TJ HC Řisuty VS. HC Stadion Vrchlabí

Řisuty na Letňany znovu nestačily

V sobotu se Řisuty podruhé v sezóně utkaly s Letci Letňany a znovu to nevyšlo. Zároveň to znamená, že příští dvě utkání s nimi odehrají doma.

Hned po jedné minutě hry chyboval v rozehrávce domácí brankář Pírs. Tomu vzal puk Petr Kail, který poté našel Fortelku, jehož střela na prázdnou branku šla nad. poté však Buldoci doplatili, podobně jako v prvním střetnutí těchto dvou soupeřů, na nekázeň. Nejdříve byl vyloučen Bílek, toto oslabení ještě zvládli. V následné početní výhodě po vyloučení Patyka domácí již skórovali. Pas na modrou čáru proměnil Dominik Volek tvrdou a přesnou ranou v gól, po sedmi minutách to tedy bylo 1:0. Hned pár minut poté mohlo být ještě hůře. Znovu byl vyloučen Petr Patyk a do velké šance se dostal Kadaně. Ten dostal skvělou přihrávku z levé strany a jeho střelu z první skvěle vytěsnil z branky Ilašenko. Poté měli Buldoci sami možnost přesilovky, tu však nevyužili. Dvě minuty před koncem třetiny Řisuty tragicky vystřídaly a úplně sám na branku Ilašenka jel Petr Havlůj. Ten udělal kličku brankáři a mířil k tyči, Ilašenko znovu zachránil svůj tým.

Ze začátku druhé části hry měli hosté k dispozici výhodu přesilové hry. V té si nedokázali vypracovat žádnou šanci, za to domácí ano. Marek Novák na levé straně vybojoval puk a našel před brankou Jana Kučeru, Ilašenko se proti jeho střele znovu vyznamenal zákrokem levým betonem. Několik sekund poté následovalo další vyloučení v řadách domácích hokejistů. Ani tato početní výhoda neznamenala žádnou šanci pro Řisuty, ba naopak. Kadaně střílel z blízkosti branky, brankář se skvěle položil na led a betonem puk zastavil. Půl minuty před polovinou zápasu se již Letci prosadili podruhé. Lukáš Kučera byl úplně sám na levé straně a se štěstím prostřelil Ilašenka, který si na puk „sáhl“ helmou. Dvě minuty před koncem prostřední části hry se Buldoci dokázali prosadit. Kalla vyslal přihrávkou do úniku Ondřeje Hampla. Ten svou střelou ještě na Pírse nevyzrál, Petr PATYK svou dorážkou už ano.

Úvod třetí třetiny přinesl hned dvě vyloučení. Jedno na straně domácích a jedno u Buldoků, když byl vyloučen Havelka. Po tomto vyloučení se Letňany dostaly do šance. Honetschlager byl nikým nehlídaný a mířil mezi betony brankáře, ten je včas dokázal dát k sobě. Poté se dostali do protiútoku dva na jednoho Krpata s Kallou. Krpata jel po levém křídle a přes hokejku protihráče hledal Kallu, který bohužel na puk o malý kousek nedosáhl. Následovaly hned tři vyloučení Řisut. Nejdříve šel na trestnou lavici Havelka za podražení. Poté ho následoval po nesmyslném vyloučení za zdržování hry Michal Fortelka. Po skončení trestu Havelky byl vyloučen na 2+10 minut Jiří Dostál za krosček, respektive nesportovní chování. Tři minuty před koncem zápasu Letci navýšili skóre a zdálo se, že je rozhodnuto. Dominik Volek se dostal k puku po vyražené střele Lojky a uklidil jej do sítě. Dvacet sekund po inkasované měli Buldoci k dispozici přesilovku po vyloučení Jana Kučery. Zkoušeli do bez brankáře a ve hře šest na čtyři dokázali alespoň snížit. Střelu Janečka z pravé strany doklepl do sítě Ondřej KRPATA. Do konce utkání už Řisuty nestačily nic vymyslet, Krpata byl pouze vyloučen do konce utkání za nesportovní chování.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 3:2 (1:0; 1:1; 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Volek (Beran, Havlůj), 30. Kučera L. (Volek, Havlůj), 58. Volek (Dubský, Lojka) – 38. Patyk (Hampl, Kalla), 60. Krpata (Janeček, Havelka)

HC Letci Letňany: Pírs (Hamalčik) – Gebell, Kučera L. – Uhlíř, Lytvynov – Beran, Novák – Chvála – Soukup, Honetschläger, Švarc – Prchal Vo., Kadaně ©, Kučera J.- Dubský, Kučera F., Volek (A) – Havlůj, Lojka, Prchal Vá.
HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Havelka, Matula – Babický (A), Kužel – Zderadička, Bílek – Petržílka, Dostál – Krpata, Kos ©, Kalla – Fortelka, Janeček, Kail – Hampl, Patyk, Keszi.

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák