu!

Řisuty vstoupily do utkání aktivně, do žádné větší příležitosti se však nedostaly. Oba týmy v tomto utkání podrželi brankáři, tedy Mouček s Ilašenkem. Druhý jmenovaný se poznamenal skvělým zákrokem na konci první třetiny, když betonem vyrazil střelu Tumy, jehož únik neskončil gólem.

Ve druhé třetině dokonce padli i góly. Uběhlo 21 sekund a síť se rozvlnila poprvé, to když střelu Babického z levé strany dorazil do branky Šimon NÁPRSTEK, pro kterého to byla první trefa v této sezóně. Vzápětí měli domácí hokejisté k dispozici přesilovou hru, tu nedokázali využít. Ještě před tím, než se Fortelka vrátil z trestné lavice tak stejným směrem zamířil postupně Roman Verbík a minutu po něm Šteiner. Výhoda dvou hráčů pro Buldoky skončila, o 13 sekund poté dostal za obranu Petr PATYK, ten si poradil s brankářem a zvýšil na 2:0. Asistenci na tomto gólu si připsal i Jan Ilašenko.

Následovaly těžké časy pro Řisuty, protože v rozmezí tří minuty byli vyloučení hned tři hráči. Nejprve Náprstek, poté Kos s Fortelkou. Kobra si ani tentokrát nedokázala poradit se skvělou obranou v čele s brankářem. Poté znovu zamířil na trestnou lavici Roman Verbík, opět za podražení. Střely Matuly, Babického či Kosa se však neujaly. Dvě minuty před koncem prostřední třetiny dostal pas od Tumy Dominik Novák, ten nezaváhal a snížil na 1:2. Jedenáct sekund před sirénou byl ještě vyloučen domácí Jedlička.

Začátek poslední periody byl divoký. Nejprve se trefil hráč Kobry David Skočovský, poté udeřil zpět Krešimir SCHILDHABEL. Ten dostal puk za brankou, dostal se přední a překonal Moučka. Půl minuty po polovině třetiny byl vyloučen Novák za napadení a toho Buldoci využili na jedničku. Nejdříve sice Kos tečoval střelu od modré těsně vedle, to ho však mrzet nemuselo. Bílek vystřelil od modré a puk tečoval Tomáš BABICKÝ do protipohybu gólmana. Doležal poté najel do Ilašenka a toho se zastal Dostál. Oba hráči, tedy Doležal s Dostálem byli vyloučeni za krosček, respektive držení. Zbývala minuta do konce a již to vypadalo, že je rozhodnuto. Mouček vyjel z branky, domácí celek tedy hrál v šesti lidech. Jakub Jedlička snížil na rozdíl jediné branky v čase 59:24 a za necelou půl minutu bylo srovnáno. To když Martin Semrád propálil vše, co mu stálo v cestě.

Prodloužení přineslo dokonce další přesilovou hru pět na tři pro Buldoky, kteří ani tentokrát nedokázali této výhody využít. Ani jeden tým si nedokázal vypracovat žádnou větší šanci na skórování, tak se šlo na nájezdy. Do těch nemohl zasáhnout Tomáš Babický, ten byl totiž sekundu před koncem vyloučen.

Nájezdy přinesly hned deset sérií. Za Řisuty postupně jeli Janeček, Matula, Patyk, Krpata, Kos, Schildhabel, Fortelka, Matějček a Bílek. Ani jeden nedal. Poté si z prostředního kruhu najel před brankáře Dominik HAVELKA, který jako jediný hráč uspěl a vybojoval tak cenný bod navíc.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:5 sn. (0:0; 1:2; 3:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Novák (Tuma), 44. Skočovský (Čurda, Chlapík), 60. Jedlička (Semrád, Kolařík), 60. Semrád (Skočovský, Doležal) – 21. Náprstek (Babický, Kos), 25. Patyk (Babický, Ilašenko), 45. Schildhabel (Janeček), 53. Babický (Bílek), rozh. náj. Havelka

HC Kobra Praha: Mouček (Bílek P.) – Kolařík, Šteiner ©, Semrád, Verbík R., Skočovský, Verbík J., Vacek, Vokurka – Jedlička, Doležal, Hlinka, Novák (A), Kellner, Tuma, Čurda, Matějček (A), Chlapík.
TJ HC Řisuty: Ilašenko (Švihálek) – Babický (A), Petržílka, Dostál, Bílek F., Havelka, Zderadička, Matula – Krpata , Kos ©, Fortelka, Janeček, Záleský, Hampl, Náprstek, Choc, Schildhabel, Patyk.

Fotogalerie ze zápasu zde.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák