HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Buldoci se ve středu utkají v Sokolově s místním Baníkem

Sokolov v loňské sezóně skončil ve skupině západ poslední a hrál tedy baráž. Tam nestačil na Techniku Brno a Vajgar Jindřichův Hradec a měl sestoupit. Nakonec však odkoupil licenci od Klášterce nad Ohří a ve druhé lize pokračuje i nadále – tentokrát už na špici tabulky.

I přesto, že se Baník nachází na třetí pozici tak doma vyhrál pouze dvě utkání, většinu svých bodů totiž nasbíral u svých soupeřů. Venku prohrál pouze jednou, to překvapivě ve Slaném, avšak ne s Řisuty ale s Mostem.

Buldoci se po posledním kole, ve kterém zvítězili nad Dvorem Králové posunuli z 11. pozice na devátou příčku v tabulce a mají ztrátu jediný bod právě na Rodos, ten má však odehrán o jeden zápas více.

Nejproduktivnějším hráčem Baníku je se sedmnácti body Pavel Kuběna (4+13), za ním jsou Matěj Zadražil (3+9) a Martin Osmík (8+3). V brance západočechů se střídají dva gólmani – David Fečo a Petr Hruška. První jmenovaný si připsal deset startů, Hruška naskočil do šesti utkání.

Na straně Řisut vede individuální statistiky stále Ondřej Krpata, který má na svém kontě osm přesných zásahů a tři asistence. Na záda mu však dýchají Petr Janeček s deseti body (7+3) a s devíti body hned dva hráči – Matěj Kos (3+6) a Michal Fortelka (6+3). Jan Ilašenko si ze tří gólmanů Buldoků připsal nejvíce startů, v posledních zápasech však nenastupoval. To proto, že začal chytat nově příchozí Jiří Švihálek. Ten byl o víkendu na výpomoci na Kladně, kde kryl záda Lukáši Cikánkovi. V posledním zápase tedy chytal Dominik Chabr, který předvedl skvělý výkon a nikdo by se nemohl divit, kdyby nastoupil i zítra.

Baník měl s Řisuty v poslední sezóně problémy – ze čtyř vzájemných utkání dokázal vybojovat pouze bod, to když prohrál 2:3 v prodloužení, další zápasy skončily 1:4 a 2:8 v Sokolově a 5:2 ve Slaném. V jediném zápase těchto dvou soupeřů v této sezóně však Sokolov zvítězit dokázal. Na ledě soupeře zvítězil 6:3.

V posledním kole Řisuty přivítaly na vlastním ledě Dvůr Králové, z tohoto zápasu vyšly vítězně. Po bojovném výkonu dokázali v prostřední třetině prolomit obranu soupeře a nakonec zvítězit 4:1. To Sokolov jel do Děčína, kde nakonec znovu zvítězil, také kvůli této výhře je na první pozici v tabulce venkovních zápasů. Doma už to však žádná sláva není, Baník je totiž až na devátém místě.

Poslední zápas Sokolova:

HC Děčín – HC Baník Sokolov 3:6 (0:2; 2:1; 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Hašek (Hříbal, Zajan), 33. Oliverius (Kaltenböck), 58. Volráb (Kaltenböck, Oliverius) – 14. Rohan (Čejka), 19. Trapl (Harkabus), 23. Trapl (Strunz), 50. Osmík (Zadražil), 52. Šik (Harkabus, Kuběna), 59. Trapl

HC Baník Sokolov: Fečo – (Hruška) – Weinhold, Rulík, Šafář, Šik, Michálek, Hohl, Přindiš – Zadražil, Harkabus, Rohan – Kuběna, Osmík, Strunz – Šmejc, Kašpar, Trapl – Rezek, Čejka, Račanský

Utkání můžete sledovat v sobotu od 18:00 osobně na stadionu v Sokolově, nebo pomocí online přenosu.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák