HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
26. KOLO // 17:00 16.12., ZS Dvůr Králové

Další venkovní zápas nevyšel, tentokrát proti Mostu

Ve středu se utkaly Řisuty ve Slaném proti Mostu, byly však vedeny jako hostující tým. Do jejich sestavy se po nemoci vrátil Ivan Záleský, naopak chyběl Jiří Kalla. V brance Ilašenka nahradil Švihálek, kterému kryl záda Chabr.

Buldoci vlétli do zápasu ve velkém tempu. Hned po třech minutách se dokonce radovali z branky, brankoví, ani hlavní rozhodčí však puk za brankovou čarou neviděl. Dvě minuty poté se již však mohli skutečně radovat. Pas mezi kruhy našel hokejku Vincenta KESZIHO, ten si puk zpracoval a uklidil pod břevno. Po pěti minutách Řisuty navýšily svůj náskok. Po vyražené střele Ondřeje Krpaty se ke kotouči dostal Tomáš BABICKÝ, jehož dorážka skončila v síti.

Následovalo však oslabení a snížení skóre. Filip Zderadička dostal dvě minuty za podražení a toho využil Karel Šefl, který střelou z pravé strany prostřelil Švihálka. Necelé dvě minuty před koncem první části hry šel na trestnou lavici také Michal Fortelka, a toho Most dokázal znovu využít. Ondřej Sýkora si převzal kotouč ve středním pásmu, po levé straně ujel obraně a ukázkově zakončil pod břevno.

Ze začátku druhé třetiny se hrálo hodně stylem nahoru, dolů. První větší šanci si dokázal vypracovat až po osmi minutách Kuchta, jehož střela se otřela o levou tyčku. Následovalo vyloučení v řadách domácího celku, když dvě minuty byl vyloučen mladíček Daniel Krýsl za faul kolenem. Řisuty si v této početní výhodě nedokázaly vypracovat žádnou větší šanci a po jejím skončení inkasovaly potřetí. Pas Sýkory z pravé strany proměnil ve třetí branku Mostu Adam Kellerstein.

Úvod poslední třetiny se odehrával v podobném duchu jako začátek druhé periody. Nakonec se však domácí dokázali prosadit znovu a zvýšit svůj náskok. Švihálek špatně vyhodnotil situaci a vyjel z branky. Toho využil Vojtěch Kubinčák, který brankáře objel a uklidil puk do odkryté klece. Uběhly tři minuty a mohlo to být již o tři branky. Obrana zaváhala ve vlastním pásmu a na levém křídle se ke kotouči dostal Tomáš Rod. Ten našel mezi kruhy Macháčka, jehož střelu vyrazil betonem. Buldoci se za necelou minuty dostali také do šance. To když Fortelka našel v útočné třetině na pravé straně Dostála, jehož tvrdá rána skončila nad brankou.

Zanedlouho poté to tam již Buldokům padlo znovu. Po střele od modré čáry se k odraženému puku znovu dostal Tomáš BABICKÝ, který svým druhým gólem v utkání snížil na rozdíl jedné branky. Třináct sekund po gólu byl však vyloučen Filip Bílek. Zanedlouho ho následoval Dominik Havelka, který odpykal trest za hráčskou lavici za nesportovní chování. Přesně tři čtvrtě minuty poté Most definitivně rozhodl o osudu utkání. Byl to znovu Karel Šefl, jehož střela z levého kruhu zapadla do sítě.

HC Most – TJ HC Řisuty 5:3 (2:2; 1:0; 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Šefl (Rod, Kubinčák), 19. Sýkora (Hlaváček), 32. Kellerstein (Sýkora), 48. Kubinčák (Cestr, Šefl), 57. Šefl (Cestr, Kubinčák) – 6. Keszi (Kos, Babický), 11. Babický (Krpata, Keszi), 55. Babický (Dostál, Kos)

HC Most: Spěšný (Kuchař) – Šefl, Cestr, Hlaváček, Sklenička, Zedek, Krýsl – Krátký, Domský, Vandas, Kubinčák (A), Sýkora, Kuchta, Kellerstein, Macháček, Rod ©
TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Babický (A), Kužel – Havelka, Dostál – Zderadička, Bílek – Petržílka – Krpata, Kos ©, Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Kail, Choc

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

30.11. Odchody z týmu - Tým v posledních dnech/týdnech opustili dva hráči. Tím prvním je Petr Kail, který šel do Bíliny. Druhým hráčem je zároveň druhý nejlepší střelec Řisut v této sezóně, Petr Janeček, ten zamířil do Francie (Chambéry).

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák