V sobotu budou chtít Buldoci prodloužit domácí sérii vítězství

V sobotu přijede do Slaného Dvůr Králové, proti kterému budou chtít Řisuty splnit jediný cíl – zvítězit a prodloužit tak vítěznou sérii na domácím ledě na čtyři zápasy.

Řisuty se po posledním kole propadly na dno tabulky, smutnit však nemusí. Letňany totiž mají stejný počet bodů a odehrán o jeden zápas navíc. Na dohled je i Most, který má o jeden bod více. Rodos je na osmé pozici s náskokem čtyř bodů, i v případě prohry tedy nejpravděpodobněji zůstane na stejném místě. Před Dvorem je totiž Trutnov, který má o tři body více a o dvanáct gólů lepší gólový rozdíl.

Nejproduktivnějším hráčem Buldoků je podle našich informací Ondřej Krpata, který vstřelil sedm branek a na tři přihrál. Za ním jsou parťáci z jedné lajny – Petr Janeček a Michal Fortelka. Oba tito hráči se trefili šestkrát a na tři, stejně jako Krpata, přihráli. Branku středočechů nejvíce hájil Ilašenko, ten však v posledních třech zápasech nebyl ani na lavičce, když ho v brance nahradil Jiří Švihálek, kterému kryl záda Dominik Chabr.

Individuální statistiky Rodosu vedl po osmi zápasech David Hrazdira, ten vstřelil čtyři branky a na šest přihrál. Za ním byli Jakub Luštinec (4+4) a Tadeáš Kocián (2+6). V brance se střídají Josef Čáp a František Veselý, když první jmenovaný dostává více prostoru.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo v rámci 4. kola a bylo to utkání vítězné pro Buldoky. Rodos sice vedl po trefě Fořta na konci první periody, hosté však poté díky brankám Havelky, Fortelky a Dostála otočili vývoj utkání a dokázali zvítězit 3:1.

Dvůr Králové nevyhrál poslední dvě utkání, když nejdříve padl 0:5 s Trutnovem a o čtyři dny později na vlastním ledě nestačil na Děčín, když prohrál 2:5. Poslední výhru si připsal před domácím publikem v derby proti Vrchlabí.

Poslední zápas Dvora Králové:

HC RODOS Dvůr Králové – HC Děčín 2:5 (0:0; 2:3; 0:2)

Branky Dvora: 21. Kmošek (Pozdnyakov, Antonov), 37. Luštinec

HC RODOS Dvůr Králové: Čáp, Veselý – Vitebský, Klust, Antonov, Hamerský, Petira, Junek, Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Pozdnyakov, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ježek, Valášek

Utkání můžete sledovat v sobotu od 17:00 osobně na stadionu ve Slaném, nebo pomocí online přenosu.

(foto: Roman Mareš)

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák