TJ HC Řisuty VS. HC Stadion Vrchlabí

Řisuty znovu vítězí doma, tentokrát proti Dvoru Králové

Paráda! Řisuty znovu vítězí na vlastním ledě, po Kobře, Trutnovu a Děčínu poráží dalšího protivníka – Dvůr Králové. Tímto vítězstvím navíc prodloužili sérii bez prohry před domácím publikem na 4 zápasy.

Buldoci do utkání vstoupili aktivně. Hned ze začátku tlačili na obranu Rodosu. Ve větší šanci se po třech minutách ocitl ve svém prvním zápase za Řisuty v této sezóně František Matula, který po prokličkování kolem dvou obránců střílel jen do betonu brankáře. Poté se hra vyrovnala a hrálo se na obě strany, ani jeden z týmů si však nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. Za zmínku ze zbytku třetiny stojí už jen vyloučení, nejdříve šel na trestnou lavici hostující Jakub Vitebský, poté ho následoval Vincent Keszi, který dostal dvě minuty za podražení.

Druhá třetina začala ve stejném tempu jako první. Oba týmy byly aktivní, tentokrát si dokázaly vypracovat i šance. Nejdříve se po chybě Bílka dostal ke kotouči Hrazdira. Ten byl sám před Chabrem, ten byl však proti a jeho střelu nad lapačku vytáhl ze vzduchu. Poté se do šance dostali i domácí. Po pasu Havelky jel Vildumetz sám na brankáře, kterému udělal kličku a mířil nad beton Veselého, ten ho však na poslední chvíli zvedl a udržel tak nerozhodný stav. Na přelomu poloviny třetiny znovu úřadoval dnes skvěle chytající Dominik Chabr. Ten znovu vychytal Hrazdiru, jehož střela z blízkosti branky skončila znovu v lapačce domácího brankáře.

A když svoji šanci nevyužili hosté, tak tak učinili domácí. Po zakázaném uvolnění Dvora Králové se vhazovalo před brankou Veselého. To vyhrál Tomáš Vildumetz, který byl na kolenou, i tak však dokázal před brankou najít Petra PATYKA. Ten si přihrávku zpracoval a s klidnou hlavou zakončil k pravé tyči. Trvalo to něco přes půl minuty a Řisuty zdvojnásobily své vedení. Matěj Kos našel na levé straně Ondřeje KRPATU, který z blízkosti branky prostřelil Veselého, 2:0! Hosté se však nevzdali a zanedlouho dokázali odpovědět. Nejdříve sice Chabr vytáhl střelu Valaška betonem, na tu další už nestačil. Byl to znovu Milan Valášek, který tečoval střelu Hamerského od modré čáry. Půl minuty po inkasované brance šli Buldoci do čtyř, když byl vyloučen Matěj Kos. Rodos si žádnou šanci nevypracoval, zato domácí ano. Po chybě v rozehrávce byl sám před brankářem Petr Patyk, který tentokrát mířil nad lapačku, tu dokázal Veselý včas vyzdvihnout a zachránit svůj celek od pohromy. Dvě minuty před koncem ještě ránu Kosa od modré tečoval Babický, od jehož hokejky se puk otřel o tyč.

Ke konci druhé třetiny byl ještě vyloučen Milan Valášek, Řisuty tedy začaly třetí část hry v přesilové hře. Tu však nedokázaly využít, navíc byl vyloučen Ondřej Hampl. Buldoci se ubránili a šest sekund poté, co Hampl opustil trestnou lavici, se prosadili potřetí. Tomáš VILDUMETZ obral obránce o kotouč, udělal kličku brankáři a zakončil backhandem. O dvě minuty později Zmítko skvěle našel před brankářem Kmoška. Ten si bohužel pro hosty nedokázal puk zpracovat, kdyby se mu to povedlo, byl by to snad jasný gól. Ve zbytku třetiny se hrálo převážně nahoru a dolů, ani jeden tým si nedokázal na větší část času vytvořit tlak. V čase 55:51 byl vyloučen Krpata a hosté si vzali oddechový čas. Podle očekávání na následující vhazování vyjelo šest hráčů hostů proti čtyřem hráčům Řisut, to však domácí moc netrápilo. Ba naopak. Luštinec přišel ve středním pásmu o kotouč, kterého se zmocnil Petr JANEČEK, jehož střela od modré zapadla do odkryté klece. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo, Buldoci tedy brali všechny tři body za výhru 4:1.

TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové 4:1 (0:0; 2:1; 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Patyk (Vildumetz), 33. Krpata (Kos, Babický), 46. Vildumetz, 57. Janeček – 35. Valášek (Hamerský, Luštinec)

TJ HC Řisuty: Chabr (Ilašenko) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Matula, Petržílka – Zderadička – Krpata, Kos ©, Patyk – Fortelka, Janeček, Hampl – Kalla, Kail, Vildumetz – Keszi
HC Rodos Dvůr Králové: Veselý (Čáp) – Vitebský (A), Klust, Antonov, Hamerský, Petira, Junek – Filip, Hejna, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko (A), Kocián, Luštinec ©, Ježek, Valášek

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák