TJ HC Řisuty VS. HC Děčín
41. KOLO // 17:00 23.2., ZS Slaný

Třetí domácí výhra v řadě!

Třetí domácí výhra v řadě!

Buldoci jsou na šňůře tří domácích zápasů bez prohry! Po výhře proti Kobře po nájezdech a Trutnovu proti Děčínu vyhrávají, stejně jako proti Kobře, po samostatných nájezdech.

Domácí utkání začali velkým tlakem, když v prvních třech minutách hosty prakticky nepustili k puku. Několik střel Náprstka, Kužela nebo Bílka pochytal Lavinger v brance Děčína. Po pěti minutách hry se po střele z levé strany dostal k dorážce Zajan, ten mířil mezi betony Švihálka, který zastavil puk betony. Na druhé straně si převzal puk Schildhabel, jehož nebezpečnou střelu gólman skryl do lapačky. Když Řisuty nedokázaly proměnit své šance, tak tak učinili hosté. Daniel Volráb v útočném pásmu obral obránce o puk a s klidnou hlavou prostřelil Švihálka. Buldoci však na sebe nenechali dlouho čekat, za půl minuty bylo vyrovnáno! Havelka projel kolem dvou protihráčů a přenechal puk na Petra JANEČKA, který si jej převzal a střelou na přední tyč překonal Lavingera, 1:1. Do konce třetiny bylo k vidění ještě několik vyloučení a šance Volrába, ten neproměnil a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Druhou třetinu začali domácí aktivně, v tom však museli přestat poté, co byl vyloučen Náprstek za podražení. Následovně se však síly na hřišti srovnaly, když byl vyloučen i hostující Kaltenböck. Přesně třicet sekund po srovnání sil se dostal ke kotouči Schildhabel, který se dostal přes dva obránce a střílel ze skvělé pozice, Lavinger chytl do lapačky. Na přelomu poloviny třetiny si hosté vzali vedení zpět, to když Ondřej Kopta našel před brankou Jana Chovance, kterého střela z první zapadla do sítě. Následoval obrovský tlak, když hosté uzamkli Buldoky ve vlastní třetině. Ve velkých šancích však neproměnili Zajan ani Volráb. Poté byl vyloučen Krpata a vypadalo to s domácími bledě, v dalších gólových příležitostech však neproměnili ani Kopta s Amirov.

Jestli tedy chtěly Řisuty bodovat, tak musely zabrat. Už to vážně nevypadalo dobře, když měli hosté více ze hry a dokonce vstřelili gól na 1:3 pomoci Radima Vacka. Buldoci se však nevzdávají a to prokázali i nyní-
Krešimir SCHILDHABEL si najel na levé křídlo, odkud krásně zakončil do levého horního rohu branky, Lavinger na kotouč nedosáhl. Poté byl vyloučen Fortelka a s nadějemi domácích to nevypadalo dobře. Ani tentokrát však nesložili zbraně. Na pravé straně se ocitl s pukem Daniel Kružík, jehož milimetrový pas našel hokejku Matěje KOSA, který z první překonal brankáře, vyrovnáno! Do konce základní hrací doby se již nic neudálo, šlo se tedy do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení tři na tři si jedinou šanci vytvořili hosté, to když Hašek střílel do šibenice, Švihálek chytá lapačkou. Z té mu však vypadl a dva útočníci Děčína se po něm natahovali, naštěstí nedosáhli, tak se šlo na nájezdy.

Za Řisuty jeli Petr Janeček, Daniel Kružík, Tomáš Babický a Matěj Kos, proměnili poslední tři jmenovaní a právě Matěj KOS vstřelil ten vítězný.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 4:3 sn. (1:1; 0:1; 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Janeček (Havelka, Fortelka), 50. Schildhabel, 53. Kos (Babický, Kružík), rozh. náj. Babický – 9. Volráb, 31. Chovanec (Kopta), 45. Vacek (Oliverius)

TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Keller, Dostál – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Fortelka, Janeček, Náprstek – Hampl, Kalla, Kail – Schildhabel, Vildumetz, Keszi

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Hříbal – Chmel, Kaltenböck – Balcar, Loukota – Vacek, Baranek, Hašek (A) – Volráb, Zajan, Amirov – Oliverius ©, Chovanec, Kopta – Chmelař

25.10. v 21:33 |

Aktuality

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák