HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Buldoci budou chtít porazit Kobru potřetí v řadě

Další utkání druhé ligy sehrají Řisuty v Praze na Braníku, kde sídlí Kobra Praha. Řisuty v posledním kole podlehly silnému Jablonci a zůstali tak na 11. místě. To Kobra se po špatném začátku vzpamatovala a dostala se na čtvrtou pozici.

Pražané od prvního utkání s Buldoky, které prohráli po nájezdech sehráli devět zápasů, z toho hned sedmkrát vyhráli. Podlehli Bílině, poté postupně porazili Dvůr Králové (6:4), Sokolov (8:2), Letňany (8:7 po nájezdech) a Most (7:3). Poté přišla prohra na vlastní půdě s Jabloncem (1:3), kterou následovaly další tři vyhrané utkání nad Vrchlabím (7:2), Trutnovem (5:2) a v posledním kole s Děčínem (5:2).

To Řisuty mají jinou sérii – sérii porážek. Poslední body si připsaly v 15. kole po výhře s Dvorem Králové, následovaly porážky od Sokolova (1:8), Letňan (2:3), Mostu (3:5) a v posledním kole nad již zmíněným Jabloncem (1:8). Touto prohrou zároveň skončila řada čtyř domácích vítězství v řadě.

Poslední utkání Kobry

HC Děčín – HC Kobra Praha 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Hašek (Volráb, Málek), 37. Chmel (Oliverius, Vacek) – 11. Novák (Verbík), 15. Čurda (Chlapík, Skočovský), 54. Semrád (Čurda), 55. Semrád (Verbík), 59. Chlapík (Čurda, Skočovský)
HC Kobra Praha: Bílek – Šteiner, Kolařík, Semrád, Verbík, Vacek L., Skočovský – Jedlička, Hlinka, Doležal – Tuma, Novák, Kellner – Čurda, Matějček, Chlapík

Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je Jakub Jedlička, ten posbíral 22 bodů za 10 branek a 12 asistencí. Jedličkovi dýchají na záda Martin Čurda s dvaceti body (7+13) a Filip Hlinka s body osmnácti (8+10). Nejproduktivnějšími obránci Kobry
jsou Dominik Šteiner a Jakub Verbík, ti mají na svém kontě 11, respektive 7 bodů.

Na straně Řisut vede kanadské bodování stále Ondřej Krpata, ten se trefil desetkrát a na čtyři góly nahrál. Za ním je Petr Janeček, ten si připsal tucet branek a taktéž čtyři asistence. Na třetím místě je hned trio hráčů, kteří mají 10 bodů. Těmi jsou Tomáš Babický (4+6), kapitán Matěj Kos (2+8) a Michal Fortelka (7+3). Mimo Babického jsou nejproduktivnější obránci Dostál s Havelkou, ti mají identické statistiky – 1 gól a 5 asistencí.

Poslední vzájemné utkání:

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:5sn (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Janeček (Vildumetz), 5. Keszi (Vildumetz), 25. Krpata (Náprstek, Kos), 51. Janeček (Fortelka), 57. Fortelka, rozh. náj. Bláha – 14. Hlinka (Jedlička), 28. Šteiner (Novák, Tuma), 41. Tuma (Novák), 50. Kellner (Verbík R.), 58. Novák.

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Dostál, Petržílka, Bílek F., Keller, Havelka, Kužel – Kos ©, Náprstek, Fortelka, Janeček, Hampl, Bláha, Záleský, Vildumetz, Kail, Krpata, Keszi, Choc, Kalla.

HC Kobra Praha: Bílek P. – Semrád, Skočovský, Vokurka, Ryzák, Verbík J., Verbík R., Vacek, Antončík ©, Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner (A), Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Jindra, Slanina.

Utkání můžete sledovat zítra od 18:00 osobně na stadionu v Praze na Braníku, nebo pomocí online přenosu.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák