TJ HC Řisuty VS. HC Stadion Vrchlabí

Buldoci se ve středu utkají v Sokolově s místním Baníkem

Sokolov v loňské sezóně skončil ve skupině západ poslední a hrál tedy baráž. Tam nestačil na Techniku Brno a Vajgar Jindřichův Hradec a měl sestoupit. Nakonec však odkoupil licenci od Klášterce nad Ohří a ve druhé lize pokračuje i nadále – tentokrát už na špici tabulky.

I přesto, že se Baník nachází na třetí pozici tak doma vyhrál pouze dvě utkání, většinu svých bodů totiž nasbíral u svých soupeřů. Venku prohrál pouze jednou, to překvapivě ve Slaném, avšak ne s Řisuty ale s Mostem.

Buldoci se po posledním kole, ve kterém zvítězili nad Dvorem Králové posunuli z 11. pozice na devátou příčku v tabulce a mají ztrátu jediný bod právě na Rodos, ten má však odehrán o jeden zápas více.

Nejproduktivnějším hráčem Baníku je se sedmnácti body Pavel Kuběna (4+13), za ním jsou Matěj Zadražil (3+9) a Martin Osmík (8+3). V brance západočechů se střídají dva gólmani – David Fečo a Petr Hruška. První jmenovaný si připsal deset startů, Hruška naskočil do šesti utkání.

Na straně Řisut vede individuální statistiky stále Ondřej Krpata, který má na svém kontě osm přesných zásahů a tři asistence. Na záda mu však dýchají Petr Janeček s deseti body (7+3) a s devíti body hned dva hráči – Matěj Kos (3+6) a Michal Fortelka (6+3). Jan Ilašenko si ze tří gólmanů Buldoků připsal nejvíce startů, v posledních zápasech však nenastupoval. To proto, že začal chytat nově příchozí Jiří Švihálek. Ten byl o víkendu na výpomoci na Kladně, kde kryl záda Lukáši Cikánkovi. V posledním zápase tedy chytal Dominik Chabr, který předvedl skvělý výkon a nikdo by se nemohl divit, kdyby nastoupil i zítra.

Baník měl s Řisuty v poslední sezóně problémy – ze čtyř vzájemných utkání dokázal vybojovat pouze bod, to když prohrál 2:3 v prodloužení, další zápasy skončily 1:4 a 2:8 v Sokolově a 5:2 ve Slaném. V jediném zápase těchto dvou soupeřů v této sezóně však Sokolov zvítězit dokázal. Na ledě soupeře zvítězil 6:3.

V posledním kole Řisuty přivítaly na vlastním ledě Dvůr Králové, z tohoto zápasu vyšly vítězně. Po bojovném výkonu dokázali v prostřední třetině prolomit obranu soupeře a nakonec zvítězit 4:1. To Sokolov jel do Děčína, kde nakonec znovu zvítězil, také kvůli této výhře je na první pozici v tabulce venkovních zápasů. Doma už to však žádná sláva není, Baník je totiž až na devátém místě.

Poslední zápas Sokolova:

HC Děčín – HC Baník Sokolov 3:6 (0:2; 2:1; 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Hašek (Hříbal, Zajan), 33. Oliverius (Kaltenböck), 58. Volráb (Kaltenböck, Oliverius) – 14. Rohan (Čejka), 19. Trapl (Harkabus), 23. Trapl (Strunz), 50. Osmík (Zadražil), 52. Šik (Harkabus, Kuběna), 59. Trapl

HC Baník Sokolov: Fečo – (Hruška) – Weinhold, Rulík, Šafář, Šik, Michálek, Hohl, Přindiš – Zadražil, Harkabus, Rohan – Kuběna, Osmík, Strunz – Šmejc, Kašpar, Trapl – Rezek, Čejka, Račanský

Utkání můžete sledovat v sobotu od 18:00 osobně na stadionu v Sokolově, nebo pomocí online přenosu.

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák