TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí
26. KOLO // 17:00 15.12., ZS Slaný

Proti Jablonci vysoká prohra

Proti Jablonci vysoká prohra

Na sobotní zápas s Jabloncem rozhodně nebudou hráči Řisut vzpomínat v dobrém. V mírně oslabené sestavě totiž na svého soupeře vůbec nestačili a podlehli mu 1:8.

Uběhly dvě minuty z první třetiny a už se měnilo skóre. Brokeš z levé strany našel přesným pasem před brankou volného Jiřího Babce, který doklepl puk do branky. Za necelou minutu poté mohl vyrovnat Michal Fortelka po pasu Záleského, toho však skvěle vychytal Hosnedl. Řisuty svou šanci nevyužily, Vlci však ano. Po nahození Matěje Kosa se ke kotouči dostali hosté. Přihrávku z levé strany vyslal do předbrankového prostoru Lukáš Tondr, puk si našel hůl Jakuba Mulače, ten dokázal překonat Švihálka. Minutu po obdržené brance byl vyloučen Tomáš Vildumetz a mohlo být ještě hůře, Buldoci toto oslabení přestáli.

Na přelomu poloviny třetiny se již Vlci dokázali prosadit potřetí díky trefě Lukáše Tondra. Domácí celek měl poté k dispozici minutu v přesilovce pět na tři, v té si nedokázal vytvořit žádnou větší šanci. Další početní výhodu dostali poté, co byl Martin Tondr vyloučen za hrubost. Ani tato přesilová hra neznamenala žádnou šanci Řisut, ba naopak. Vojtěch Havlas ujel obraně a najel si s ním na pravou stranu. Jeho následná střela mířila mezi betony Švihálka, který zaváhal a nechal si propadnout puk, ihned po této brance ho také nahradil mezi třemi tyčemi Jan Ilašenko. Příležitost na snížení skóre dostal Šimon Náprstek, jehož střela backhandem z blízkosti branky sice přeletěla beton brankáře, skončila však na tyči. Po vyloučení Dostála však hosté vstřelili pověstného „bůra“ již v první části hry, když se 14 sekund před přestávkou prosadil Tomáš Zeman.

Druhá třetina již byla značně klidnější než ta první. Vlci trochu ubrali z plynu a již se moc nehnali dopředu. I když měli své šance, zejména po vyloučeních Náprstka a Fortelky, branku však nedali. Dvou přesilovek se dočkali i Buldoci, fauly Jana Víška a Tomáše Zemana ale využít nedokázali. Gól ve zbytku prostřední periody nepadl, skóre bylo tedy pořád 0:5.

Už z kraje poslední třetiny si Tomáš Vildumetz zajel za obranu a vyslal tvrdou ránu, ta však nezamířila mezi tři tyče. Do podobné situace se poté dostal také Michal FORTELKA, který si dal puk na backhand a prostřelil Hosnedla mezi betony, 1:5. O čtyři minuty později to mohlo být již o tři branky, po pasu právě Michala Fortelka však Záleský nedokázal přesně vystřelit. Ještě v té stejné minutě se dostal do velké šance Babec, kterého vychytal Ilašenko. Hosté po následovném vyloučení Dostála zařadili na vyšší rychlostní stupeň a domácí obrana jim nestačila. Postupně se trefili Jan Šuráň, Kamil Bříška a Michal Nevyhoštěný, kteří upravili skóre na konečných 1:8. Minutu a půl dostal perfektní pas od Dostála za obranu Hampl, který si nedokázal poradit Hosnedlem. Čtvrt minuty před koncem byl ještě vyloučen Martin Tondr, to už s výsledkem utkání nic neudělalo.

TJ HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:8 (0:5; 0:0; 1:3)
Branky a nahrávky: 47. Fortelka (Hampl) – 2. Babec (Brokeš, Zeman), 5. Mulač (Tondr L.), 10. Tondr L. (Bříška), 15. Havlas, 20. Zeman (Brokeš, Mulač), 55. Šuráň (Nevyhoštěný), 57. Bříška (Tondr M., Víšek), 58. Nevyhoštěný (Víšek, Havlas)

TJ HC Řisuty: Švihálek (15. Ilašenko) – Babický (A), Petržílka, Bílek, Dostál, Havelka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Náprstek, Vildumetz – Choc
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Tondr M., Žalud, Zeman, Pavlů, Pilař, Šuráň – Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek © – Havlas, Nevyhoštěný, Mulač – Brokeš, Babec, Getzko

19.11. v 12:21 |

Aktuality

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák