HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
26. KOLO // 17:00 16.12., ZS Dvůr Králové

Buldoci budou chtít porazit Kobru potřetí v řadě

Další utkání druhé ligy sehrají Řisuty v Praze na Braníku, kde sídlí Kobra Praha. Řisuty v posledním kole podlehly silnému Jablonci a zůstali tak na 11. místě. To Kobra se po špatném začátku vzpamatovala a dostala se na čtvrtou pozici.

Pražané od prvního utkání s Buldoky, které prohráli po nájezdech sehráli devět zápasů, z toho hned sedmkrát vyhráli. Podlehli Bílině, poté postupně porazili Dvůr Králové (6:4), Sokolov (8:2), Letňany (8:7 po nájezdech) a Most (7:3). Poté přišla prohra na vlastní půdě s Jabloncem (1:3), kterou následovaly další tři vyhrané utkání nad Vrchlabím (7:2), Trutnovem (5:2) a v posledním kole s Děčínem (5:2).

To Řisuty mají jinou sérii – sérii porážek. Poslední body si připsaly v 15. kole po výhře s Dvorem Králové, následovaly porážky od Sokolova (1:8), Letňan (2:3), Mostu (3:5) a v posledním kole nad již zmíněným Jabloncem (1:8). Touto prohrou zároveň skončila řada čtyř domácích vítězství v řadě.

Poslední utkání Kobry

HC Děčín – HC Kobra Praha 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Hašek (Volráb, Málek), 37. Chmel (Oliverius, Vacek) – 11. Novák (Verbík), 15. Čurda (Chlapík, Skočovský), 54. Semrád (Čurda), 55. Semrád (Verbík), 59. Chlapík (Čurda, Skočovský)
HC Kobra Praha: Bílek – Šteiner, Kolařík, Semrád, Verbík, Vacek L., Skočovský – Jedlička, Hlinka, Doležal – Tuma, Novák, Kellner – Čurda, Matějček, Chlapík

Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je Jakub Jedlička, ten posbíral 22 bodů za 10 branek a 12 asistencí. Jedličkovi dýchají na záda Martin Čurda s dvaceti body (7+13) a Filip Hlinka s body osmnácti (8+10). Nejproduktivnějšími obránci Kobry
jsou Dominik Šteiner a Jakub Verbík, ti mají na svém kontě 11, respektive 7 bodů.

Na straně Řisut vede kanadské bodování stále Ondřej Krpata, ten se trefil desetkrát a na čtyři góly nahrál. Za ním je Petr Janeček, ten si připsal tucet branek a taktéž čtyři asistence. Na třetím místě je hned trio hráčů, kteří mají 10 bodů. Těmi jsou Tomáš Babický (4+6), kapitán Matěj Kos (2+8) a Michal Fortelka (7+3). Mimo Babického jsou nejproduktivnější obránci Dostál s Havelkou, ti mají identické statistiky – 1 gól a 5 asistencí.

Poslední vzájemné utkání:

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:5sn (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Janeček (Vildumetz), 5. Keszi (Vildumetz), 25. Krpata (Náprstek, Kos), 51. Janeček (Fortelka), 57. Fortelka, rozh. náj. Bláha – 14. Hlinka (Jedlička), 28. Šteiner (Novák, Tuma), 41. Tuma (Novák), 50. Kellner (Verbík R.), 58. Novák.

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Dostál, Petržílka, Bílek F., Keller, Havelka, Kužel – Kos ©, Náprstek, Fortelka, Janeček, Hampl, Bláha, Záleský, Vildumetz, Kail, Krpata, Keszi, Choc, Kalla.

HC Kobra Praha: Bílek P. – Semrád, Skočovský, Vokurka, Ryzák, Verbík J., Verbík R., Vacek, Antončík ©, Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner (A), Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Jindra, Slanina.

Utkání můžete sledovat zítra od 18:00 osobně na stadionu v Praze na Braníku, nebo pomocí online přenosu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

30.11. Odchody z týmu - Tým v posledních dnech/týdnech opustili dva hráči. Tím prvním je Petr Kail, který šel do Bíliny. Druhým hráčem je zároveň druhý nejlepší střelec Řisut v této sezóně, Petr Janeček, ten zamířil do Francie (Chambéry).

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák