TJ HC Řisuty VS. HC Stadion Vrchlabí
21. KOLO // 17:00 29.11., ZS Slaný

Řisuty podruhé v sezóně prohrály s Bílinou

Po šňůře dobrých výsledků na domácím ledě jeli hokejisté Řisut do Bíliny s cílem, že chtějí smůlu prolomit i venku. To se však nepovedlo a Drakům nedokázali oplatit porážku ze třetího kola.

Ze začátku to však vypadalo jinak. Buldoci ze začátku tlačili na domácí obranu a to se vyplatilo. Neuběhlo totiž ani pět minut a už vedli. Petr JANEČEK se ocitl sám před brankou Bíliny a dokázal prostřelit Odložilíka. Poté se domácí trochu vzpamatovali a následné obstřelování branky Švihálka bylo neúspěšné. Poté však po pasu Komínka vyrovnal Milan Böhm. Buldoci jakoby byli opařeni horkou vodou a do konce třetiny si nedokázali vzít vedení zpět, ba naopak. Pas před branku zužitkoval přesným zakončením Lukáš Hrdlička, o čtvrt minuty později dal třetí branku Bíliny Filip Doležal, který tečoval střelu Fučíka od modré.

Od začátku prostřední části uběhly tři minuty a Krešimir SCHILDHABEL znovu snížil z pohledu Řisut na 2:3. Poté se v brance Draků změnili brankáři, Odložilíka nahradil v brance Kurakou. Ten si v prvním vzájemném utkání v této sezóně připsal první start v dospělém hokeji. Ve třicáté minutě rozhodčí poprvé vylučovali, bohužel to bylo na straně hostů, Janeček dostal dvě minuty za vysokou hůl. No a hned první přesilovku domácí využili. Patnáct sekund před koncem početní výhody se po přihrávce Jakuba Procházky prosadil Lukáš Jirkovský. Ani poté Řisuty nesložily zbraně. Po čtyřech minutách to bylo znovu o jednu branku, to když se Vincent KESZI dostal před domácího brankáře a zakončil přesně, Kurakou na puk dobře neviděl přes obránce a nedosáhl na něj.

Ve třetí třetině se třikrát vylučovalo, poprvé na straně Draků a poté šel na trestnou lavici Fortelka. Ani jeden tým své výhody nevyužil. V 54. minutě byl však Fučík vyloučen za hrubost a této šance se Buldoci chopili skvěle. Kalla totiž našel Michala FORTELKU, který vyrovnal na 4:4. Bohužel ani to nestačilo. o dvě minuty později se trefil Mykhaylo Gevorkian. Poté Buldoci vyvinuli velký tlak na domácí obranu, nepomohlo jim však ani vyloučení na straně Bíliny ani hra v powerplay. Devět sekund před koncem definitivně rozhodl o osudu utkání Miroslav Kuncl, jehož střela se dostala do odkryté klece.

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 6:4 (3:1; 1:2; 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Böhm (Komínek, Procházka), 19. Hrdlička (Kýhos), 19. Doležal (Fučík, Gevorkian), 32. Jirkovský (Procházka, Mical), 56. Gevorkian (Mical, Doležal), 60. Kuncl (Fučík) – 5. Janeček (Kalla), 23. Schildhabel (Keszi, Krpata), 35. Keszi (Kužel, Kos), 54. Fortelka (Kalla, Havelka)

HC Draci Bílina: Odložilík (Kurakou), Fryč, Jirkovský, Brettschnaider, Kolíček, Fučík, Kuncl, Hrdlička, Komínek, Procházka, Bohm, Gevorkian, Kýhos, Mical, Mála, Doležal, Lenart

TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr), Babický, Kužel – Havelka, Bílek – Keller, Petržílka – Zderadička – Krpata, Kos, Keszi – Fortelka, Janeček, Kalla – Hampl, Schildhabel, Kail – Choc

(foto: Roman Mareš)

2.11. v 15:10 |

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák